PI-NEWS.CZ

15. říj, 2018

Zbytečný, nesmyslný, na překážku k rozvoji a potřebným změnám naší společnosti a naší
národní republiky, takový je Senát a současné druhé kolo voleb to jen potvrdilo. Druhé kolo voleb, které potvrdilo dva trendy. Jednotnou frontu anti-Babišismu a absolutní pád „parlamentní levice“, zejména té socanské...

Druhé kolo senátních voleb skončilo očekávanou katastrofou pro ANO a neočekávaně špatně pro socany. Že ANO nepromění své kandidáty z prvního kola, to se tušilo. Prakticky všude vznikla fronta proti Babišovi, všude partaje vyzývali k volbě protibabišovského kandidáta. Velice podobná situace se stala před dvěma lety, kdy řada kandidátů ANO prošla do druhého kola, aby následně byla poražena v druhém kole.

U socanů se čekalo, že mohou obhájit dva, až tři senátory. Obhájili jen jediného, který byl
proti nevolitelné kandidátce komunistů, která prohrála a s ní vypadla i KSČM ze Senátu. Teprve tento strašlivý krach hodnotil Hamáček jako neúspěch, ze kterého je smutný. ČSSD prý nyní čeká spousta práce. Můžou začít například sesazením stávajícího vedení a hlavně sesazením Hamáčka. Objevují se i první pochybnosti o možnosti pokračování ČSSD ve vládě, ale to už se Hamáček nechal slyšet, že by z ČSSD odešel, kdyby ČSSD opustila vládu.

Pozitivem je i vypadnutí dvou z nejhorších politických existencí, které trápili tuhle republiku,
dvou velkých spojenců a přátel sudetských Němců, Pavla Bělobrádka a Daniela Hermana. Oba
prohráli v druhém kole, zejména díky svému předchozímu vládnímu angažmá, při kterém dělali vše proto, aby uškodili naší zemi a našemu národu. Bělobrádek se již dal slyšet, že příští rok nebude znova kandidovat na předsedu KDU-ČSL. To může otevřít cestu Jiřímu Čuňkovi, který by z KDU-ČSL opět mohl udělat křesťanskou a konzervativní stranu.

Dalším významným pozitivem je extrémně nízká volební účast. Byla sice vyšší, než před
dvěma lety, ale pořád šlo jen o 16,5%. V Ostravě dokonce jen asi 9%. Tato nízká účast voličů je
důkazem politické uvědomělosti naší veřejnosti a našich občanů, kteří chápou, že Senát jako
„pojistka“ liberální demokracie je jednou z překážek na cestě k rozvoji naší země. Až se účast dostane na nulu, bude to veliké vítězství naší země.

Jednoznačným vítězem jsou liberální havlisté a cuckservativní ideologie uvnitř ODS. ODS
zvítězila, získala 11 senátorů, vlastních i v koalicích a Fiala se tak stal absolutním hegemonem v rámci ODS. Ta už je ztracena a nikdo jí nepomůže. Liberální havlisté triumfovali zejména prostřednictvím partají jako je STAN a různá malá obskurní sdružení. Hned po volbách se ODS, STAN, Top0.09 a další partaje holedbali tím, jak budou bránit liberální demokracii, jak skvělý a užitečný je Senát při ochraně naší země před potřebnými změnami. Jo, kdyby prohráli, mluvili by jinak, ale tady nejde ani o vítězství, či o prohru. Jde o to zavrhnout tuto nelegitimní a přežitou instituci, kterou je Senát.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 15.10.2018


 

13. říj, 2018

V Praze vyhráli Čižinští. A i když Jan Čižinský je známější z liberálů, podívejme se nyní na
jeho staršího bratra, Pavla Čižinského. Ten totiž aspiruje na pozici starosty Prahy 1 a možná i jednoho z prvních a demokraticky zvolených antisemitských starostů od II. světové války a stalinských 50. let minulého století

Praha 1 je sídlem Staronové synagogy, posledního zbytku zaniklého Židovského města zničeného během asanace za vlády císaře Josefa II. a právě tam se může stát starostou muž, který se účastnil „antisionistických“ demonstrací, který demonstroval ve prospěch palestinských Arabů. Tím mužem je právě Pavel Čižinský.

Pavel Čižinský, narozený roku 1977, je právník a dlouhodobý lidskoprávní aktivista. Svůj
aktivismus potvrdil už účastí v extrémistické iniciativě ProAlt, kde vystupoval jako jeden z jejich mluvčích. ProAlt byla skupina sdružující trockisty, anarchisty, liberály, zástupce iniciativy NeZákladnám, zástupce Člověka v tísni, „antisionistické“ (čti antisemitské), zelené a jiné skupinky.

Situací okolo Pavla Čižinského se zabýval i Židovský tiskový a informační servis. Již roku
2012 se účastnil proti-izraelských a pro-palestinských demonstrací v reakci na to, že Česká republika hlasovala proti povýšení neexistující „Palestiny“ na plnohodnotného člena OSN. Roku 2014 se účastnil protestů proti obraně Státu Izrael a jeho lidí před raketovými útoky. Podle zdrojů z webu E-Republika, Pavel Čižinský na antisemitských demonstracích označil vztah „Palestinců“ a Izraelců za „vztah vězněného a věznitele“. Dalším zdrojem dokládajícím antisemitské myšlenky Pavla Čižinského jsou i komunistické noviny Haló noviny. Ty ho mimo jiné vyfotili s nápisem „Izrael popravuje mírové aktivisty, buldozeruje palestinské domy a krade vodu a půdu.“ Čižinský na to reagoval slovy, že demonstrace se zúčastnil, ale není si jist, že nesl tento nápis.

Stanovisko Pavla Čižinského je vyhýbavé a navýsost urážlivě. Tvrdí o sobě, že není
antisemita, což podepírá chatrnými důkazy o tom, že pomáhal v pozici právníka a lidskoprávního aktivisty i židovským klientům a dokonce tím, že „Palestinci jsou semité“. Na podporu Pavla Čižinského už se vyslovil i anarchistický plátek A2larm, patočkovský Deník referendum, a jakási obskurní skupinka „Židé za spravedlivý mír“.

Vyzvěme proto představitele Prahy 1 a místních politických stran a hnutí, nedovolte Pavlu
Čižinskému stát se starostou Prahy 1. Již tak byly volební výsledky dost tristní, Praha se nemusí, ještě k tomu ponížit tím, že dosadí do čela jednoho ze svých obvodů člověka, který se aktivně a dlouhodobě účastnil antisemitských akcí.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 13.10.2018


 

 

8. říj, 2018

Plichta. Pokud bychom to brali celkově, tak se dá výsledek komunálních a senátních voleb
v ČR hodnotit jako plichta. Někde sluníčkáří a havlisti drtivě vyhráli a posílili, jinde ztratili. Někde babišovci vyhráli, jinde ztratili. Někde SPD… ne, ta stagnovala a nic moc nezískala, ale pojďme popořadě, protože jde o první volby od ustanovení vlády ANO+ČSSD s podporou komunistů...

Praha

Asi nejvýraznější změny zažila Praha, ale nejsou to změny ideologické. Spíše se jen sluncata a havlisti přelili z jedněch partají do partají jiných a výsledek je poměrně bizarní. S odstupem v rozmezí pouhých 2% se umístilo pět různých subjetků. Na prvním místě ODS, která se trochuzmátořila. Druhé místo zaujala obrozená TOP09, nazývaná taky jako Česká pirátská strana. Třetí místo havlisticko-liberální Praha sobě Jana Čižinského. Čtvrté místo zaujala původní TOP09 ve zrůdném konglomerátu s lidovci, liberálními ekology a Kaslovými demokraty. Na pátém místě skončilo ANO2011. ODS získala 17,87% a páté ANO2011 získalo 15,37%. Celkem 83% hlasů v Praze si rozebralo pouhých pět subjektů. Šesté místo, s obrovským odstupem a vzdor řadě předvolebních průzkumů, obsadila SPD. Ta získala ušmudlaných 3,54% a žádný mandát v Praze, ale pořád dopadla lépe, než komunisté (3,26%) a socani (2,87%), pro které je to naprostá katastrofa.

Poprvé od roku 1990 vypadli komunisté i socani z magistrátu.
Pro Prahu to znamená, že havlistická nadvláda pokračuje. Už nyní se hovoří o odporném
scénáři koalice Pirátů, TOP09 a Čižinského partaje, s tím, že ANO a ODS budou obejiti. Ne, že bych obcházení ODS kdovíjak litoval, ale takováto koalice na magistrátě? Brrr!

Brno

Brno je druhé největší město České republiky, a ve srovnání s Prahou, tam došlo k
částečnému ideovému posunu. Obávané neomarxistické, prosudeťácké a protičeské hnutí Žít Brno, které mělo minule téměř 12% hlasů, nyní skončilo na 3%. Asi už obyvatelům Brna došla trpělivost. TOP09 vypadla z brněnského magistrátu, následována Stranou zelených a komunisty. Socani spadli z 11 mandátů na 5 mandátů. Jak jsem, ale napsal, celé to byl jen částečný posun, protože třetí místo obsadili Piráti, kteří získali 6 mandátů a lidovci posílili o 1 mandát na 8 mandátů. ODS se Svobodnými získala 14 mandátů, posílila o devět mandátů, ale vítězem je jednoznačně ANO s 18 mandáty a 23% hlasů. Na rozdíl od Prahy, v Brně SPD prorazila a získala 4 mandáty.

ANO
ANO prohrálo v Praze, ale bezezbytku dobylo, či upevnilo svou pozici ve většině krajských
měst a posílilo na celé komunální úrovni. Posílili z 1,466 zastupitelů na 1,676 zastupitelů. Do druhého kola senátních voleb posílají celkem 11 kandidátů, což ale nemusí vůbec nic znamenat. Zrovna ANO při minulých senátních volbách dosáhlo řady vítězství v prvním kole a v druhém kole o většinu těchto vítězství přišlo. Druhé kolo bude příští týden a uvidí se, zda ANO promění svoje úspěchy z prvního kola. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to silné upevnění vlády ANO, bez ohledu na oslabení koaličních partnerů ČSSD, resp. podporující KSČM a bez ohledu na ztrátu Prahy.

ODS.
Obrozená ODS. Dobyla Prahu, na komunální úrovni udržela pozice, neposílila, ani
neoslabila a do druhého kola senátních voleb posílá 10 kandidátů. Pro ODS je to politický úspěch po letech totálních porážek a neúspěchů, a pokud jim vyjde druhé kolo, bude to potvrzení cuckservativního směřování této strany do politického hnoje, sice úspěšného, ale pořád hnoje.

ČSSD.
Až je mi téhle partaje skoro líto. Totální porážku slaví jako úspěch. Do druhého kola
senátních voleb posílají 5 kandidátů, což to ještě trošičku úspěchem je, ale nikdo neví, jak druhé kolo dopadne. Na komunální úrovni, ale totálně prohráli v Praze, Brně, Zlíně a Českých Budějovicích, v Ostravě a Plzni skončili jen těsně nad hranicí 5%. Celkově se propadli z 3,773 mandátů na 1,882 mandátů. V % dokonce skončili nejhůř, ještě hůř, než v roce 1994, kdy se prvně účastnili komunálních voleb. Jejich partaj dostala v těchto volbách totálně na p*del a její vůdci to oslavují slovy, že se ČSSD odrazila ode dna. Jen Jaroslav Foldyna měl dost sebeúcty a rozumu, aby neoslavoval vítězství.

KSČM.
Prvně v historii, stejně jako ČSSD, vypadla z magistrátu v Praze (ale ztratila i další města),
ztratila téměř polovinu zastupitelů, a pokud její jediná kandidátka na senátora do druhého kola neuspěje, vypadne KSČM i ze Senátu.

KDU-ČSL.
Tady se dá asi jen říct ta plichta. V komunále ztratili stovky zastupitelů, ale v senátních
celkem uspěli. Jiří Čunek zvítězil hned v prvním kole s 51% hlasů, což se dá hodnotit jako pozitivní posun v rámci lidovců. Na druhou stranu zvítězil s 52% i Jiří Drahoš v rámci Prahy, což je jen další důkaz toho, jak špatně na tom Praha už je. Jejich údajný velkolepý trumf Hayato Okamura propadl.

TOP09.
Slovy jednoho z komentátorů, TOP09 mimo Prahu, vymizela. Zažila nejdrtivější propad
v komunálu, má jednoho senátora do druhého kola a úspěchy slaví jen v Praze, kde se možná chopí moci.

Česká pirátská strana.
Druhá TOP09 dopadla o poznání lépe. Výrazně navýšila počet svých mandátů, posílila svou
pozici na komunální úrovni, dobyla velkého vítězství v Praze a v rámci koalic i samostatně, posílá do druhého kola senátních voleb hned 3 kandidáty. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, jak mediálně populární partaj to je, to není zas tak velký úspěch.

STAN.
Starostové a Nezávislí, kandidující dvojace jako sdružení STAN, NK a Starostové a
Nezávislí se vyhouplo z 3,073 zastupitelů na 3,808 mandátů a do druhého kola posílá za sebe tři
kandidáty na senátora a v koalicích další tři želízka v ohni. Podařilo se jim získat i řadu okresních měst a center, takže jsou jedni z mála, kteří mohou v těchto volbách už trochu slavit.

SPD.
Další poražený. Průzkumy jí přisuzovaly v Praze 8% hlasů, nakonec skončila na sotva 4%.
Nikoho neposlala do druhého kola senátních voleb a nikdo za ní nezvítězil. Neobhajovala sice žádného zastupitele, ale získala jich jen 150, na druhou stranu se prosadila v městech jako je Brno a Ostrava.

Predikce do druhého kola.

Nebudu říkat, že se stoprocentně trefím, že mám věšteckou kouli, přesto si dovolím k druhému kolu senátních voleb predikci. Celkem se bude konat na 25 místech z 27. Dvě už vyhráli kandidáti v prvním kole (Čunek a Drahoš).

V Šumperku bude výsledek velice těsný. Kandidát ANO proti kandidátovi KDU. Oba mají
dostatečnou zásobárnu voličů, ze které mohou čerpat pro druhé kolo.

Prostějov. Sociální demokratka Sekaninová proti nezávislé Chalánkové. Sekaninová má náskok, ale Chalánková opět může těžit z většího množství potenciálních voličů. Zde, ale socani mohou obhájit senátorskou pozici. ČSSD

Karviná. Sociální demokrat Vícha proti komunistce Halíkové, jediné želízko komunistů v
ohni. Vícha má náskok 20% a nesrovnatelně větší volební potenciál. Vícha určitě vyhraje, otázka je jen, s jak velkým náskokem. ČSSD
Náchod. Bělobrádek versus kandidát ODS Červíček. Výsledek extrémně vyrovnaný a pro
Bělobrádka nepříjemný. Červíček má větší potenciál brát z voličů ostatních stran, zejména, kvůli odporu komunistů, či SPD vůči Bělobrádkovi, potenciál bude i u voličů ANO, kteří taky nemají Bělobrádka v lásce.
Zlín. Asi nejobtížnější určování. Na prvním místě kandidát KDU-ČSL Patrik Kunčar a na
druhém místě kandidát Soukromníků Libor Lukáš. Problém je v tom, že pět dalších míst a celkem 40% hlasů si mezi sebou rozdělili kandidáti stran, které by ani lidovce, ani Soukromníky nepodpořili – Realisté, SPD, KSČM, ČSSD a SPOZ. Tady si ani já netroufnu predikovat, ale úspěch Jiřího Čunka ve Vsetíně a křesťanská orientace jižní a východní Moravy nahrávají Patriku Kunčarovi.

Praha 2. Hilšer versus pirátský kandidát Michálek. Hilšer vyhraje. Už v prvním kole získal 44% hlasů, Michálek jen 15%. Zhruba stejná situace jako v Karviné.

České Budějovice. Nezávislý kandidát Ladislav Faktor proti kandidátovi Starostů Jiřímu
Šestákovi. Faktor má dobrý rozjezd s 41% hlasů a může čerpat ze stran, které nemají rády Starosty. Paradoxně tak může dostat hlas komunistů, svobodných, socanů a národních socialistů.

Praha 12. Nezávislý kandidát a bývalý prezidentský kandidát Pavel Fischer proti LESnaté
pirátce Evě Tylové. Fischer je vítěz. Už v prvním kole obdržel téměř 48% hlasů.

Rokycany. Kandidát ODS Pavel Karpíšek proti dlouholeté senátorce ČSSD Miladě
Emmerové. Emmerová, navzdory velkému odstupu, který ve srovnání s Karpíškem má, má stále šanci obhájit. Jako členka koaliční strany možná obdrží hlasy kandidátky ANO, která se umístila na třetím místě, a protože je spíše doleva, tak i komunistické hlasy proti „pravicovému“ kandidátovi. Zde možná postihne ODS, co postihlo před dvěma lety ANO, tedy vyčerpání potenciálních voličů v prvním kole.

Domažlice. Tady to bude zajímavé. Jen dvě setiny procenta hlasů oddělují kandidáta ODS Vladislava Vilímce od kandidáta socanů Jana Látky. Vilímec může čerpat od TOP09 a Pirátů, Látka zase od ANO a komunistů. Kloním se spíše k možnosti vítězství Vilímce v rámci jednotné fronty proti Babišovi a jeho spojencům (tedy ČSSD).
Litoměřice. Ladislav Chlupáč za ODS versus Ondřej Štěrba za ANO. Velice vyrovnané, i
vzhledem k ostatním přítomným stranám. Pravděpodobně vyhraje Ladislav Chlupáč, ale jen díky tomu, že v prvním kole skončil s větším předstihem.
Teplice. Kandidát ODS Jaroslav Kubera proti kandidátovi SEN Zděňku Bergmanovi. Na to
Vám řeknu jen jediné. Kubera.
Jablonec nad Nisou. Kandidát ODS Jaroslav Zeman vede s velkým předstihem nad
kandidátkou SEN 21 Michaelou Tejmlovou. Tady se může ODS vymstít její anti-Babišismus, protože Tejmlová může v druhém kole posbírat voliče od ANO, a potenciál má i u sociálních demokratů a komunistů.
Mladá Boleslav. Kandidát ODS Raduan Nwelati proti kandidátovi ANO Jiřímu Müllerovi.
Nwelati asi dostane hlasy pirátů a TOP09, zatímco kandidát ANO může čerpat hlasy ČSSD a
potenciálně komunistů. Protože je, ale Nwelati stávajícím primátorem, spíše bych si vsázel na jeho vítězství.
Svitavy. Tady stojí kandidát ODS Michal Kortyš proti kandidátovi ČSSD Pavlu Havíři.
Kortyš má větší volební potenciál pro druhé kolo z voličské základny KDU-ČSL, Pirátů a potenciálně i Koruny české. Havíř si nemůže být jist ziskem z řad neúspěšných kandidátů Rozumných, KSČM, SPD a Patriotů. Tipuji Kortyše za vítěze druhého kola.
Břeclav. Tady Radislav Koštial z ODS stojí proti Liboru Nazarčukovi z ANO a nejspíše pod
taktovkou jednotné fronty proti Babišovi taky vyhraje. Vede nad Nazarčukem o 7% a může získat početný elektorát lidovců a taky pirátské voliče. Že by Nazarčuk dostal podporu od komunistických, socanských a spďáckých voličů, to není moc jisté. Spíše vyhraje Koštial.
Chrudim. Prašť, jak uhoď, když proti sobě stojí zástupce ODS-STAN-STO Jan Tecl a
Daniel Herman z KDU-ČSL. Druhé kolo bude spíše o tom, jak málo voličů dorazí. Mírně lepší šance bych přisuzoval Teclovi, ale opravdu jen o chloupek, protože je starostou, a proti klerikálovi Hermanovi může mobilizovat komunisty a spol.
Opava. Jasné vítězství kandidáta ODS-STAN-TOP09 Herberta Pavera nad kandidátkou
ANO Simonou Horákovou. Nejen, že je za ním s velkým odstupem, ale Pavera navíc převezme voliče od pirátů a lidovců.
Ostrava-město. Pokud bude aplikován postup všichni proti Babišovi, tak má kandidát hnutí
Ostravák Leopold Sulovský vítězství zajištěn. Kandidát ANO Ivo Gondek má o 5% méně a tito dva kandidáti jsou pro většinu zbývajících voličů nevolitelní. Andrej Babiš pravděpodobně zasáhne osobní přítomností ve prospěch Gondeka, a pak bude souboj vyrovnaný.
Praha 8. Střet o to, která větev havlismu a liberalismu zde upevní svou pozici. Zda piráti
Lukáše Wagenknechta nebo Pavel Dungl a jeho TOP09. Voliči ODS se rozdrobí mezi tyto dva
kandidáty, ale Dungl má větší šanci, pokud jako kandidát TOP09 bude apelovat na voliče neúspěšného Hayata Okamury. Socanští voliči zase mohou dát hlas kandidátovi pirátů proti topkařovi, zatímco voliči ANO nejspíše půjdou do bojkotu.
Chomutov. Kandidát SEN 21 a ředitel zoologické zahrady Přemysl Rabas proti kandidátce
ANO Martině Chodacké. Zvítězí Rabas. Dvě slova. Zvířátka. Anti-Babiš.
Sokolov. Miroslav Balatka za STAN proti Renatě Oulehlové z ANO. Zde se může antibabišovcům
opět vymstít jejich taktika. Oulehlová je s odstupem jen tří procent na druhém místě a
může získat voliče ČSSD, KSČM a potenciálně i SPD, kteří jsou za prvními dvěma místy.
Benešov. STAN proti ODS. Zdeněk Hraba proti Jiřímu Kozákovi. Hraba má větší šanci,
protože zde mohou idealističtí liberálové udělat koalici proti starými odesáckým liberálům, tedy Hraba může čerpat voliče pirátů, TOP09 i KDU-ČSL, zatímco voliči ANO nejspíše zůstanou doma. Třebíč. Kandidátka STAN Hana Žáková proti Miroslavu Michálkovi z ANO. Michálka
možná podpoří socani a komunisti, ale Žáková bude mít podporu pirátů a lidovců, kteří měli více voličů a už nyní má odstup téměř 14% hlasů.
Brno-město. Za koalici Zelení, STAN, ODS a TOP09 Mikuláš Bek. Za ANO Jaromír Ostrý.
Jasným vítězem bude Mikuláš Bek. Už nyní má bek náskok 20% a může získat voliče KDU-ČSL,
kterých bylo 17%.

ČSSD by v druhém kole mohla mít 3 vítězné senátory, což by pro ně byl velký úspěch. Naproti tomu ANO opět utrpí porážky díky taktice anti-babišovské fronty. ANO získá asi 2-4 senátory. ODS by mohla získat 9 z 10 kandidujících senátorů, STAN má potenciál dobýt všechny tři možné kandidáty. Piráti mohou získat svého prvního senátora. KDU-ČSL už má své jednoho jistého a mohla by získat i Zlín.

Toto je pouze můj subjektivní odhad a neříkám, že bych chtěl, aby to tak bylo, nebo nebylo.
Kandidáti jdoucí do druhého kola jsou téměř bez výjimky nevolitelní.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 8.10.2018


 

 

3. srp, 2018

Málokterá kauza naplno obnažila ledví nespravedlnosti a útisku způsobeného na našich
lidech tzv. právním státem, jako v případě dozvuků kauzy H-Systemu...

Nejvyšší soud de facto posvětil druhou vlnu tunelování H-Systemu, kdy má být našim občanům ukraden poctivě vytvořený a vystavěný majetek a má být rozdán pochybné konkurzní správě vedené normalizačním prokurátorem a v současné době vlastníkem 100,000,000 dolarů nacházejících se v daňových rájích, Josefem Monsportem.

Stát tentokrát naštěstí relativně zavčas zareagoval, ať už jde o osobu Andreje Babiše, který
se stal mediátorem sporu, presidenta Miloše Zemana, který si pozval na kobereček představitele soudního aparátu, či poslanec ANO Pavel Juříček, který se odvážil zpochybnit majestát soudcokracie a vhodil do pléna možný návrh na odvolávání soudců ministrem.

Soudci jsou v současné době doživotně jmenování, jejich trestání je velice obtížné, jejich
pracovní činnost je limitována, ať už extrémním nedostatkem zdrojů, či vlastní netečností, navíc se klidně spolčují do justiční mafie, která pak spolupracuje s podsvětím.

Kauza H-Systemu se řešila neuvěřitelných 20 let a na jejím konci byl extrémně nespravedlivý
a amorální rozsudek, který jen umocnil frustraci a podtrhl funkci soudů jako ochránce elitářských pořádků, korupčníků, tunelářů, politických neziskovek a cizích mocností a utiskovatele pracovitých a nezkorumpovaných obyvatel naší země.

Bylo na čase, aby se někdo dotkl nedotknutelného majestátu soudcokracie. V tomto ohledu
má president Zeman a premiér Babiš jednoznačně naši podporu a chválu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 3.8.2018


 

 

25. čvc, 2018
Ač nepatřím mezi podvedené a okradené oběti tzv. H-Systemu, neznamená to, že v posledních dnech necítím obrovskou frustraci, vztek a znechucení z konečného rozhodnutí Nejvyššího soudu a místní soudcokracie ve věci H-Systemu a konkurzního řízení. Případ H-Systemu je přesným dokladem sociálního a morálního hyenismu, který představuje soudní systém a ponormalizační nomenklatura...
 
H-System je příběh dvou stran. Na jedné straně stojí podvedení a okradení klienti této firmy, z nichž část projevila neuvěřitelnou agilnost, sebevědomí, odhodlání poprat se s osudem. Na straně druhé stojí to nejhorší ze současného systému. Tuneláři a podvodníci, bývalý normalizační prokurátor, státní byrokracie, svévole soudcokracie a amorálnost liberály vychvalovaného „právního systému“. Na případu H-Systemu je vidět, že právní stát zavdává k bezpráví, když spravedlnost je znásilněna normativním a pozitivistickým právem, arogancí soudní moci a bezpáteřnými kabátníky.
 
Jak to vše začalo?
 
V době po pádu minulého režimu se skupina podvodníků a tunelářů rozhodla okrást stovky lidí prostřednictvím falešných slibů týkajících se levného rodinného bydlení. Od více než tisícovky klientů vymámila tato skupina tunelářů téměř miliardu korun. Dělo se tak od roku 1993 do roku 1997, kdy společnost H-System vyhlásila bankrot a konkurzní řízení. Tehdy se zjistilo, že miliarda korun se vypařila do vzduchu, neznámo kam.
 
Každý z klientů H-Systemu vložil milión korun, aby nakonec drtivá většina z nich žádné bydlení neviděla. Pouze 30 domů a bytů bylo hotových a dalších 130 rozestavěných, když ing. Smetka vytuneloval H-System. V reakci na tunelářskou akci vzniklo stavební bytové družstvo Svatopluk, které si dalo za cíl ochránit podvedené klienty a dokončit stavbu rozestavěných domů. Družstvo prostřednictvím svých klientů investovalo, se svolením prvního správce konkurzní podstaty, celkem 220 miliónů Kč do dostavby rozestavěných domů.
 
Roku 2004 byl ing. Smetka odsouzen ke 12 letům vězení za vytunelování H-Systemu. V roce 2016 byl propuštěn na svobodu.
 
Na podzim 2012 byla vyhlášena dražba domů v Horoměřících, navzdory tomu, že šlo o domy dostavěné jejich vlastními obyvateli, se svolením prvního správce konkurzní podstaty a za vlastní peníze. Každá z místních rodin investovala další milión korun a stovky hodin času do dostavby svých domů. Asi by vše dopadlo smírem, kdyby se do racionálního jednání a spolupráce mezi prvním správcem a zdejšími obyvateli nevrhli soudy a bývalý normalizační prokurátor.
 
První správce konkurzní podstaty byl odvolán a na jeho místo se dostala správkyně Ištvánková. Po ní převzal pozici správce JUDr. Josef Monsport, od 80. let normalizační prokurátor podílející se na pronásledování disentu, zejména tzv. Jazzové sekce, který si v posledních letech, podle uniklých dokumentů Panama Papers, uložil v daňovém ráji na Samoe asi 100 miliónů dolarů (cca. 2,4 miliardy Kč). Tento muž začal v rámci dražeb prodávat majetek H-Systemu prodávat za extrémně nízkou, až jen poloviční cenu jejich reálné tržní hodnoty. Celková hodnota draženého majetku je 122 miliónů Kč, dražební vyvolávací cena byla 62 miliónů Kč. Tímto způsobem byl H-System vytunelován podruhé.
 
Josef Monsport začal okradené klienty vláčet po soudech. Nejprve mu dal za pravdu pražský městský soud. Vrchní soud v Praze rozhodnutí zrušil na základě svědectví a posudku prvního správce konkurzní podstaty Karla Kudláčka. Odůvodněním byl fakt, že lidé nemovitosti dostavěli za svého, a že nebýt iniciativnosti těchto skutečných vlastníků, rozestavěné parcely by nepřežily zimu. Josef Monsport se opět odvolala, s tím, že toto rozhodnutí poškozuje většinu klientů H-Systemu. Většinu, která se se vším smířila, rozhodla se jen čekat, zatímco desítky rodin vzaly věc do vlastních rukou a něco dokázaly.
 
Nejvyšší soud se rozhodl v červenci 2018 potrestat lidskou pracovitost, píli a odhodlání a vyhověl odvolání Josefa Monsporta. Naprosto nechutně označil tuto krádež a amorálnost za „nejlepší ze špatných řešení“ a dal tak najevo, že lpění na zákonech, právo normativní a pozitivistické, kult tzv. právního státu, je nadřazen právu morálnímu a spravedlnosti. Aby toho nebylo málo, soud určil naprosto šibeniční termín vystěhování vlastníků horoměřických domů. Pouhý měsíc mají obyvatelé, z většiny starší lidé, lidé před penzí, či přímo důchodci, na to, aby opustili své domovy a našli si jiné.
 
Řada politiků se ozvala proti rozsudku v kauze H-Systemu, ale u většiny jde jen o předvolební rétoriku, tím spíše, že mnoho z nich je napojeno na jiné tunelářské kauzy, které zničily životy dalších lidí, jako je například OKD, kde taky soud vyřkl osvobozující rozsudek, a dnes, už jen jako divadélko pro veřejnost, se musí, někteří aktéři kauzy OKD, včetně Bakaly, či Sobotky, dostavit před parlamentní vyšetřovací komisi, ale tím to hasne. 
 
Jedna z mála upřímných reakcí přišla od presidenta Miloše Zemana. Ten nemusí sázet na předvolební rétoriku a oznámil, že se sejde se se zástupci Nejvyššího soudu. Rozsudek odsoudil jako pochybný a ukazující nedostatek lidskosti v rozhodování soudů, stejně jako podkopávající důvěryhodnost celého soudního systému. Někteří namítají, že na tunelování H-Systemu se podílel Miroslav Šlouf, ale ten už je dávno pryč. Miloš Zeman se ho dávno zbavil.
 
Další z upřímnějších politických reakcí je od senátora Jiřího Čuňka, který se v kauze aktivně angažuje už řadu let na straně občanů a vlastníků.
 
Vlastníci domů se už nechali slyšet, že neodejdou, že je budou muset vystěhovat násilím, že klidně zničí ty domy, jen aby stát a soudcokracie nerozkradla výsledky jejich práce, úsilí a sebenaplnění.
 
Do celé věci se dnes zapojil i premiér ČR Andrej Babiš, který jak sám řekl, chce být takovým mediátorem mezi oběma stranami ve sporu. To mu samozřejmě zvedne preference...
 
Tímhle způsobem česká soudcokracie, provázaná s normalizačními prokurátory a tuneláři, systematicky trestá lidskou pracovitost, píli a sebenaplnění, trestá to, když lidé vzdorují nepřízni osudu, vysmívá se do obličeje starým a nemohoucím, kteří nezřídka čtvrtinu svého života strávili ve strachu o své bydlení a domovy.
 
Těžko říct, kolik hnusu, bolesti, morální a jiné korupci, hyenismu a utrpení, ještě přinese soudcokracie, tzv. právní stát a liberální demokracie, ale vidíme, že frustrace a strádání našich spoluobčanů je čím dál tím horší.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.7.2018