PI-NEWS.SK

22. úno, 2018

Je to horšie ako sa zdá, pretože elity a ich média situáciu potemkinovsky kamuflujú a vláda samozrejme si nebude robiť zlú reklamu. Možno ani každý nevie, že po mohutných štrajkoch, ktoré začali po Novom roku si Nemci v priemysle asi pred týždňom vydupali vyššie mzdy a kratší pracovný čas. Straty zrejme vykompenzujú „kolónie“, ekonómovia o dopadoch samozrejme mlčia...

Prečo by naše média mali dráždiť Slovákov, keď minulý rok v lete maľovali obraz, že ako je štrajk v slovenskom Volkswagene vlastne zbytočný a ako tam človek aj s nadčasmi tak veľa zarobí. Čo chceme viac, ak je tu tak fajn?

Zahraničné firmy sa sťahujú priamo úmerne k tomu, ako sa zvyšuje minimálka a vôbec životná úroveň a o tom tiež vie málokto, pretože sa to tají, na verejnosť prenikne len zlomok pravdy aká je a aké množstvo ľudí sa postupne prepúšťa. Pre ilustráciu novoročné konštatovanie generálneho riaditeľa istej firmy – „úspešne sme prepustili 800 ľudí“.

Treba si ale povedať na rovinu, že žiadne trvalé riešenie ekonomiky priťahovaním kapitálu, ani neosocializmom asi nepomôže. Vízie boli smelé – však začneme zahraničnými investíciami, ľudia sa finančne pozviechajú a začnú aj čosi sami. Nezačali, alebo len poskromne, v podstate len sa štátne podniky vymenili za cudzie a povedzme si pravdu – s priam „stalinským“ režimom absolútnej lojality, s princípom tvrdého sociálneho darwinizmu. Mentalita ľudí zostala.
V socializme sme ako-tak žili, čosi sa aj postavilo, veď vtedy sa aj rodilo najviac detí, mali sme vlastný priemysel, ale za cenu ohrádky, uzavretí hraníc, neslobody.

Čím ďalej sledujem situáciu, tým viac sa mi zdá, že prosperita sa takmer vôbec netýka ekonomických opatrení, alebo politických foriem. Alebo málo, no extrémy by som vynechal.

A nakoniec ako to riešiť v rámci spravodlivosti?

Našinec sa rozčuľuje, že mu platia málo, alebo že idú ešte za lacnejšou pracovnou silou, ale chce výrobok čím lacnejší. Vlastne z toho paradoxne vyplýva, že obeť vykorisťovania svojimi postojmi k trhu takisto podporuje vykorisťovanie. To je vždy, keď sa človek zameria len na fetiš peňazí.

Ak by sme vec zisku, resp. obraz dnešného kapitalizmu tak trocha zveličili, je tu potreba udržiavať určité časti ľudstva v chudobe a tým aj v nevedomosti, v neschopnosti. Je proste dobré, že určité krajiny sú zaostalejšie, pretože – lacná pracovná sila.

Peniaze ale nie sú všetko, že?

Obávam sa, že ekonomická situácia na Slovensku nemá riešenie v ekonómii, aj keď sa to pomýleným takto zdá. Veď ono kto si trocha pomohol odišiel, alebo ho živí niekto zvonku.

Ukazuje sa tu taký roztrieštený obraz o typoch ľudí v tejto krajine, že inteligencia, kaviareň, lúza, či iné jemnejšie formy … Ja ale vidím, že určitá mentalita ide naprieč sociálnymi vrstvami, „stavmi“. „skupinami a pod. Jeden menej vzdelaný pracuje pre investora, iný veľmi vzdelaný takisto, ďalší ide vonku pracovať pre cudzinu, iný pracuje za nejaké fondy a pod. Aký je v tom rozdiel? Máme si čo vyčítať?

A ono určitá mentalita,  ktorú vidno od dola až hore sa dá vidieť aj u našich zbohatlíkov, oligarchov. Kým inde je oligarcha aj synonymom človeka,. ktorý dáva prácu tisícom, tu je to trocha inak. Tu oligarchovia nezbohatli obyčajne na výrobe, alebo povedzme na poľnohospodárstve, ale zbohatli na kšeftoch, teda na obchode a často aj pochybnom. Nuž sláva. Netreba zabudnúť ale ani na socialistov zo SMERu vo verchuške, ktorí sú v reáli len mamonári.

Sú názory filozofov, že jedným z prameňov aspoň amerického kapitalizmu bola protestantská morálka. Nejde o ten prívlastok, podstatou boli cnosti a síce hromadenie majetku, ale nie pre egoizmus, pre pôžitky. Teda ide o dobu, kedy je tu ešte nejaká etika, ale nie len to …

Historik a sociológ Arnold. J. Toynbee síce hovorí o tom, že úspešné civilizácia proste len tvorivo odpovedali na nepriaznivé podmienky, ale čo z toho, ak má ktosi mentalitu neúspechu? Hej, pôjde na Západ, chvíľu bude ohúrený z rozdielu ekonomík, ale čo ďalej? Možno Slováci musia zaniknúť, rozpustiť sa v mori úspešnejších, aj to môže byť pravda … Vidím tu ale určitú disproporciu, že kedy ani vzdelaní ľudia nepochopia určité základné veci, resp. sa nesprávajú v smere svojej inteligencie. Len plné brucho.

Je to jedno, či ide o človeka, ktorý odíde do zahraničia, alebo ktorý pracuje doma pre cudzincov, obaja majú slabé Ja, slabé sebavedomie a ak hovorím sebavedomie, ide o dosť širokú škálu entít. Nevieme kto sme ako ľudia, ani ako národ, nepoznáme zmysel života a potom nevieme čo máme robiť, ako sa seba-realizovať. Obyčajne len prevládne nevedomý pud, niečo mimo kontroly Ja, teda len to, čo chcú v podstate aj zvieratá. Sme akurát tak dobrí sluhovia-otroci pre tých, ktorí, už to Ja ako tak majú. A opakujem, je jedno, či ide o vládnu verchušku, elity, či posledného robotníka, či osadníka (mnohí sú len kočovníci presne ako kedysi Cigáni), nikto túto mentalitu nezaprie – česť zriedkavým výnimkám. Všímam si ľudí, ako menia kabáty pre osobný prospech, presnejšie pre nízky prospech – to je jedno, pointa je stále tá istá – si len otrok.

Čo robiť? Všetko zostáva len na samotných ľuďoch, nevyhovárajme sa na vládu, ani na spiknutie Židov. Sú šikovní, no a? Buďme šikovnými aj my a inej cesty ani niet. Samozrejme trocha inak …

Slováci sa často aj mýlia, lebo sú nepresní, ale naozaj máme sklon uvažovať o veciach do hĺbky. Preto tie konšpirácie a nezávislé média a sklon aj k niečomu inému ako je len priamočiary pud. Teda niekedy. Slovan totiž bude donekonečna pátrať po onej entite zvanej Pravda, omyly nepočíta, pády neráta tiež. Slovan a teda aj Slovák sníva o spravodlivej spoločnosti, sníva o tom, že mu ju tu niekto dá, no zabúda na vlastné snaženie. Ako som hovoril inde – „Ty si kráľ!“ Áno, len TY môžeš pohnúť svoj osud a tým aj osud celej krajiny a celého sveta dopredu! Áno, je iná doba, máš historickú šancu nebyť otrokom! Prečo ju zahadzuješ? Prečo nepracuješ na sebe v komplexnom zmysle, teda od ducha, až po telo?

Je názor, že ak chceme súťažiť so Západom v prosperite, máme to vopred prehraté. Dá sa len súhlasiť – mentalita je totiž koreňom všetkého. My ale môžme robiť veci na svoj obraz, tak ako to chceme len my. Len je tu vážna otázka – a vieme my čo chceme? Vieme čo chceme, ak aj u elít badať submisívny postoj bez Ja a vlastne aj bez chrbtovej kosti?

Ľudia hovoria, že kým bolo povedzme nemecké vedenie firmy, bol život znesiteľnejší, ale akonáhle sa tam dostali naši, nastali pomery takmer ako v koncentráku. To je ono – strach pred stratou zamestnania, strach pred tým, že nedám potravu svojim pudom robí z človeka niečo také ako bol dozorca v koncentráku. Takí sme voči sebe. Veď vlastne tí cudzinci len využívajú našu otrockú a primitívnu mentalitu, hoci len so zrnkom spirituality vo vnútri, lenže dupanej a živoriacej.

Ak už som tvrdil, že ekonomika Slovenska sa nedá vylepšiť metódami ekonomiky, je tam poukaz na iné veci, ktoré len sa len ťažko dajú v krátkosti obsiahnuť, ale pokúsim sa. Proste Slováci potrebujú psychiatra, alebo hlbinného psychológa, niekoho kto z nich vydoluje zmysel života. Obávam sa ale, že týmto sa naviac zaoberá onen „fašistický“ a pre elitu nežiadúci Slobodný vysielač. Teda asi nechtiac, keďže tam pustí aj takýchto. Takých, ktorí vplývajú morálne, mravne a spirituálne, takých, ktorí sa snažia prebudiť iniciatívu v ľuďoch, v národe. Kdežto tí na druhom pomyslenom brehu len chcú zmeniť byrokraciu a tým donútiť človeka k zmene. Potom ďalší chcú donútiť ľudí k zmene hrubou urážajúcou kritikou, čo sa nedá, ale tam vidno, že to len im ide o bonusy.

Áno, ide o progres, ale nie ten falošný a hlavne nie pomenovaný cudzím jazykom. Nejde o pokrok, ktorý by sa odtrhol od svojich zdrojov, od minulosti, je to len akoby povedané hudobne – iná oktáva toho čo už bolo, archetyp totiž nezabijete. Alebo ak áno, ten bude ďalej pôsobiť ako „extrémizmus“.

Takže takto, nájdime svoje talenty, smerovania, spolu aj s morálkou a mravmi. Týka sa to všetkých od prezidenta cez oligarchov až dole. A buďme odvážni! Na Slovensku je fúra odvážnych podnikateľov, hlavne ale len živnostníkov, prečo nie viac? Koluje tu článok o vedcovi, ktorý sa musel evidovať na úrade práce, lebo bla bla bla … Slovák? Nevadí, že v USA a inde existujú súkromné vedecké inštitúcie. Prečo takí ľudia nezaložia povedzme automobilku? No lebo sú Slováci …. A minulý týždeň som sa bavil s kolegami o založení automobilky, však si kúpim licenciu, trocha pozmením a idem … No že vraj slovenská legislatíva je voči takému čomusi nepriateľská, ale k tomu fakt nech sa vyjadria odborníci.

Na záver by sa hodilo niečo ako výzva, tak to skúsim. Nuž ľudia hľadajte seba, že na čo máte, v tom vám možno pomôže aj psychológ Peter Marman, dobrý životný kouč je aj Vladimír Červenák, prípadne mimohmotný Emil Páleš a mnohí iní, ktorí dojdú do Slobodného vysielača. Napadol mi práve aj Peter Planieta so svojou stravou, ale je tam aj niečo iné.

Alebo len prosto tak hľadať seba, ostatné príde samo.

Autor: JOZEF KAMENSKÝ, Slovensko, TGM, Praha, ČR, 22.2.2018 

zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/nemecko-zvysuje-mzdy-prepustame/


 

18. úno, 2018

Udivil ma mediálny ošiaľ okolo vzniku novej strany. Nepamätám, kedy sa robil obdobný cirkus, pri obdobnej príležitosti. Čo však čert nechcel, dostal sa mi do rúk materiál, že „Vízia jednej strany“ a ak netušíte čo to je, tak je to vlastne akýsi program skupinky nazývajúcej sa Progresívne Slovensko (PS). Našiel som tam zaujímavé vecičky. Sú hodné minimálne na článok. Alebo aj tri.

Najprv som to len tak povrchne prelistoval a plánoval som to premeniť na pomôcku pri štartovaní ohňa v krbových kachliach. Je to totiž taká aj celkom tlstá knižočka, či brožúra a navyše už pri povrchnom čítaní som nadobudol dojem, že ma autori chcú ponížiť. Považujem sa za priemerne sčítaného človeka, ktorý za život schosnil stovky kníh (pre mladších uvádzam, že v papierovej podobe), podarilo sa mi dokončiť vysokú školu, no napriek tomu som väčšine napísaného textu neporozumel. Ak by som chcel napísať program strany tak, aby ho nikto nečítal, prípadne aby ho každý čitateľ veľmi rýchlo znechutený odložil, napísal by som ho presne tak, ako to spravili manekýni z Progresívneho Slovenska.

Nakoniec to dopadlo tak, že som predsa len hnaný zvedavosťou, začal knižočku študovať podrobnejšie. Chvíľu trvalo, ale napokon som sa prelúskal väčšinou textu a skoro som onemel. Nezvyknem písať o iných zoskupeniach okrem smeráckych kmínov, ale dnes činím výnimku. Preto, lebo považujem za veľmi podstatné oboznámiť čitateľa, čo je Progresívne Slovensko vlastne zač. To, čo je zač sa dá dočítať vo vyššie spomenutom dokumente. Tak poďme na to.

Na začiatku upozornenie pre tých, ktorí túžia mať všade nasáčkovaný štát a ešte oveľa viac štátu, viac migrantov a viac vyšších daní, nech ďalej ani nečítajú. Progresívne Slovensko je ich správna adresa.

Všeobecne možno konštatovať, že dielko „Vízia jednej krajiny“ z dielne mozgového trustu PS je úžasné. Je to ako mini marxizmus-leninizmus. Oveľa viac štátu, oveľa viac daní a viac migrantov. Toto sú hedlajny, ktoré by som vypichol. Je tam toho ešte strašne veľa iného a interesantného, ale tieto tri oblasti považujem za kľúčové a preto si trošku poklebetíme práve o nich.

Výdavky štátu prudko narastú

Viac štátu znamená, že ak by sa realizovali galaktické nápady mozgov progresívcov, tak výdavky na úradníkov a štátne inštitúcie explodujú. Fantastická správa pre všetkých, ktorí sa živia pobytom na úradoch a v inštitúciach za peniaze daňových poplatníkov. K tomu ešte navyše, plán je, montovať sa úplne do všetkého, však „štát“ ako je historicky potvrdené, je najlepší manažér, správca a organizátor života poddaných. Len tak spakruky som poobjavoval v texte vyše 60 „bomba nápadov“, šikovne poskrývané vetičky, ktoré by buď priamo, alebo skryto zvyšovali výdavky a účasť štátu (v prípade realizácie toho, alebo onoho nápadu). Nemá význam ich tu všetky vypisovať, unudili by ste sa k smrti, ak by ste to mali čítať.

Aby ste si však nemysleli, že som si to vymyslel, tak aspoň zopár fascinujúcich „nápadov“, ktoré by nahlúplemu obyvateľstvu zaručene uľahčili život: budovanie kapacít samosprávy, zamerať sa na vytváranie regionálnych podporných centier pre vedu, zvýšiť objem zdrojov určených na aktívne politiky trhu práce, výrazná angažovanosť verejného sektora v oblasti pro-rodinných opatrení na pracovisku, vytvoriť funkčný a efektívny systém podnikov so sociálnou funkciou vo vlastníctve samospráv, vytvorenie inštitucionálneho zázemia na boj proti internetovému šíreniu nenávisti, falošných a klamlivých informácii…

Ak ste dokázali predchádzajúci odstavec prečítať celý, možno teraz pochopíte, čo som mal v úvode článku na mysli. A to vôbec, ale vôbec nepreháňam, v podobnom duchu je to písané celé. Posledný „bomba nápad“ som uviedol schválne, ako ilustráciu toho, že socialisti z Progresívneho Slovenska by radi zriadili ďalší nejaký štátny orgán (teda míňať peniaze a ďalší úradníci) a radi by rozhodovali, čo je na internete falošné, klamlivé a nenávistné. Určite sú vedení iba nezištnou láskou k blížnemu a materinským pudom chrániť slovenských trkvasov pre falošnými informáciami. Ach, aké šľachetné. Možno zostanem osamotený, lebo obdobné nápady mi pripomínajú polku života prežitú za komunizmu a môj dojem je, že nostalgia za bývalým patologickým režimom je všadeprítomná, ale ja sa začínam báť tejto skupinky.

Migrant do každej rodiny

Neboli by to riadni a kovaní ľavičiari, keby sa nevyjadrili k ich obľúbenej téme migrácie. Samozrejme sú jediní, ktorí tejto téme rozumejú a majú absolútnu pravdu. Ako inak. Napriek tomu, že už aj bývalí „refugees welcome“ politici typu Angely otočili a dnes razia úplne iné názory, tak títo chlapci a dievčatá ostávajú dogmaticky pri svojich nápadoch. Prečítajte si, čo vo vízii napísali.

Z povahy anti-systémových hrozieb vyplýva, že budúcnosť európskych demokracií sa bude štiepiť aj na otázke kultúrnej identity – na tom, či Európa dokáže obhájiť víziu otvorenej, rozmanitej a inkluzívnej spoločnosti a uchopiť ju ako svoju konkurenčnú výhodu v ekonomickom modeli budúcnosti. Táto výhoda nespočíva len v ekonomickom prínose imigrácie v kontexte negatívnej demografickej krivky, ale aj v tom, že kultúrna rozmanitosť je najlepším predpokladom pre tvorivé a inovačné ekonomické prostredie.

Že no capito? Nič to, takto je to štylizované celé. Preložené do normálnej reči, imigranti sú fasa, treba nám ich, obohacujú nás kultúrne a ekonomicky. Pri tejto príležitosti by som sa rád spýtal všetkých kaviarenských intelektuálov a majstrov kontextuálneho myslenia, aby mi už niekto povedal konkrétne, ako nás v Európe migranti z Ázie a Afriky obohacujú. Asi som kultúrny barbar, alebo slepý, ale nikde som nepostrehol žiadne obohatenie o nič. Tak by som rád to obohatenie, ktoré nevidím, zazrel a možno nejaký kaviarenský intelektuál, ktorý o tom prednáša a celebruje omše o migrácii, by mi ho osvetlil, nech som intelektuál aj ja.

Pravda, ak nemáme na mysli obohacovanie formou večerných táborákov, ktoré si už pomaly pravidelne na svojich nočných jazdách zakladajú fešáci na predmestí Paríža tým, že ako palivo používajú autá, samozrejme nie svoje. Alebo no go zóny, ktorými sa môže popýšiť pomaly každá európska metropola, a kultúrne v nich možno zohnať kalašnikova, ako aj akúkoľvek tvrdú drogu. Obdobných kultúrnych obohatení máme neúrekom, ak niekto považuje kultúrne obohatenie to, že tlupy opálených chlapíkov obchytkávajú dievčatám na ulici počas nejakých osláv pohlavné orgány, potom áno, potom nás migranti naozaj kultúrne obohacujú, potom hej…

Keď tak nad tým hútam, vlastne som si spomenul na jedno obohatenie, ktoré by mohlo pripadať v úvahu. Na plážach Stredozemného mora, počas dovolenky a relaxácie, úplne naisto a bez výnimky bývame poctení návštevami milých a galantných predajcov (tak v 10 minútových intervaloch), ktorí ponúkajú značkový tovar za zlomok ceny v obchodoch. Tipujem, majú ich priamo od výrobcov. Toto by mohlo byť obohatenie. Kabelka Louis Vuitton za 15 evri, priamo od výrobcu.

Malá vsuvka k migrantom a len veľmi stručne. Zastávam trvalo nemenný názor, že v rámci elementárnej solidarity treba pomáhať a poskytnúť nutnú ochranu tým, ktorí je bezprostredne potrebujú. Nikto z toho nie je nadšený, ale ak niekto podľa zákonov a dohôd požiada o azyl a má na neho nárok, potom OK, nemám problém.

Ako by to bolo, ak by socialistickí intelektuáli neonálepkovali každého, kto má iné videnie sveta. Presne toto nájdeme na ďalšej strane. Na ďalšej strane Biblie progresívcov je napísané, že kto je proti migrácii (akejkoľvek), je extrémista. Ešte tam dokonca šibrinkujú drístami o Tretej ríši a podobne… len na dokreslenie fantázie chlapcov z PS. Podľa týchto viet sa nám tu na rodnej hrude zrodila skupina elitných intelektuálov, akých pomaly niet na celom svete, pretože podľa nich sú potom politici v Kanade, Austrálii, USA, Švajčiarsku a napríklad aj v Rakúsku extrémisti.

Zvyšovanie daní

Ďalej sa potom dočítame o tom, v čom sú vo všeobecnosti ľavičiari a socialisti majstrami asi všade na svete, takže naše nové hviezdy politického neba tu nebudú zaostávať a nenechajú sa zahanbiť, ba dokonca mám pocit, že sa pokúsili svojich ideologických kolegov tromfnúť. Myslím tým cicať a cicať peniaze od daňových poplatníkov, aby bolo možno financovať bujný štátny aparát a kradnúť. Síce v jednej vetičke sa dozvedáme, že by sa malo znížiť daňové a odvodové zaťaženie (o koľko netuší nik), ale hneď za tým sa dočítame, odkiaľ by socialisti radi vyžmýkali peniaze, ktoré potrebujú na realizáciu svetlejších zajtrajškov. Takže ak by nebodaj táto partia „intelektuálov“ mala možnosť ovplyvniť verejné financie a dane, tak rátajte s nasledovným chrumkavým zvyšovaním daní.

  • Daň z nehnuteľností na základe ich trhovej hodnoty. Zaujímalo by ma, kto bude určovať trhovú hodnotu, či socialisti zriadia ďalšiu štátnu agentúru, ktorá bude za mastný poplatok určovať trhové ceny nehnuteľností.
  • Enviromentálne dane.
  • Dane na zdraviu škodlivé tovary. (Alkohol, cigarety, cukor). Ja by som zaviedol aj daň na škodlivé nápady v politike, zaiste by boli najväčším prínosom do štátneho rozpočtu…
  • Daň z darov a dedičstva

Pri rannej erekcii socialistov počas predstavy rúbať dane všade, kde sa dá aj nedá, by som sa pristavil pri poslednej. Daň z dedičstva považujem za to najhnusnejšie a najodpornejšie, čo v rámci daní môže existovať. Kde berú socialistickí panáci tú drzosť, chcieť zdaňovať dedičstvo? Na základe čoho? Akej logiky? Nehorázne. Dedený majetok je nadobudnutý už z minimálne dva krát zdanených peňazí (daň z príjmu a DPH)!!! Veď to je nehorázne. Keď táto daň ešte existovala, boli ňou postihnutí najmä a práve chudobní ľudia. Nezriedka sa stalo, že byt, nehnuteľnosť, umelecké dielo, alebo čokoľvek iné, niečo hodnotné, čo sa dedilo aj generácie, za čo bolo treba platiť túto perverznú daň, museli dediči predať, lebo nemali na zaplatenie dane! Ja si to dobre pamätám. A toto nám chlapíci ponúkajú. Paráda, či?

Mimochodom, milovníci socializmu a podobných zvráteností, spomínate, kto vám zrušil daň z dedičstva? A z vďaky ste si zvolili smeráckych kmínov…

Ak by som chcel vyrobiť nového Fica, urobím to presne takto. Akože nové tváre, kopec pseudointelektuálnej hatlaniny, svoje priority dať na papier, ktorý si prečíta možno 20 jedincov, z toho tak desať tomu trochu neporozumie, tučný mediálny výtlak (veď nejaké miesto bude aj pre Šimečku, však?) a keby motyka vystrelila a národ zase naletí, tak sa objaví zase nejaká partička socialistov, ktorí prežijú svoj orgazmus a vyšantia sa na svojich bomba nápadoch. A vysvetlenie bude v tom, však my sme to predsa mali napísané v našej vízii. Vaša chyba trumpety, mali ste si to prečítať… No a podoba s gazdom pol na pol čisto náhodná. Ledva sa vykuklili, už sa cítia na 20-tich percentách. Celé to má vyzerať tak, že sa tu nezištne zišla partia frustrovaných intelektuálov, náhodou sú všetci ľavicovo mysliaci, ktorí ako slušné a „nepopísané“ panenské listy papiera idú vymeniť kmínov, zlodejov, podvodníkov a smeráckych primitívov. Má to vyzerať, že postačí táto výmena a všetko bude čeče ako v raji. No to iste chlapci…

Záverom

Preceda Progresívneho Slovenska je previazaný minulosťou so smeráckymi banditami. Dokonca ich volil. Vraj nekradnú. Super. Z tohto pohľadu je „Vízia jednej krajiny“ z dielne Progresívneho Slovenska jedným schizofrenickým dielom. Čítajúc víziu, človek nadobudne pocit, že žije v rozbombardovanej krajine. So Slovenskom je zle, všetko treba meniť a zmeniť. Takže tí, ktorých preceda progresívcov volil a velebil, zdevastovali krajinu, rozkradli ju, vedomostne položili Slovensko na kolená, zhumpľovali zdravotníctvo, justíciu, podnikateľské prostredie a on s jeho partičkou je teraz povolaný to dať do richtigu. Čisté schizo. Ďakujem pekne…

Komu sa páči taký mikrokomunizmus, teda žmýkať do poslednej kvapky každého pracujúceho, gigantická byrokracia a štátny aparát, vysoké dane na všetko možné aj nemožné, imigrantom friendly prístup, teda systém á la Angela, pre toho je to bomba nová strana. Taký ešte radikálnejší a riadne ľavicovejší Smer. A že je tam niečo progresívne? Nesrandujte chlapci. Premenujte sa radšej na Degresívne Slovensko, viac by to sedelo.

Pre tých, ktorí si myslia opak, že štát, ako historicky vieme, je najhorší manažér a vlastník, by mal byť prítomný len tam, kde to nevyhnutne treba, že priame a nepriame dane, odvody, by sa mali znížiť na minimum a štát by mal vyberať svoje financie skrze vyššiu spotrebu (ako to bolo odskúšané v prípade rovnej dane), tak toho vážne varujem čo i len uvažovať nad týmto zoskupením.

P.S. Ak sa mi bude chcieť, napíšem aj pokračovanie tohto článku, lebo veľdielo „Vízia jednej krajiny“ poskytuje nekonečné množstvo papačkových tém, nápadov, výrokov a hlavne veľa blá, blá, blá, chceme peace na celom svete.

Autor: Boris Kačáni, Slovensko, 18.2.2018

Zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/boris-kacani-progresivne-slovensko-znamena-ovela-viac-statu-migrantov-dani/


 

 

13. úno, 2018

V posledných dňoch ste niektorí z vás mohli zachytiť informáciu o tom, že sa chystá dokument o Slovenských brancoch v produkcii HBO s názvom „Až príde vojna,“ ktorý bude tento týždeň predstavený na festivale Berlinale.

No nebudem písať o ňom, ešte som ho zatiaľ nevidel. Ale vystupujem v ňom aj ja, viem, čo tam bude a určite rozvíri diskusiu, hlavne u nás doma.

Bude neutrálny, teda ani propaganda ani kompromit.

Ako branca ma pobúril úplne prvý sprievodný popis k filmu. Neviem, kto ho písal, no určite to nebol nikto zo štábu.

Nakoniec bol upravený na viacerých miestach. Mohol som sa z neho dozvedieť, že my nacionalisti chystáme modelovú spoločnosť založenú na izolácii a strachu, na diktatúre či totalite. Ešte k tomu pridám rôzne iné prívlastky a hodnotenia za posledné roky od tých, čo nás nikdy nevideli, ako nacionalisti, extrémisti, či dokonca vlastizradcovia, ktorých treba šmariť do basy či obesiť. Že sme kotlebovci, financujú nás Rusi či treba nás poslať na exkurziu do Osvienčimu, chystáme prevrat.

Všetko toto sú hodnotenia Slovenských brancov, ktoré sú založené na aktivitách súvisiacich s politikou či politickými cieľmi a rôznymi -izmami, s ktorými sa nestotožňujeme.

Neuveriteľné, čo sa o sebe dokážem dozvedieť, aký som zlý, najmä od tých, čo s fiktívnym patentom na pravdu bojujú proti šíreniu falošných správ. Avšak predtým, ako napíšu o nás nejaké hodnotenie, sa v súlade s novinárskou etikou ani s nami nestretnú, nedajú právo na odpoveď

Nuž – ale oni nás nechcú legitimizovať, lebo sme vraj zlí a proti demokracii a iným podobným hodnotám.

Či ako napísala o nás jedna nórska televízia na Facebooku, že otvorene nenávidíme národnostné menšiny. Toto skutočne netuším, odkiaľ to vzali, kto im to poradil.

Tak sa obracajú na rôznych analytikov, expertov a pseudoexpertov, ktorí sa akože venujú extrémizmu, ktorí nás tiež nikdy nevideli, nevedia, ako naša činnosť vyzerá. A nie zo zverejnených fotografií, to je až príliš pohodlné na ich povrchné expertízy a analýzy, ale naživo, na vlastné oči.

Na to, aby sme boli nejakí -isti, naša činnosť by musela byť naozaj politická.

Pre niektorých, čo majú voči nám predsudky, to bude asi ťažko prijateľné, ale naša činnosť vôbec nie je politická. Sme síce vlastenci, ale to nie je politická vlastnosť. To je ako sledovať majstrovstvá sveta v hokeji s pivom v ruke, byť oblečený v trikolóre a aspoň v tento moment nosiť Slovensko v srdci, byť hrdý na našich hokejistov. Za to, že som Slovák, viem, kam patrím, že sme konečne jednotní, že bojujeme, skrátka som vlastenec.

Je toto politika, či dokonca extrémizmus?

Naša činnosť, za ktorú nás z akýchsi príčin nenávidia, sú v podstate ako keby tréningy v športovom klube. Trénujeme, získavame zručnosti, dôležité pohybové návyky podobne ako v športe, postupy, stratégie, či dokonca poskytnutie prvej pomoci.

Avšak s tým rozdielom, že tieto zručnosti nepoužijeme v súťažiach, ale v krízových situáciách, nielen na záchranu seba či svojej rodiny, ale všetkých občanov. A nie, ako by sa patrilo na nacionalistoch, bez ohľadu na to, či je Slovák, Maďar alebo Róm. Všetci si zaslúžia ochranu a všetci si majú nárok milovať a brániť svoju vlasť, sú tiež medzi nami.

No ako športovci, tiež budeme bojovať aj za cenu života. Aby nás bolo stále viac, aby v tých najhorších časoch miesto paniky každý vedel, čo má robiť. Ani nie je pre nás podstatné, aby sme my viedli brannú výchovu na školách, ale aby aspoň bola. Aby aj deti boli pripravené, aby aj tie vedeli, čo majú robiť. Toto predsa nie je žiadny -izmus, toto nie je proti nikomu, nie sme nikoho nepriatelia.

Napriek tomu, že o nás píšu politické nezmysly, negatívne nálepky a konšpiračné teórie, som rád, že som sa naopak od politiky oslobodil. Aj keď stále mám svoj názor, už necítim potrebu sa politike aktívne venovať.

Miesto toho sa venujem športu, behám nielen po lese, otužujem si srdce ale aj ducha. Našiel som zmysel života aj v mojom pokročilom veku, mám príjemný pocit užitočnosti a nežijem zbytočne, že zrazu som ochotný raz zobrať do ruky ostrú zbraň a brániť domovinu.

Dúfam, že nikdy nebudem musieť a keď sa dožijem staroby v mieri a bez katastrof, budem na to všetko príjemne spomínať ako na „hru na vojakov“.

Autor: Martin Lipocký, Slovensko, 13.2.2018

Zdroj: