PI-NEWS.CZ

27. čvn, 2020
Daniel Landa chystá Blanický manifest svobody 2020...
 
Muzikant, zpěvák, textař, dobrodruh, patriot Daniel Landa a Lou Fanánek z kapely Tři Sestry, chystají akci, kterou nazvali "Blanický manifest za svobodu 2020".
 
Daniel Landa: 
 
"Dne 6.7.2020 v 16.20 bude na staroslavném Vyšehradě slavnostně vyhlášen Blanický manifest za svobodu 2020. Pokud vám postupné omezování základních lidských svobod není lhostejné, připojte se účastí a podpisem v petičním stánku, umístěném tamtéž. Život v nesvobodě je otroctví a pozbývá smyslu! Šiřte a sdílejte, ať jsme dobře slyšet!"
 

https://www.facebook.com/22487394100/photos/a.439485089100/10158811498304101/

Daniel Landa: 

"Text manifestu na 6.7. dostává závěrečnou podobu. Nejde o legraci ani o kulturu. A přesto myslim, že to bude na svátek mistra Jana celkem slušná legrace."
 

https://www.facebook.com/22487394100/photos/a.10152893360359101/10158792032274101/

Autor: TGM, Praha, ČR, 27.6.2020


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

 

6. čvn, 2020

Česká republika a její občané právě oslavují významné vítězství a úspěch na poli boje proti dezinformacím, hoaxům, aktivistům a nátlakovým skupinám, které se v této zemi objevují...

Jednou z nejsilnějších a nejvlivnějších páteří těchto skupin je „veřejnoprávní“ Česká televize, která za koncesionářské poplatky občanů ČR, vysvětluje dětem i dospělým, že demokraticky zvolený president je špatný, že Češi jsou xenofobové, rasisti, nevzdělanci, že s Evropskou unií budeme na věčné časy, a nikdy jinak, že Rusové a Čína jsou zlo a Západ je všespásný.
 
Před pětasedmdesáti lety probíhal boj o rozhlas. Nyní proběhl, naštěstí mnohem méně krvavě, boj o televizi, a v tomto kole jsme dosáhli vítězství. Vítězství, kterého se naši nepřátelé báli už dlouhou dobu, kdy protestovali, vyhrožovali a zastrašovali (ostatně, stejně jako předtím s ombudsmanem Křečkem). Proběhla volba do rady České televize, kde z šestice kandidátů, poslanci vybrali novináře Pavla Matochu, moderátora Lubomíra Veselého, taky známého jako Luboš Xaver Veselý a ekonomku Hanu Lipovskou.
 
Každé z těchto tří jmen budilo nenávist liberálně-demokratických kruhů. Pavel Matocha budí nejmenší kontroverze, ale také on je nenáviděn, a to i když je nejméně viditelný, a nejméně se vyjadřuje. Stačí, že je „Babišův člověk“, a už je tím špatným, stůj, co stůj! U Lipovské a Veselého je to o kádrovací řád horší. Veselý dlouhodobě poukazuje na kiksy veřejnoprávních médií, dovoluje si poskytnout prostor méně populárním názorům a lidem mimo mainstream, ale stejně tak spolupracuje s lidmi z mainstreamu, ale je prostě špatný. Zpochybňuje svatou úlohu České televize, ochránkyně liberálních pořádků. Hana Lipovská se zase dopustila toho zločinu, že v současné postmoderní době je konzervativní a katolička. Nic horšího se snad nemohlo stát! A Halík s Dukou už se o tom stihli porafat. Zbývá jen, aby Halík založil církev Svatého Havla. Základ pro to má. 19 senátorů podepsalo dopis České biskupské konferenci, aby byla Hana Lipovská z kandidatury stažena. 19 oveček do nového stáda, zatímco Hana Lipovská bude dozírat na fungování České televize pro občany. I třeba tím, že zveřejní odměny a platy vedení České televize. To by mohlo být dobré pokračování tohoto střetu České televize s českými občany.
 
Pochopitelně, nesmí se zapomenout ani na zrušení koncesionářských poplatků.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.6.2020
29. kvě, 2020

Právě tomu je 78 let od atentátu na řezníka českého národa...

Jednoho z organizátorů největší genocidy v dějinách lidstva a jednoho z nejvlivnějších a nejmocnějších mužů Třetí říše, Reinharda Tristana Eugena Heydricha. Člověka, který vykonával konečné řešení židovské otázky a připravoval i konečné řešení české otázky, na jejímž konci bychom my, Češi, jako kulturní, politický a etnický národ, přestali existovat.
 
Není to kulaté výročí, to je pravda, ale v současné době historické revize, přepisování historie, pokřivování pravdy z politických důvodů, v době, kdy se zlehčuje utrpení způsobené nacistickým Německem, snižuje úloha Sovětského svazu při porážce nacismu a osvobození Evropy, je nutné si připomenout i nekulatá výročí, abychom nezapomněli na řezníky našeho kontinentu, na které chtějí, některé dnešní vlády a dnešní mocnosti v Evropské unii zapomenout.
 
Reinhard Heydrich
Nejprve k osobě samotného zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Narodil se 7. března 1904 v dnešním Sasku-Anhaltsku, tehdejším Německém císařství. Heydrich svou politickou a vojenskou kariéru začal velice brzy. Ve věku 15 let se připojil k paravojenským jednotkám Freikorps, které v letech 1918-1923 bojovali s německými komunisty. Byl u střeleckých jednotek a účastnil se obranných akcí a obratem vstoupil do antisemitské organizace DST, jejíž členové později rozšířili řady nacistické strany. Sloužil v německém námořnictvu a v roce 1931 vstoupil do nacistické strany a do jednotek SS. Do nacistické strany ho přivedla jeho manželka Lina, která Heydricha obhajovala, až do své smrti v roce 1985. Na jaře 1934 Heydrich pomáhal s likvidací vnitřní opozice v nacistické straně a zejména likvidoval vůdce jednotek SA. Heydrich se osvědčil a stal se šéfem obávané tajné služby SD (Sicherheitsdienst) a policie SiPo (Sicherheitspolizei). Reorganizoval bezpečnostní aparát, organizoval nacistické násilnosti v Rakousku proti tehdejšímu kancléři Schuschniggovi a podílel se na anšlusu Rakouska. Heydrichova SD se podílela na plnění tzv. výnosu Noc a mlha, na jehož základě zmizeli tisíce lidí a jejich příbuzní byli psychologicky týráni zatajováním informací o jejich osudu. Heydrich byl mezi organizátory neblaze proslulé „Křišťálové noci“ 9. a 10. listopadu 1938, kdy nacistické bojůvky zavraždili 91 Židů, 30 000 poslali do koncentračních táborů a zničili množství majetku patřícího židovským rodinám. 267 synagog bylo zničeno. Stovky lidí dohnali k sebevraždě a byly předzvěstí holocaustu. Kromě toho byl velitelem obávaných Einsatzgruppen, zvláštních jednotek určených k likvidaci vězňů, k masovým popravám a pronásledování.
 
Konference ve Wannsee
Klíčovou roli v holocaustu sehrál Reinhard Haydrich v lednu 1942, kdy 20. ledna 1942 uspořádal tzv. konferenci ve Wannsee na berlínském předměstí. Tam s Adolfem Eichmannem a dalšími představiteli německého bezpečnostního aparátu završili přípravy holocaustu a konečného řešení židovské otázky. Přímým důsledkem této konference bylo 6 miliónů zavražděných Židů. Ještě před zahájením svého teroru v Čechách, rozjel teror i v sousedním Polsku, kde vytvořil vlastní jednotku Gestapa určenou k etnickým čistkám Poláků a k likvidaci představitelů polské národní, kulturní a politické elity. Etnickým čistkám padlo za oběť 20 tisíc Poláků a dalších 100 000 bylo povražděno během systematické likvidace polské elity.
 
Protektor Böhmen und Mähren
V září 1941 se Heydrichův osud propojuje s Českem. 27. Září 1941 je jmenován zastupujícím říšským protektorem, poté co byl Konstantin von Neurath poslán na „dovolenou“, protože nezvládal potlačit český domácí odboj. V této době, kdy o Češích hovořil jako o odpadu, taky stanovil, že Češi budou rozděleni do čtyř kategorií. „Vhodné krve a vhodného myšlení“ měli být germanizováni, „vhodné krve a špatného myšlení“ měli být povražděni, jakožto odbojáři a státotvorná elita, „špatné krve a vhodného myšlení“ měli být vysídleni na Ukrajinu, či Sibiř, anebo sterilizováni a „špatné krve a špatného smýšlení“, tedy čeští Židé, cikáni a další, měli být taky vyvražděni. Protektorát Čechy a Morava se měl stát montovnou Německa s levnou pracovní silou, které by se předhazoval kus žvance, a nakonec by byla naše země dosídlena Němci. Heydrich sám počítal s tím, že vyvražděno, nebo deportováno bude dvě třetiny Čechů. „Tato země je německá a Čech tady nemá koneckonců, co pohledávat,“ prohlásil.
 
Hned po příjezdu do Prahy vyhlásil stanné právo, popravil 142 vězněných představitelů odboje a československého státu a do února 1942 nechal pozavírat 5 000 lidí a 500 popravit. Česká kultura byla likvidována, české organizace byly likvidovány, česká společnost byla likvidována. V této době byl Heydrich na vrcholu a byl mužem číslo 3 v Třetí říši na úrovni Himmlera, či Goeringa. V této pozici taky rozhodoval o fungování koncentračního tábora Terezín, o deportacích Židů z Čecha a Moravy do koncentračních táborů, čímž byl zodpovědný za smrt 80 000 českých a moravských Židů. I proto československá exilová vláda rozhodla o jeho likvidaci.
 
Operace Anthropoid
27. května 1942, českoslovenští parašutisté Jozef Gabčík a Jan Kubiš v rámci operace Anthropoid, zaútočili na Reinharda Heydricha, když jel ze svého sídla v Panenských Břežanech na Pražský hrad. Na Heydrichův vůz byl hozen protitankový granát vzor 73. Exploze roztrhala kus auta a Heydrich byl těžce zraněn výbuchem a salvou střepin, které ho zasáhli. Po několika prvotních obavách, že by se Heydrich mohl z atentátu zotavit, nakonec 3. června upadl do kómatu a o den později, 4. června 1942 ve 4:30, zemřel na celkovou otravu krve v nemocnici Na Bulovce.
 
78 let od atentátu & přepisování dějin
V těchto dnech jsme si tedy připomínali výročí tohoto důležitého počinu, této velké události našich dějin. Atentátu na Reinharda Heydricha. Atentát vedl ke smrti jednoho z nejhorších nacistických řezníků, kata českého národa, organizátora holocaustu a byl zásadní pro přežití československého státu, neboť teprve po atentátu velmoci přistoupili k oduznání Mnichovské zrady, které se na nás dopustili v září 1938, a na kterou se taky nesmí zapomínat.
 
V České republice si tuto památnou událost připomínal i motorkářský klub „Blaničtí rytíři“. Ti u památníku atentátu položili atrapy granátů, jak se u takové příležitosti sluší a patří, aby tak vzdali hold velkému vítězství československého národa, které je i dnes bagatelizované, či dokonce zpochybňované. 
 
Bylo to vítězství a bez něho bychom tu dnes nebyli, stejně jako bychom tu dnes nebyli bez Rudé armády a maršála Koněva.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 29.5.2020
7. kvě, 2020
Tož tak jsem se podíval, tak jako asi hodně jiných včera večer na TV Barrandov na pořad Aréna, s Jardou Foldynou, Leo Luzarem, Pavlem Novotným a Zdeňkem Hřibem...
 
Konstatuji, že:
 
1) Pokud se hodlá ODS dále tímhle zkoksovaným, rozmazleným chlapečkem nechat dehonestovat, je to její věc, nicméně, i její velká škoda, hlavně z hlediska komunální politiky, kde odvádí celkem dobrou práci...
 
2) Primátor Prahy Zdeněk Hřib, předvedl svůj klasický, arogantní výstup, kterými je pověstný na zasedáních zastupitelstva HMP...progresivní Pirát se nezapře...
 
3) Jarda Foldyna říkal věci normálně, trochu emotivně, ale logicky...věta o tom, proč teda nebylo pražské povstání už v roce 1942, když na to neměla žádný vliv Rudá armáda, to celé jen podtrhla...
 
4) Leo Luzar, musím opět konstatovat, že i když je to komunista, tak mluví rozumně...
 
Tož, tak až sem jsme došli 30 let po revoluci...je zcela evidentní, že tahle generace mladých ambiciozních politiků, jako je Novotný & Hřib, jsou etalonem "liberální demokracie", po všech směrech a když ječí něco o zrůdách, jsou jejich pohledy stejně zrůdné a fanatické, vulgární a sprosté...
 
P.S. Tv Barrandov se povedl dobrý pořad...řekl bych, že pokud takhle bude vysílat dál, bude mít CNN Prima News větší problém, než se původně čekalo...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 7.5.2020
 
Zdroj:
 
4. kvě, 2020

První dojmy...

Takže postupně:

1) Hlavní zprávy, byly podle mě objektivní. Náznak problému bylo přepojení do USA, kde reportérka CNN, mluvila o Trumpovi a konzervativcích...zatím ne, tak drsně, jako mateřská americká CNN mluví, ale náznak tam už byl. Stejně tak u reportéra CNN z Londýna, který mluvil o premiéru Johnsonovi...uvidíme jak se to bude vyvíjet...

2) Silný hlas Markéty Fialové...aktuální témata a diskuze...profi práce, host psychiatr Cyril Höschl,  kterého na ČT 24 už moc nevidíte...

3) Dokument Pod rouškou...Ten režírovala šéfka investigativců CNN Prima News, exreportérka Reportéři ČT, Markéta Dobiášová...a byla to jízda, za kterou by se nemusel stydět ani Josef Goebbels...Manipulativní, útočné, směšné a trapné. Do dokumentu si vzala jako odbornici bývalou kolegyni z ČT 24 Kateřinu Procházkovou, která pracuje teď v neziskovkovém projektu Sinopsis, který se věnuje Číně. Ten provozuje neziskovka AcaMedia, tu platí Karel Janeček, Člověk v Tísni, atd... Na ČT 24 ji zvou každý druhý den. Milovnice Tibetu, která se snaží tvářit objektivně a o to víc je to trapnější a směšnější...Další odborník byl známý liberální ekonom Tomáš Sedláček...Hledání domnělé korupce při nákupu zdravotnických pomůcek z Číny. AntiZemanovství, prostě tohle byla ukázka klasického, odporného manipulativního tlaku...

Pokud hodlá CNN Prima News dělat takovéto dokumenty, kdy je zjevné, že i redaktoři ČT 24 blednou závistí, pak fajn, ještě že tohle neplatíme...

4) 360˚ Pavlíny Wolfové - Debata ministra Havlíčka a Kuby z ODS, průměrná práce...další debata Jaroslav Tvrdík a zmíněná šéfka investigativců CNN Prima News, Dobiášová...

Tvrdík, šel do debaty jen protože, to bylo živě, což je logické, v živém přenosu, hned tak nepřekroutíte něčí tvrzení...Tvrdíka teda fakt nemusím, ale jasně a věcně vysvětlil, proč a jak zařídil zdravotnické vybavení z Číny. Dobiášová opět klasicky "ČT kecy, kecy a zase jen kecy"...Tvrdík říká, že je šéf Česko-Čínské komory, takže je logické, že to řešil. Dobiášová stále naznačuje, že je to korupce...Mávání papírama, kde jsou různé firmy čínské, které řešili dodávku do ČR...opět hledání korupce, bez důkazů, jen klasické českotelevizní očerňování...Skákání do řeči, další očerňování bez důkazů...opravdu "skvělá investigativní práce"...

Tvrdík z toho vyšel dobře, protože je snažší reagovat na blbost, než na pravdu...

Takže, překvapený nejsem, dalo se to čekat. Snad nebudou všechny pořady takové, jako zmíněný dokument Pod rouškou...pokud ano, a CNN Prima News, půjde tímto směrem, pak si může ČT 24 mnout ruce radostí, protože proč sledovat béčko ČT 24 zvané CNN Prima News, když se můžu na lži, manipulace a trapnosti dívat v originále z Kavčích hor...

Autor: TGM, Praha, ČR, 4.5.2020

Zdroj:

https://cnn.iprima.cz/