PI-NEWS.CZ

19. čvn, 2019

Autor: TGM, Praha, ČR, 19.6.2019

2. čvn, 2019

Iniciativa za vyznamenání Emira Kusturici, prezidentem Zemanem, získala podpisy poslanců a ministra kultury ČR...

Iniciativu svým podpisem podpořili a navrhli prezidentovi na vyznamenání:
 
Jaroslav Foldyna, poslanec parlamentu ČR
Václav Klaus mladší, poslanec parlamentu ČR
Milan Pour, poslanec parlamentu ČR
Stanislav Berkovec, poslanec parlamentu ČR
Zuzana Majerová Zahradníková, poslankyně parlamentu ČR
Radovan Vích, poslanec parlamentu ČR
Miroslav Kalousek, poslanec parlamentu ČR
Antonín Staněk, ministr kultury ČR
Martin Konvička, 7Republika.cz 
Petr Hampl, Normalman.cz
Eva Hrindová, Nastvanematky.cz
Rajko Radičevič, Hejobcane.cz
 
Zde postup jak poslat návrh:
 
Návrh na propůjčení nebo udělení státních vyznamenání pro Emir Nemanja Kusturica (Prezidentovi republiky ČR)
 
Vážený pane prezidente.
 
Dobrý den. Navrhujeme Vám vyznamenat režiséra, producenta, herce, muzikanta, slovanského barda a srbského patriota, který studoval v Praze na FAMU a umí dodnes česky Emira Nemanju Kusturicu ! Kusturica v ČR vydává i svoje knihy v českém jazyce. Jde nepochybně o jednu z nejvýraznějších osobností našeho věku.
 
Navrhovaný:
 
Jméno a příjmení: Emir Nemanja Kusturica
Datum narození/úmrtí: 24. listopadu 1954
Státní příslušnost: Srbská
Kontaktní adresa: Rasta International
Milorada Mitrovića 15
11000 Belgrade
Serbia tel / fax: +381 11 24 31 505
 
Zde je možné poslat návrh prezidentovi republiky, lhůta je do poloviny léta:
 
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 2.6.2019
 
Zdroj:
 
 

 

12. kvě, 2019

Tož, Petr Hampl vyzpovídal v Berlíně světovou hvězdu Alt-Right hnutí a nezávislé novinařiny Milo Yiannopoulose, pravicového homosexuála, kterého sluníčka nenávidí, nedávno mu facebook zrušil v rámci liberální demokracie stránku...

Již brzy na:

www.novaburzoazie.cz 

www.pi-news.tv 

www.raptor-tv.cz

www.facebook.com/RaptorTV.cz

Autor: Petr Hampl, TGM, Berlín, Německo, Praha, ČR, 12.5.2019

 

 

4. kvě, 2019

Vraťte veřejnoprávní média jejich koncesionářům!

Vraťme veřejnoprávní média jejich koncesionářům! V těchto dnech byla zveřejněna petice některých politiků a televizních pracovníků, která vyzývá k obraně médií veřejné služby. Značně emotivně nám je zde předložena teze, podle níž jsou veřejnoprávní média v České republice „ohrožena“, a to ze strany „ústavních činitelů a jejich příznivců“. Petice žádá prosazení „zákonných pojistek, které tato média vymaní ze závislosti na politické (z)vůli mocných“.

My, níže podepsaní, se domníváme, že jde o naprosto bezprecedentní veřejnou lež a vyvolávání paniky, která má zakrýt skutečné ambice autorů oné petice, totiž totální a zákonem potvrzené ovládnutí veřejnoprávních médií, tzn. především veřejných prostředků ve výši celkem cca 10 miliard ročně, které musí podle zákona platit každý koncesionář (vlastník rozhlasového nebo televizního přijímače), tedy i my všichni. Jsme přesvědčeni, že autorům petice nejde o záchranu svobody slova, nýbrž o nekontrolovatelný dosah na tyto prostředky z našich kapes.

Zákony o České televizi a Českém rozhlase definují smysl a důvod existence těchto institucí (a tedy naplňování veřejné služby v médiích, za niž si platíme) takto: Hlavními úkoly veřejné služby v oblasti televizního resp. rozhlasového) vysílání jsou zejména poskytování objektivních, ověřených, ve svém celku vyvážených a všestranných informací pro svobodné vytváření názorů, vytváření a šíření programů a poskytování vyvážené nabídky pořadů pro všechny skupiny obyvatel se zřetelem na svobodu jejich náboženské víry a přesvědčení, kulturu, etnický nebo národnostní původ, národní totožnost, sociální původ, věk nebo pohlaví tak, aby tyto programy a pořady odrážely rozmanitost názorů a politických, náboženských, filozofických a uměleckých směrů, a to s cílem posílit vzájemné porozumění a toleranci a podporovat soudržnost pluralitní společnosti.

My, níže podepsaní, jsme přesvědčeni, že veřejnoprávní média tento úkol dlouhodobě neplní, jsou hlasateli jednoho typu názorů a ignorují nebo ostrakizují jiné, nepřipouštějí diskusi a likvidují názorovou pluralitu. Vyzýváme naše zastupitele, aby vrátili veřejnoprávní média do rukou těch, kdo si je platí, koncesionářů, a nepřipustili jejich ovládnutí jedinou názorovou a mocenskou skupinou.

Autor: DOST, Praha, ČR, 3.5.2019

Zdroj:

https://www.petice24.com/vrate_veejnopravni_media_jejich_koncesionam?a=2&uv=14848081#

http://www.akce-dost.cz/2019/05/02/petice-vratte-verejnopravni-media-jejich-koncesionarum-30-4-2019/