PI-NEWS.CZ

5. dub, 2020

Evropské soudy rozhodují pomalu...

Jako ostatně většina zkostnatělé soudcokracie, a když už rozhodnou, tak i rozhodnou špatně, nespravedlivě a nemorálně, ale takové už právní řády Evropské unie hold jsou. Nyní rozhodl opět pozdě a opět špatně, a to v otázce migrantských kvót uvalených Evropskou unií na svoje svazové státy.
 
Po zhroucení systému migrantských kvót konečně evropský soud rozhodl, že obrana národních zájmů členských států není důležitá, a rozhodl, že Česká republika, Maďarsko a Polsko nedodržovali své povinnosti v rámci Evropské unie, migranty měli přijmout a pouze je prověřovat jako jednotlivce. 
 
Slovensko tehdy migranty formálně přijalo, zatímco zbytek Visegrádu se bránil svévoli Evropské unie. Poměrně vtipné je, že Soudní dvůr Evropské unie odmítl námitku Visegrádu, že systém kvót je nefunkční. Systém kvót byl naprosto nefunkční (jako jsou ostatně socialistické kvóty na gender, migranty, dodržování pětiletek atd. vždycky). Zástupci Visegrádu poukazovali například na to, že systém kvót přesunul jen 29 tisíc ze 160 tisíc plánovaných osob, a pak se zhroutil. Ale to nesvědčilo politickému zadání Soudního dvora Evropské unie.
 
Tento rozsudek je jen dalším důkazem toho, jak velké potenciální nebezpečí Evropská unie, respektive její vrcholné, politické a rozhodčí orgány představují pro národní bezpečnost členských států.
 
Nutno říci, že z rozsudku Soudního dvora Evropské unie už dnes nic pro Visegrád nevyplývá, protože systém kvót odpískala i většina jeho tvůrců. Ale tak už to prostě dopadá v současném systému. 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.4.2020
3. bře, 2020

Vážený pane Václave Moravče,

Psal se rok 2002, já byl primátorem Prahy a Vy začínající redaktor BBC. Přišly povodně, největší to přírodní katastrofa Praze v novodobých dějinách.

Tehdy jsme se potkali poprvé. Požádal jste mne, jestli byste nemohl být po mém boku 24 hodin v kuse a sledovat, jak probíhá rozhodování v konkrétních krocích, při tak mimořádné události. Já souhlasil přes divení řady kolegů, že se jedná o překročení jakýchsi pravidel. Nutno říci, že jsem toho nikdy nelitoval. Naopak. Cenil jsem si toho, jak jste nakonec věcně psal a vystupoval. Psal jste, jak to bylo. Dokonce přes mediální smršť mainstreamu, kde jsem byl napadán za kde co, jste se mne výrazně v rozhlase zastal. Vyžadovalo to jistou odvahu.

Uplynulo 18 let a já Vás sledoval dnes v pořadu Otázky Václava Moravce, kde na závěr druhé hodiny jste zmínil Učitelské noviny. (Myslím, že jsem je nikdy nečetl). Ale nestačil jsem se divit jakým způsobem. Označil jste v nich příspěvek sociologa Petra Hampla za manipulativní. Bez jakéhokoliv zdůvodnění, příkladu manipulovatelnosti a tím jste tak odsoudil Petra Hampla a Učitelské noviny jako nepatřičné šiřitele pro společnost škodlivých názorů. Ovšem obsah článku diváci neznají. Petra Hampla také ne, přestože se prezentuje řadou textů a píše knihy, které minimálně stojí za diskusi. Není znám široké veřejnosti mimochodem také proto, že veřejnoprávní televize jej nikdy nepozvala do žádné diskuse.

Vážený pane redaktore, prosím zkuste se vrátit do pocitů před 18-ti lety, překročit také pravidla, které jste si možná postupem času sám dal a pozvěte také pana Hampla do diskuse. Garantuji Vám, že to bude výrazné oživení (promiňte šedé) diskuse, kde máte často hosty, kde většinou předem vím, jak budou odpovídat.

Berte tento dopis prosím jako snahu o jeden z impulsů k zamyšlení.

V Praze 1. března 2020

Autor: Igor Němec, Praha, ČR, 3.3.2020


 

29. pro, 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 29.12.2019

20. srp, 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 20.8.2019

17. srp, 2019
Jaroslav Foldyna se po předcházejících dnech, a událostech těchto dní, stal posledním starosocialistou v České straně sociálně demokratické...
 
Posledním, komu tam záleží na zájmech naší země, našich lidí, našich samoživitelů, nezaměstnaných, těžce pracujících, a ne na zájmech všemožných kreatur, které jsou plozeny v úřadech OSN, na půdě různých pseudoakademií a v myslích pokřivených zoufalců, kteří bývali v lepších dobách, na okraji společnosti.
 
Minulý týden se konala akce Prague Pride, jíž se účastnili zástupci aktivistů vyzývajících k zapalování policistů, Pirátská strana, nadnárodní soukromé korporace, různé zájmové a nátlakové skupiny, a to jak nechvalně proslulého pochodu Prahou, tak navazujících celotýdenních akcí a workshopů. Prague Pride nemělo v ČR nikdy opodstatnění. ČR byla vždy liberální a tolerantní země. Pride může mít opodstatně v Saúdské Arábii, Afghánistánu, Pákistánu, či Bahrajnu, Jihoafrické republice, či Ugandě, ale v ČR určitě ne.
 
V reakci na Prague Pride vznikla kritika poukazující na to, že heterosexuální láska je upozaďována, a proti tomu aktivisté namítají, ať si normální lidé udělají vlastní akci. No a tak si ji normální lidé udělali, a bylo to zase špatně. Šlo o akci „za ochranu tradiční rodiny“, který pořádal uznávaný sociolog a úspěšný publicista Petr Hampl, s pomocí Sdružení přátel bílého heterosexuálního muže.
 
10. srpna se na zámku v Příčově konalo setkání konzervativních aktivistů a vlastenců, ale i akademiků, chartistů, bývalých ministrů, publicistů a společensky známých osobností. Na rozdíl od kádrujících liberálních demokratů, kteří dovolují využívat požitky „liberální demokracie“, jen některým, Příčově se sešli lidé napříč politickým spektrem, včetně pár skupinek aktivistů, kteří byli proti konání akce.
 
Uznávám. Objevilo se tam i pár zoufalců a politických mrtvol, které se pokusily po letech nečinnosti, zase zviditelnit. Já osobně s jejich přítomností a účastí nesouhlasím, ale nejsem liberální demokrat, abych lidem zakazoval něčeho se účastnit, či je za to perzekuoval, vyhazoval z práce, zastrašoval, blokoval je.
 
A nyní, co se tedy stalo. Jedna z těchto existencí vyprovokovala reakci liberálů, masmédií a sociálních demokratů. Proč právě sociálních demokratů? Protože akce se účastnil poslední socialista ve straně, Jaroslav Foldyna, který se už několikrát důrazně ohradil proti akcím typu Prague Pride, a proto se rozhodl, že nebude pokrytec a aktivně se zúčastní protiakce.
 
K Jaroslavu Foldynovi. Narodil se do českosrbské rodiny, na rozdíl od většiny dnešních mladosocialistů, Foldyna pracoval. Dokonce rukama. Vyučil se lodním mechanikem a stal se kapitánem vnitrozemské plavby. V rámci dalšího vzdělávání získal maturitní zkoušku veřejnoprávní ochrany a byl studentem pravoslavné teologie Prešovské univerzity. Na začátku devadesátých let pracoval taky jako celník a u městské v Děčíně. Dlouholetý zastupitel města Děčín, v roce 2008 vyhrál hejtmanské volby (získal největší počet hlasů, deset tisíc), ale kvůli vnitrostranickým rozporům se nestal hejtmanem. Situace podobná se Zemanem. Referendum vybere Zemana, tak tam strčíme Sokola. Od téhož roku se angažuje v boji za územní celistvost srbského státu. V roce 2013 lídr ČSSD v Ústeckém kraji a úspěšně zvolen. Bojuje za prolomení těžebních limitů, aby horníkům zůstala práce, a kritizuje vojenské mise a intervence, které přinášejí destabilizaci různých regionů.
 
Zároveň, Jaroslav Foldyna dlouhodobě varuje před tím, že se ČSSD ubírá do vod liberálního voličstva, do rybníků, které už jsou vylovené, a že se poklonkuje Bruselu a dalším mocnostem, že není suverénní stranou, ale že je slabou, a mezi obyčejnými lidmi nenáviděnou. Ale není se čemu divit. Voliči jí akorát oplácí stejnou nenávist, kterou ČSSD chová vůči obyčejným lidem.
 
První udeřil proti Foldynovi Petříček. „Všechny Foldynovy kroky z poslední doby jen ukazují, že není ani sociálním, ani demokratem a s naším programem a hodnotami se otevřeně rozchází…“ ta věta je hnus nad hnus. Můžeme říci, že se rozchází s programem a hodnotami ČSSD, což je ovšem chyba a tristní selhání sociální demokracie. Můžeme říci, že není demokratem, pokud se demokratem rozumí stoupenec, kádrování, zastrašování, pokud budeme demokrata brát v orwellovském smyslu. Nicméně, tvrdit, že severočeský socialista Foldyna není sociální, to je hnus nad hnus. Celou svou politickou kariéru je aktivní mezi obyčejnými lidmi, zná jejich problémy, jejich obtížné, dokáže se vcítit do společnosti a jejích problémů.
 
Udeřila i ministryně Maláčová. Prý by měl Foldyna pracovat. Nevím, zda Jaroslav Foldyna pracuje, či nepracuje, ale vidím, jak pracujete Vy! Tak, že jste nejstarší, a kdysi nejmocnější politickou stranu poslali do sraček, jaké snad ani nemají obdoby ! To se nepovedlo ani Nečasovi s ODS. Za chvíli skončíte v opozici a budete se dál restartovat jako nefunkční počítač.
 
No, ale boxer Jaroslav Foldyna přešel do protiútoku. Poukázal na žalostné výsledky voleb v posledních letech, poukázal na odpor, který mají lidi vůči socanským ministrům (kromě Staňka, kterého si socani sami sestřelili s radostí svému masochismu vlastní), vyzval vedení ČSSD k sebereflexi a rezignaci, a kritizoval Petříčka za jeho poklonkování bruselským papalášům.
 
Socani propukli v další vlnu vzteku, když si uvědomili, že Jaroslav Foldyna je jejich poslancem, a tudíž stále má nějakou váhu, a o tom, že může využívat své politické i boxerské váhy, již dal vědět v rozhovoru pro IDnes, kde sdělil, že by podpořil rekonstruovanou vládu Andreje Babiše bez účasti ČSSD.
 
To vybuchly saze Hamáčkovi! Buď bude Jaroslav Foldyna respektovat rozhodnutí strany a státu, nebo nebude sociální demokrat! Tečka!
 
Upřímně řečeno, Jaroslav Foldyna by měl skutečně odejít z ČSSD, nebo se nechat Hamáčkem vyhodit, protože v České straně sociálně demokratické není místo pro sociální demokraty. Z ČSSD je už dnes druhá TOP 0,9, tak co by tam měl dělat?
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 17.8.2019