15. led, 2018

PETR HAMPL: PROLOMENÍ HRADEB (video)

V knize Prolomení hradeb odpovídám na otázky typu Proč se hroutí západní civilizace? Je vítězství islámu neodvratné? Proč v zápasu ideologií zvítězil multikulturní marxismus? Proč mocní lidé realizují své zájmy právě podporou islámské imigrace, i když by mohli téhož dosáhnout jinak? Jak to souvisí s jinými oblastmi života? Existuje něco na způsob spiknutí? Jaké jsou scénáře dalšího vývoje? Co všechno mohou běžní občané udělat, aby se naplnily scénáře méně špatné?

Nevyhýbám se v ní žádné otázce, jakkoliv kontroverzní. Reaguji na to, co vrtá hlavou tisícům lidí, se kterými jsem během své aktivistické dráhy hovořil. A ukazuji, že k většině těch problémů existují solidní sociologické analýzy. Nemusíme spoléhat na drby a šeptaná vyprávění o tajných spiknutích. Lidské jednání má jasné sociální a ekonomické příčiny a ty do sebe navzájem zapadají. Proto můžeme od konstatování „příliš snadno se vzdáváme svých tradic,“ přikročit k analýze příčin, proč tak různé skupiny jednají.

Pokud máte rádi třeba knihy Benjamina Kurase, Prolomení hradeb k nim představuje dobrý doplněk. Zatímco on sarkasticky popisuje fakta, já se snažím ukázat mechanismy v pozadí.

Autor: Petr Hampl, Martin Konvička, TGM, Praha, 15.1.2018

https://www.youtube.com/watch?v=mscSW7vhgeo

https://www.startovac.cz/projekty/prolomeni-hradeb/

www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz
www.normalman.cz
www.nastvanematky.cz
www.petrhampl.com

Copyright 2018