ROZHOVORY

1. bře, 2019
Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...
 
Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Pozvat si můžete koho chcete, kritiku v médiích jsem nesledoval, kritika je za to, že jste některé lidi nepozval a teď vztekle prskají. Jsou to lepšolidé, co si nejsou jisti sami sebou.“ O oslavě narozenin Jaromíra Soukupa.
 
 „Důvod je ten, že egyptský prezident potlačil Muslimské bratrstvo, které do té doby ovládalo Egypt. Je to významná země.“ O návštěvě premiera Babiše v Egyptě.
 
 „Je to rozumný krok. Ukazuje to jen hloupost některých málo informovaných a servilních lidí, kteří se podbízeli ‚velkému bílému otci‘ za oceánem. Doufám, že spolu se Spojenými státy budou náležitě ocenění.“ O tweetech Donalda Trumpa o tom, že je připraven v rámci obchodního jednání s Činou stáhnout svá obvinění vůči Huawei.
 
„Řekl jsem, že nejdůležitější témata jsou vztahy mezi EU a Spojenými státy, protože jsme členy EU, jsou to bilaterální vztahy. Začala obchodní válka, kvůli vysokým clům na dovážené automobily. Babiš není vehementně proti. Má obavy z odvetných opatření arabských zemí. Argumentoval jsem tím, že Maďarsko dalo své obchodní misi v Jeruzalémě diplomatický status a nedělo se nic.“ O tom co doporučil premiérovi Babišovi, který má navštívit Donalda J.Trumpa v Bílém domě.
 
„A že máme šetřit, o tom mluvím několik let. Na obzoru jsou černá mračna. Snad moudrému starci, muži z Vysočiny, budou už politici naslouchat.“ O šetření v rozpočtu.
 
„Jestli se nějaká cesta neosvědčila, tak Sobotkova, která vedla k proklatým sedmi procentům. Jen blbec opakuje stejné omyly.“ O směru ČSSD v podobě ministra zahraničí Petříčka.
 
1. bře, 2019
22. úno, 2019

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

 

Prezident ČR Miloš Zeman:
 

„Jsem rád, že k této návštěvě dochází. Trump je šéfem exekutivy, je logické, že se schází se šéfem exekutivy u nás. Americký velvyslanec King říkal před studenty právnické fakulty, že Trump je podezříván ze sympatií k Rusku a já taky. Nebylo by prý vhodné, aby se dva proruští sympatizanti scházeli.Víte, že mám s Američany některé rozdílné postoje, jako v kauze Huawei. Nevidím důvod, proč bych se těchto postojů vzdal. Udělejte rozhovor s Babišem a zeptejte se ho na to. S americkou administrativou v některých případech souhlasím, jako přesun ambasády. V tomto ale nesouhlasím.“ O pozvání Babiše do Bílého domu...

 

„Četl jsem komentář, který říkal, že jeho zahraniční politika je k nerozeznání podobná zahraniční politice TOP 09. Nechci být příliš příkrý, ale pravda je, že Petříčkova návštěva Ukrajiny, kdy nedokázal zkritizovat oslavu banderovců, mě zklamala.“ O ministru zahraničí ČR Petříčkovi...

 

Korupce je jediný trestný čin, který je výhodný pro obě strany. Proto je dobře, aby se jím zabývali specializovaní státní zástupci, ne ti, kteří vyšetřují ekonomickou nebo jinou kriminalitu, ale právě korupci. Snad neodhalí korupci státních zástupců, škoda, že je to u ledu.“ O korupci a jejím vyšetřování...

 

„Novému policejnímu prezidentovi i ministru vnitra to řeknu. To je tak bizarní, jako když Petříček má jet do Ameriky vyjednat návštěvu, a než přistane, je sjednaná.“ O novém policejním prezidentovi, který zapomněl mezi své základní priority zařadit ekonomickou kriminalitu...

 

„Četl jsem to v médiích, kterým nevěřím, pokud je to pravda, je to obrovská drzost. Můžeme si za to ale sami, kdyby byla na Bakalu včas podána žaloba a rozběhl se proces a šlo to k soudu, to by si tuto drzost nedovolil, jinak by vyplavaly na povrch věci z tunelování OKD.“ O kauze OKD...

 

15. úno, 2019

Rozhovor prezidenta ČR Miloše Zemana, v pořadu Týden s prezidentem na TV Barrandov...

Prezident ČR Miloš Zeman:
 
„Pokud jde o Bartíka, rád bych věděl, co by se stalo, kdyby někdo tomu státnímu zástupci, který to zastavil, oznámil, že má syfilis v pokročilém stadiu a došel až do mozku a je to z důvěryhodných zdrojů, které neuvede, a že se nic nestalo, když zprávu uveřejnil. To by se asi divil. A ten pokus byl téměř úspěšný, lidé si mohli říct, že jsem sympatický, ale když se říká, že umírám na rakovinu, nechají mě dožít a nebudou mě tahat do nějaké volební kampaně.“ O odložení trestního oznámení týkajícího se bývalého brněnského radního Svatopluka Bartíka. 
 
„Je to zkušený člověk, zná ekonomii. Tématy byly Venezuela, Afghánistán a přesun ambasád do Jeruzaléma. Jako by nestačila ostuda, kterou si utrhli v Iráku. Velvyslanec ale vyjádřil naději, že k ničemu takovému nedojde. Co se týká Afghánistánu, řekl jsem, že vyjednávat s Tálibánem, dělat politiku usmiřování a snaha se dohodnout je stejně produktivní jako snaha dosáhnout dohody s Hitlerem." O setkání s americkým velvyslancem Stephenam B. Kingem.
 
 „Od toho vyjádření bych se veřejně distancoval. Tohle je hrubá politická chyba. Guaidó by byl jako venezuelský Husák, pokud by kvůli řešení situace v zemi požádal o vojenskou intervenci v USA.“ O venezuelském prozatímním prezidentem Juanem Guaidó.
 
„Sám jsem několikrát navrhoval, aby profesory jmenoval předseda Senátu nebo ministr školství či rektoři. Tak teď tu roli splní soud. Nejsem automat na podpisy.“ O kauze kdy Univerzita Karlova podala k pražskému městskému soudu dvě správní žaloby kvůli rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana.
 
„Určitě ano. Popularita kolísá i třeba díky události, jako je Venezuela. Ale důvěra se skládá řadu let dílek po dílku, než ji vůbec získáte.“ O průzkumu  o nejdůvěryhodnější z vybraných osobností světové politiky pro české občany zůstává podle Centra pro výzkum veřejného mínění český prezident Miloš Zeman. 
 
„Tak když vynechám sebe a Kisku, tak bych na čelní místo dal Orbána. Má odvahu bojovat proti mainstreamu EU. Když se podíváte, kam to EU dovedla včetně přílivu migrantů, tak má Orbán pravdu.“ O průzkumu.
 
 „Zaplať pánbůh za tento krok. Vedle vyšetřovací komise působí i orgány činné v trestním řízení. Bakala se už také ohradil. Bylo dobře odlišit dvě věci, přeprodej z Karbon Investu na Bakalu a druhá věc je tunelování OKD Bakalou.“ O kauze OKD.
 
10. úno, 2019
"I když nemám rád latinskoamerické diktátory, a to ode mě ani nikdo nemůže čekat, tak taky nemám rád vojenské intervence, zvací dopisy a okupaci. Pokud Juan Guaidó udělá to, že nedokáže vyřešit tento problém v rámci Venezuely a bude se obracet na zahraniční protektory, tak skončí jako venezuelský Husák," prezident ČR Miloš Zeman...
 
Prezident republiky Miloš Zeman vystoupí dnes v neděli 10. února 2019 v 18.00 hodin v pořadu Prezidentský Press klub na rádiu Frekvence 1. Rozhovor je vysílán živě ze zámku Lány...
 
Audio přenos zde:
 
 
 
Autor: www.frekvence1.cz, Lány, ČR, 10.2.2019
 
Zdroj:
 

https://www.hrad.cz/cs/pro-media/tiskove-zpravy/aktualni-tiskove-zpravy/prezident-republiky-vystoupi-v-zive-vysilanem-rozhovoru-na-frekvenci-1-9-14580