PI-NEWS.SK

26. pro, 2019

Pritrafil sa však drobný nedostatok v „komparze“...

A ako to na Slovensku býva, tí zlí slovenskí „extrémisti“ a „xenofóbovia“ sa začali na tom drobnom nedostatku s nedrobnými postavami priživovať a špiniť česť princeznej.

Foto + video zde:

https://slobodnyvyber.sk/ako-sa-zuzane-caputovej-dojemne-divadlo-v-tragikomediu-zmenilo/

Autor: Slobodnyvyber.sk, Bratislava, Slovensko, 26.12.2019


 

 

 

2. říj, 2019

Štefan Harabin ide do politiky ako volebný líder politickej strany Vlasť...

Sudca Najvyššieho súdu (NS) SR a kandidát na prezidenta Štefan Harabin, ktorý skončil vo volbách 3, je volebným lídrom politickej strany Vlasť. Informoval o tom v utorok na tlačovej konferencii.

Vo svojom prejave kritizoval predsedu Smeru-SD Roberta Fica, predsedu Národnej rady SR Andreja Danka (SNS), exprezidenta Andreja Kisku (Za ľudí), lídra Spolu-OD a poslanca NR SR Miroslava Beblavého, ako aj predsedu koaličného Mosta-Híd Bélu Bugára. Vládnuť si vie predstaviť s každým, kto bude dodržovať jeho program.

V tlačovom vyhlásení Harabin menoval ako problémy Slovenska korupciu, chudobu, stav zdravotníctva a školstva. "Ako sudca so 40-ročnou praxou to vidím každý deň, ale nikdy, skutočne ešte nikdy to nemalo také obludné rozmery: zlodeji, kšeftári a skorumpovaná politická kasta ukradli našu vlasť," uviedol.

Od 15. októbra bude účinná novela zákona, ktorá zbavuje talára sudcov kandidujúcich do parlamentu a europarlamentu. Sudcovia tak nebudú môcť kandidovať na kandidačnej listine politickej strany či hnutia.

Autor: TASR, Videopressagency.sk, Bratislava, Slovensko, 2.10.2019

Video zde:

15. zář, 2019

Peter Králik [*15.9.1975 – † 11.9.2019] slovenský politik, publicista a aktivista. Svoj život zasvätil obhajobe pravicových libertariánskych ideí a princípov. Hoci sám gay, odmietol LGBT hnutie ako politický nástroj radikálnej ľavice...

Vyžeňme štát z našich spální!
Som gay a som proti registrovaným partnerstvám!
 
Ohradzujem sa proti tomu,  aby úsilie o zavedenie inštitútu registrovaného partnerstva (RP) bolo označované za „liberálnu“ agendu, pretože ňou nikdy nebolo a NIE JE! Naopak toto úsilie je vo svojej podstate antiliberálne a robí z nás otrokov sexuality, ktorú sa snažia bratranci a sesternice Lenina a Marxa prepašovať do verejného zákonodarstva.
 
Som gay a som liberál…
 
Liberál vychádza z konceptu pojmu „sloboda od,“ teda z konceptu negatívnej slobody a nie pozitívnej slobody.  Čo je koncept „slobody pre“ teda koncept sociálno-pozivitistický?
 
Príkladom „slobody pre“ je právo na minimálnu mzdu, ktoré si nárokuje konečnú pravdu v poznaní súčtu individuálnych preferencií ľudi. Prejudikuje dopredu ako takéto vzájomné interakcie preferencií budú vyzerať –  teda ich výsledky. Tu voči takýmto vopred sociálno-inžiniersky plánovaným konečným súčtom je liberál vždy v opozícii.
 
Liberál sa snaží o čo najmenšiu reguláciu verejného zákonodarcu  do súkromných individuálnych prefencií a vychádza pritom z predpokladu, že človek sám seba vlastní. Teda on svojou individuálnou súkromno-právnou voľbou rozhoduje o tom, ako bude vyzerať v jednaní s inou individuálnou súkromno-právnou voľbou konečný súčet takejto interakcie. Tým napomáha utváraniu spontánneho poriadku.
 
Z tejto pozície potom pristupuje k verejným zákonom, kde sa snaží v praktickej politike uplatniť tento princíp tak, aby napomáhal k utváraniu spontánneho poriadku. Podporuje prirodzené právo ako výsledok časom overených skúseností ľudského spoločenstva.
 
Ako sa teda liberál vysporiada s RP a právami gejov?
 
Liberál akceptuje manželstvo a jeho postavenie v spoločnosti ako výsledok časom overeného spontánneho poriadku! Uvedomuje si jeho hodnotu pre utváranie funkčného, zdravého a reprodukcie schopného ľudského spoločenstva a vníma inštitút manželstva a tradičnej rodiny ako transcendentálnu hodnotu samu osebe.
 
Súčasne s tým si uvedomuje nezastupitelnosť individuálnej zodpovednosti každého človeka za svoj život a napomáha takejto zodpovednosti vo verejnom zákonodárstve. Liberál teda bude podporovať prednosť dedenia z testamentu pred dedením zo zákona, liberál bude podporovať rozhodovanie majiteľa zdravotného poistenia o tom, kto môže nahliadnúť do jeho zdravotnej karty a kto môže byť informovaný o jeho stave. Liberál bude podporovať všakovaké  vzájomné dohody a súkromno-právne interakcie ako výsledok slobodného rozhodnutia dvoch individuálnych subjektov a bude zabranovať verejnému zákonodarcovi, aby do týchto spontánnnych a prirodzených interakcií vstupoval.
 
Liberál akceptuje právo každého jednotlivca na svoje sexuálne sebaurčenie!
 
Akceptuje , že takéto sebaurčenia je potiaľ slobodné, pokiaľ nezasahuje slobodu iných (zoofília, pedofília) a je výsledkom dohody dvoch dospelých slobodných ľudí.
 
Liberál bude obraňovať právo človeka na vlastnú sexualitu,  ak by zo strany spoločnosti chcel verejný zákonodarca jednotlivca na základe sexuality vylučovat zo spoločenstva. Liberál bude vždy proti tomu, aby sa ľudská sexualita stala otázkou donucovacieho verejnáho zákonodarstva.
 
Takto ako som to popísal k tomu pristupuje liberál, ktorého korene siahajú  k Adamovi Smithovi, Edmundovi Burkemu a pokračujú k F.A. Hayekovi – teda hovorím o klasickom liberálovi.
 
Prestaňme hrať falošnú hru na to, že ten, kto je za registrované partnerstvá, je ten dobrý, tolerantný a liberálny a všetci, ktorí trvajú na jednoduchých prirodzených princípoch, na ktorých je postavený západný civilizačný okruh – su tí zlí, protiľudskí a netolerantní. Páči sa mi heslo:
 
VYŽEŇME ŠTÁT Z  NAŠICH SPÁLNÍ!
 
Autor: Peter Králik, Slovensko, 15.9.2019
 
Zdroj:
 
7. zář, 2019

Televízia TA3 uviedla, že „údajne“ nejaká žena pracujúca na Slovensku mala byť cieľom vražedných plánov moslimov za opustenie islamu...

Táto správa je podporou extrémizmu, propagáciou rasizmu a presadzovaním nenávisti voči náboženskému presvedčeniu. Vzhľadom na to, by mal prokurátor konať ex offo. TA3 musí byť potrestaná a všetci, ktorí sa dopustili zločinu pri realizácii tejto správy by mali byť potrestaní tiež. Navrhujeme uložiť pokutu 10tisíc eur, ako sa to prednedávnom na Slivovensku zaviedlo za podporu extrémizmu a urážky náboženstva!

Ale poďme k meritu veci. Každý progresívny politik, rovnako ako aj politik SNS vie, že islam je náboženstvo mieru. Nie je progresívne označovať vyznávanie islamu za extrémizmus, dokonca podľa istého kapitána D. „nikto sa nebude beztrestne vysmievať z islamu“. Jeho vyznavači sú najtolerantnejšie a najmierumilovnejšie bytosti, ktorých ambícia je jednoduchá – priniesť mier do celého sveta.

Z uvedeného vyplýva, že ak niekto tvrdí klamstvá o násilnosti islamu, že jeho vyznavači sú netolerantní a v prípade fundamentalistov až agresívni, je vlastne extrémista. Nie je chybou moslimov, že svet nechápe ich mierové úmysly. Keď sa niekto odmieta podriadiť vláde mieru na základe islamu, potom je sám zodpovedný za následky.

Mnohí ľudia už dnes pochopili, čo je pre mier na svete najlepšie a dobrovoľne sa dali na cestu islamu. Pre ženy naviac dochádza k naplneniu ich biologického predurčenia. Majú neobmedzenú slobodu venovať sa plodeniu detí a muži ich laskyplne zbavia všetkých ostatných starostí. Nemusia pracovať, cestovať, venovať sa politike, nemusia komunikovať s mužmi. Majú všetok čas, ktorý potrebujú.

Cesta islamu je cestou mieru a preto jej opustenie vyvoláva vážne otázky. Treba sa zamyslieť nad motiváciou a úmyslami tých, ktorých z nejakého dôvodu opanuje diabol nenávisti a prestali byť poslušní vôli Allaha.

Logicky, opustenie náboženstva mieru je vlastne deklaráciou najzvrhlejšieho terorizmu. Aký iný dôvod môže mať osoba, ktorá sa vzdá prorokovho odkazu? Jedine šírenie nenávisti, hrôz násilia a vojny.

Áno, je pravda, že naše zákony hovoria niečo o zákaze násilia. Ale musíme myslieť dialekticky. Je násilník policajt, ktorý zatkne nebezpečného zločinca? Rovnako aj ľudia vedomí si zodpovednosti voči mieru, sa správali mierumilovne z hľadiska vyššieho princípu.

Veríme, že spravodlivosť zvíťazí a afgánskych občanov po vysvetlení polícia hneď prepustí. Vec je jasná, nikomu neublížili a ich jedinou snahou bolo urobiť službu verejnosti. Je to čistý altruizmus, nepotrebovali za to ani cent z peňazí daňových poplatníkov, ak teda nerátame sociálne dávky na seba, štyri ženy a desiatky detí.

Vieme však, kto by mal trpieť. Ako sme ukázali, jediný kto prejavil v tejto kauze zločinecké úmysly, je žena, ktorá sa dnes účelovo stavia do role obete. V jej konaní pri opustení islamu je možné narátať množstvo trestných činov. Len námatkou spomeňme islamofóbiu, schvaľovanie a podpora extrémizmu, terorizmu, rasizmus a v neposlednom rade aj hanobenie pohlavia. Odvrhla rolu matky a tým znevážila všetky ženy na svete. Polovica ľudstva ňou pohŕda.

Ak si niekto zaslúži doživotie, rozhodne pozeráme zlým smerom. A spolu s potrestaním TA3, veríme, že sa dočkáme spravodlivosti aj v prípade spomínanej ženy

Autor: Slobodnyvyber.sk, Bratislava, Slovensko, 7.9.2019

Zdroj: 

https://slobodnyvyber.sk/24016-2/

https://www.ta3.com/clanok/1163711/afganci-na-slovensku-planovali-zabit-zenu-ktora-sa-zriekla-islamu.html


 

 

25. srp, 2019

Říká prezidentka Čaputová...

Autor: Lev Bronstein, Česko/Slovensko, 25.8.2019