PI-NEWS.NET

22. úno, 2018

Skandály ÖRF: Bystroň požaduje též pro Německo „Konec státního vysílání“...

Rakouský mediální svět se momentálně otřásá díky skandálům ÖRF. Na rozdíl od minulosti mají mít současné redakční manipulace jak osobní tak strukturální následky. Petr Bystroň, poslanec německé AfD přičítá tento obrat na konto současné vládní straně - FPÖ. 

Díky celoevropskému propadu tradičních stran a jejich přibývajícímu rozkladu očekává AfD politik také v Německu obrat, při němž dojde k revoltě proti politicky ovlivněným a vládu podporujícím médiím. 

Aktuální skandál v Rakousku začal tím, že ÖRF ve svém příspěvku o Setkání špiček Brennerského tranzitu úplně opomněla zmínit účast aktéra setkání - ministra dopravy Norberta Hofera (FPÖ). 

Několik dnů poté přidala ÖRF další věc: uprostřed předvolebního boje pro volby konající se 25. února, byl uveden ve vysílání „Tirol heute“ příspěvek o vrcholném kandidátovi FPÖ- Markusu Abwerzgerovi, v němž bylo divákovi sugerováno, že Abwerzger přitakával jednomu pasantovi při antisemitickém výroku. Tento dojem mohl být vyvolán pouze manipulativním vynecháním reakce Abwerzgera, v níž se od těchto výroků distancuje. Tato místa byla u příspěvku jednoduše vystřižena. Strana FPÖ ostře tuto manipulaci kritizovala. Mezitím se ÖRF omluvila s odůvodněním, že se jednalo o technické problémy a že byl omezený vysílací čas. 

Tyto skandály potkávají ÖRF v době, kdy je již dlouho naplánovaná parlamentní diskuze o reformě médií. ÖRF má dle svého vyjádření 70% vlastnický podíl. Webová stránka ÖRF je s odstupem nejpopulárnějším online výstupem Rakouska. Vládnoucí strana FPÖ požaduje již dlouho ukončení „ redakční ignorance a zneužívání právního zadání ÖRF“, jakož i zrušení povinných televizních poplatků. 

„Tyto manipulace známe i z Německa. Také my požadujeme zrušení GEZ – poplatků“, komentuje situaci Petr Bystroň. „To je začátek konce systému tzv. „státního vysílání“, které v této zneužívající formě není udržitelné.“ AfD Bavorska uspořádala pod Bystroňovým vedením podpisovou akci, v níž je požadováno zrušení mediálních poplatků.
 
Autor: PI-NEWS.NET, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 22.2.2018
 
Zdroj:
14. úno, 2018

Když Sarrazin ve své knize varoval: „Německo páchá sebevraždu“ bylo v zemi slyšet vytí vlků v beránčím rouchu. Mezitím připadá i veřejnoprávní televizi těžké zamlčet skutečnost, že jsou strany CDU/CSU, SPD, GRÜNE a LINKE „takřka na dně“, a Německo … 

„Stále ještě soudruh“ Sarrazin vystavil své straně na webu ACHGUT červenou: „Strana AfD je na nejlepší cestě přeskočit SPD – stranu obyčejných lidí a pracujících“. A skutečně, ve čtyřech posledních průzkumech spadla soc.demo – SPD z 20,5 % (při volbách) na 19 … 18 … 17 … 16,5 procent. Strana AfD oproti tomu leží – podle INSA-průzkumu z 9. – 12. 2. na 15 procentech. 

Sarrazin sumarizuje dále: AfD je největší opoziční stranou….má tudíž právo prvního při rozpravách….AfD rozumí svým šancím se profilovat a využívá je….AfD (už) řídí rozpočtový výbor, právní výbor, očerňování strany AfD je stále více obtížnější – pokud ona sama k tomu nezadá příčinu…. Ve třech východoněmeckých zemích leží už AfD před SPD, v Bavorsku je jen krůček 

Aby pak nádherně ironicky a trefně povzdychnul: „ještě před třemi roky byly takovéto výsledky nepředstavitelné“… „Martin Schulz vedl stranu v panickém cik-cak kurzu. Cítil se být ublížen, protože Angela Merkelová straně SPD (údajně) přebrala ve volební kampani témata…a odzadu je předestřela“. Takže Schulz: „nechtěl s podrazáckými kamarády sedět už déle na jednom pískovišti. Odhodil lopatičku a upaloval pryč“. Sarrazin dodává nechápavě: „Politická strana, která může vládnout, a vládnout nechce, protože je zraněná její ješitnost, se dělá směšnou“. 

Sarrazin odhalil ve skutečnosti k neutralitě povinovaném, včera-ještě-SPD-ministra zahraničí, dnes německého prezidenta -„tlachala“ Steinmeiera coby „výkonného přítele strany, jenž Martina Schulze jemně ale určujíc znovu přivedl k pískovišti. Zde se musel pod dohledem Angely Merkelové dohodnout, jak se ten hrad z písku společně postaví.“ 

A zesměšňovaný dřívější úspěšný berlínský senátor v penzi Sarrazin položil jedním šmahem prst do rány všem stávajícím stranám, a to v tématice od péče o seniory až po vzdělávání: „azylová vrata zůstávají nadále otevřená jak vrata do stodoly … skutečností je, že počet ODSUNUTÝCH klesá, NIKOLI stoupá… dále trvá nekontrolovaná migrace a příval ekonomických migrantů cizích kultur ... dále pokračuje zneužívání azylového práva … následky pro pracovní trh, veřejné kasy, sociální soudržnost.“ 

Thilo Sarrazin: „Takzvaní malí lidé cítí situaci velice přesně. Oni chtějí od politiky ochranu…když ji nedostanou, odvrátí se. Marx měl pravdu: Vědomí lidí neurčuje jejich bytí; nýbrž naopak, jejich společenské bytí určuje jejich vědomí!“ Jinak řečeno: není důležité to, co si přejí ti, jež loví maso z polívky, ale to, co volič ve skutečnosti dennodenně zažívá………Bertolt Brecht: Nejdříve něco k jídlu a potom teprve morálka! 

A nakonec Sarrazinův finální smrtící úder: „Když jsem při tiskové konferenci s Angelou Merkelovou slyšel osvěžující, jasnou dikci Sebastiana Kurze, porovnal ji se slovními girlandami Merkelové, bylo mi smutno: Rakousko, ty to máš lepší! Politické špičky čichaly nebezpečí: Ještě nikdy nebylo se zahraničním představitelem státu a demokraticky zvolenou vůdčí osobou spřátelené země v německé talkshow tak ponižujíc zacházeno jako s Kurzem v televizní debatě u Maischbergerové… Ten, jemuž je 31 let, může s klidem počkat, až čas prarodičů uplyne… Angela Merkelová a Martin Schulz jsou už prostě mimo proud a je to vidět.“ 

Sarrazinův závěr: „Každý rok, kdy CDU a SPD společně vládnou, je další hypotékou pro německou budoucnost. Proto budu coby člen SPD hlasovat proti velké koalici.“ 

Říkanka na závěr - 

Ene, mene, meck – Martin ist weg. Hoffentlich bald auch: Ene, mene, muh und raus die …! 

Ene, mene, meck – Martin je pryč. Doufejme brzy: Ene, mene, muh und raus die Kuh! A pryč je ta kráva! 

Autor: Peter Bartels, Německo, překlad Zajíc, TGM, Praha, ČR, 14.2.2018

K autorovi: Peter Bartels byl 1989 – 1991 šéfredaktorem BILDu. Pod jeho vedením dosahoval deník čtenost 5 000 000 výtisků denně. Ve své knize „Bild: Ex-šéfredaktor odhaluje pravdu o sestupu jednoho z největších deníků“, popisuje, proč jednou hrdý deník během minulých let ztratil 3,5 miliónů čtenářů.

Zdroj:

http://www.pi-news.net/2018/02/sarrazin-auf-den-punkt-die-afd-loest-die-spd-ab/


 

 

 

 

12. úno, 2018

Podobnost a paralely jsou zřejmé...

Zde pár příkladů:

Východoněmecká Volkskammer, založená 1950 představovala „ráj na Zemi. Samozřejmě k blahu občanů a země, s přísným omezením vlivu vlastní moci“.

Paralela 2018: 

GroKo-Smlouva mezi CDU, CSU a SPD přebírá verbální terminologii a slibuje budoucnost „v míru, bezpečí a blahobytu“. S odkazem na (zničující) volební výsledky ze září 2017 chtějí koaliční partneři vyvodit „odpovídající závěry“. Pročpak nechtějí nové volby, které by byly bližší situaci?

Východoněmecká Volkskammer z roku 1950 se prezentovala jako demokratická. 500 politiků, devět stran. Slovo měla v tomto pseudo vícestranickém systému ale pouze strana SED spolu se stát podporujícími pomocnými stranami.

Paralela: 

V Bundestagu maří politici Union a SPD (kteří ve skutečnosti byli poraženi ve volbách) bez skrupulí a se svým heslem „nadále stejným směrem“, všechny dobré úmysly tvůrců zákona. Když na to přijde - malé strany do toho nemají co mluvit. Kancléřka Merkelová rozhodla panovačně v září 2015 o otevření hranic pro více než dva milióny migrantů, bez toho, že by toto konzultovala s parlamentem. Parlament je degradován na schvalovací grémium.

Volby do Volkskammer dodávaly pravidelně výsledky mezi 99-100%.

Na špičkové pozice ve špičkových úřadech strany SED probíhaly volby pro soudruhy jednohlasně.

Paralela: 

Čestný předseda SPD Martin Schulz byl v březnu 2017 nominován na funkci kancléře se 100%. Stoprocentní výsledek ve volbách 2015 obdržel i berlínský starosta Michael Müller (SPD). „Takto absolutně sklízel naposled při volbách pouze

NDR-šéf Erich Honecker“ zaryl si bulvár. Též CDU se přibližuje stoprocentní hranici, obzvláště boduje 13minutový aplaus ve stoje, který obdržela Merkelová v roce 2005. Vtipálci říkají, že lépe dopadl už jen severokorejský Kim Jong-un, který obdržel 105% hlasů.

Denním chlebíčkem Volkskammer a institucí, podporujících ústřední komitét SED bylo šachování na pozicích v malé kruhu a za zavřenými dveřmi.

Paralela: 

Sigmar Gabriel (SPD) sr vzdal kandidatury na kancléře a obdržel od Schulze příslib pozice ministra zahraničí. Martin Schulz vyšašil bez souhlasu strany s frakční šéfovou Andreou Nahles svůj odstup z pozice šéfa strany a zajistil si současně pozici na AA (Auswärtiges Amt - centrála útvaru pro vnější činnost Německa). Při této příležitosti mu Gabriel předhodil porušení slova, a prozradil tak prakticky toto šachování mezi čtyřma očima.

Volkskammer včetně parlamentu a Centrálního komité likvidovaly nepopulární soudruhy na špičkových pozicích a politicky vysloužilé modely podle a nemilosrdně za zavřenými dveřmi. Např. Walter Ulbricht, Erich Honecker.

Paralela: 

Za zavřenými dveřmi byl Martin Schulz donucen realizovat svůj urychlený odchod z Olympu. Kondolence horních z SPD kapala koneckonců jen coby povinný „dík a respekt“. V CDU to zle potrefilo ministra vnitra Thomase de Maiziere a státního sekretáře Jense Spahna.

Kancléřka coby vyučená Enderačka a socializovaná FDJ-členka zažila politické kšeftování v otcovském domě. Merkel má v současnosti nejvyšší úřady své strany a státu uvnitř personální unie. My se na tomto místě vidíme odcházení Ericha Honeckera. Politika Německa je ještě převážně demokratická, ale mnohé už zavání Volkskammer 2.0.

Autor: PI-NEWS.NET, Německo, překlad: Zajíc, TGM, Praha, ČR, 12.2.2018

Zdroj:

http://www.pi-news.net/2018/02/groko-auf-dem-weg-zur-volkskammer-2-0/


 

10. úno, 2018
AfD chystá od dubna vlastní zpravodajství pro Německo i Evropu. Newsroom bude mít v budově Bundestagu, které je přiděleno jejich poslanecké frakci...
 
"Jde o inovační obrat ve Spolkové republice", řekla šéfka poslanců za AfD Alice Weidel. Důvodem je to, že klasická německá mainstreamová media, o Alternative für Deutschland buď neinformují, nebo záměrně zkreslují informace.

Kromě klasické tiskové kanceláře bude za komunikaci odpovědných zhruba 20 dalších zaměstnanců. Provoz redakce se bude podobat novinářským redakcím.

Důraz bude kladen na šíření obsahu AfD v sociálních médiích. Zaměstnanci by měli pracovat nepřetržitě ve směnách. Tři z nich se budou specializovat na výzkum a budou identifikovat témata, která podle Weidel, "budou před veřejností skrývat mainstream média a vláda." Za tímto účelem bude v parlamentních prostorách AfD v berlínské Jakob-Kaiser-Haus zřízeno i samostatné televizní studio.

Autor: TGM, Praha, ČR, 10.2.2018

zdroj:
 
 

http://www.pi-news.net/2018/02/afd-startet-medienoffensive-newsroom-und-eigenes-tv-studio-geplant/