IZRAEL NEWS

19. dub, 2018

Židovský Stát Izrael v těchto dnech slaví sedmdesáté výročí svého založení. Oficiálně to připadá, až na květen, ale slaví se již nyní a je co slavit. Letos je to 70 let od vzniku obrozeného židovského státu, který se znovuzrodil na území, kdysi patřícímu židovským královstvím krále Davida, Judskému království a dalším židovským zemím. Židovský národ musel projít tisíciletími otroctví, útisku, utrpení, okrádání a vyhánění, vraždění a teroru, než opětovně získal své posvátné území ve Svaté zemi...

Izrael vyhlásil nezávislost uprostřed války, přednesenou prvním izraelským premiérem Davidem Ben Gurionem v Tel Avivu. Boje ve Svaté zemi začaly už 30. listopadu 1947. Den předtím přijala OSN plán na rozdělení mandátního území Palestiny do dvou států, židovského státu Izraele a arabského státu Palestiny. Velkorysá nabídka vůči arabskému imigrantskému obyvatelstvu dovezenému islámskými nájezdy, byla přijata Státem Izrael, ale rozhodně ne arabskými státy. Den po přijetí rezoluce OSN rozpoutala Arabská osvobozenecká armáda, Armáda svaté války a dobrovolnické oddíly ze Zajordánska nepokoje, násilnosti a krveprolití, které po vyhlášení nezávislosti 15. května 1948, přešli v brutální řež, když arabské státy bez vyhlášení války, napadli Izrael. Toho dne napadla vojska Egypta, Zajordánska, Sýrie, Iráku a Libanonu stát Izrael. 100 tisíc izraelských vojáků a dobrovolníků se bránilo téměř 150 tisícové přesile arabských armád, které navíc měli podporu Jemenu, Maroka, Pákistánu, Súdánu a Velké Británie.

I s vojenskou pomocí Československa, obrovským zápalem a faktem, že mohou ustoupit jen do moře, a nikam jinam a s pomocí loajálních náboženských a etnických menšin obávajících se islámského teroru, jako jsou Drúzové, Stát Izrael zvítězil nad nepřátelskou přesilou. Ve válce padlo 4,000 židovských vojáků a jejich spojenců a 7,000 arabských vojáků. Pro Izrael to bylo triumfální vítězství. Ubránil svou existenci, osvobodil řadu území, která OSN neprávem přiřkla palestinským Arabům, a způsobil katastrofální porážku Arabské lize.

V následujících desetiletích se Izrael stal unikátem Blízkého východu. Jediným vyspělým a civilizovaným blízkovýchodním státem, který se musel permanentně bránit nepřátelským agresím, ať už šlo o Násirem, Iráčany a Syřany chystanou agresi v roce 1967, Jomkippurskou válku 1976, palestinské intifády a další teroristické útoky. Ve všech těchto bojích byli agresoři poraženi a Izrael se stal bohatou a úspěšnou zemí. Faktem je, že to byla právě Arabská liga, která zmařila tzv. palestinským Arabům jedinou skutečnou šanci na to mít vlastní a fungující stát, když přepadla Izrael.

Pro Českou republiku, respektive Československo, je obrovskou historickou poctou, že mohlo pomoci židovskému národu v boji proti agresi Arabské ligy. Nyní se navíc Česká republika připojuje k solidaritě s historickým židovským městem Jeruzalémem, které uznává za hlavní město Izraele. Navíc pan president Miloš Zeman, konzistentní ve svých názorech na Stát Izrael, se jal pozice hostitele pro nadcházející oslavy Dne nezávislosti pořádané izraelským velvyslanectvím v Praze. Převzal záštitu nad akcí, které se má účastnit 1,200 hostí. V souvislosti s tím, a jako projev vděčnosti, příští týden bude izraelský premiér Netanjahu ze své iniciativy, telefonovat presidentu Zemanovi a očekává se domluvení státní návštěvy Miloše Zemana v Izraeli na podzim letošního roku.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 19.4.2018


 

 

9. dub, 2018

Neomarxisty & Islamisty spojuje antisemitismus...

Autor: TGM, Praha, ČR, 9.4.2018

5. dub, 2018

Jak jste mohli v poslední době slyšet, řešil se několikrát případ vysídlení ilegálních imigrantů z Izraele do zahraničí. Konkrétně mělo jít o tisíce Eritrejců, kteří měli být posláni do Afriky, pravděpodobně do Ugandy a dostat peníze za to, že odejdou a přestanou přidělávat problémy Izraelcům. Proti tomu se zdvihl odpor izraelských sluníčkářů, tamější páté kolony, protože vlivu těchto sluníčkářů nebyl ušetřen ani Stát Izrael...

Když už mělo k deportacím dojít, projevily se v Izraeli, tak jako všude ve světě, sluníčkářské
soudy a zabránily deportacím, dokud nerozhodnou jinak. Soudy tak opět dokázaly, že jim nezáleží na vlastních občanech a vlastních státech, ale že se podřizují mezinárodní sorosovské a liberální lobby.

Následně se ozvala skupina západních států. Šestnáct tisíc migrantů mělo být odesláno do
Itálie, Německa a Kanady. V případě Německa a Itálie je to vrchol cynismu a drzosti, když vlády těchto států prosazují kvóty, protože nezvládají migranty, a pak ještě přibírají další. Ministerstva těchto zemí se později distancovala, že o ničem takovém neví, ale upřímně vzato, daleko spíš budu věřit izraelskému premiérovi, než italským a germánským politikům. A v případě Kanady to není překvapení. Neomarxistický diktátor Trudeau vždycky upřednostňoval zájmy všech ostatních před zájmy svého národa a státu.

Nakonec i tento plán byl pozastaven a to samotným Benjaminem Netanjahu, který se rozhodl
upravit podmínky a vyjednávat s odpůrci. Uvidíme, jak to dopadne, nicméně na přístupu izraelské vlády a západních elit je vidět, kdo obhajuje zájmy svého národa a státu, a kdo obhajuje zájmy ostatních skupin a na své lidi z vysoka se*e.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.4.2018


 

10. úno, 2018

Tak jako jsem já sám zastáncem politiky cukru a biče, tak se nyní předvedl i Stát Izrael v souvislosti s migrační krizí, kterou taky trpí, byť ne v tak hrozivé formě jako evropské státy.

Do Izraele odešli tisíce afrických migrantů přes egyptskou hranici a různými dalšími cestami. Egyptská hranice sice byla zatarasena plotem, ale do doby, než se tak stalo se do Izraele, dostalo 60 tisíc migrantů, z nichž už se 20 tisíc podařilo vyhostit.

Nyní se Stát Izrael rozhodl říct „dost!“ této otřesené a neudržitelné situaci. Ta je pro něho o to horší, že jde o stát, který má velikost Moravy, je ze všech stran obklíčen potenciálními nepřáteli a nemá dostatek bydlení pro vlastní lidi. Proto je nucen uchýlit se k řešení ve stylu cukru a biče. Izraelská vláda vyčlenila 40 tisíc běženců, primárně dospělí muži, k tomu, aby opustili Izrael a dala jim velice luxusní podmínky.

Každý z migrantů, který dobrovolně opustí Izrael, obdrží 2,800 eur (přes 70 tisíc Kč) a letenku. Na druhou stranu, migranti, kteří odmítnou opustit Izrael, budou zatčeni a uvězněni. Izrael zároveň zaplatí 5 tisíc dolarů za každého migranta, kterého přijmou státy jako Rwanda a Uganda.

Největší část migrantů pochází ze Súdánu a Eritree. Levičácké izraelské skupiny a noviny jako Haaretz a Times of Israel už vřískají, že to nejde, že to nebude fungovat, ale všechno jde, když se chce a Stát Izrael vymyslel brilantní a originální postup v otázce migrantské krize. Hodně štěstí, Izraelci, v boji s ilegální imigraci. Kéž by se od Vás evropské státy poučily, místo, aby na Vás útočili svou propagandou. 

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 10.2.2018