24. dub, 2019

BRNO+NEWS : Padla facka...

Nechci tady obhajovat rváče, ale nezdá se Vám poněkud zvláštní, že Hollana se Stropnickým z hospody vyhodil advokát a Ferimu dal "do zubů" lékař? Nějak nám to nejde do statistik, co?!

Mimo jiné ten rozhovor krásně ilustruje, jak JXD v Reflexu bájí, když vykládá, že šlo o pokus o vraždu s tím, že "nožem, křáplým sklem či jiným život ohrožujícím břitem mu rozřízli záda". Jistě, lidi by si neměli ubližovat, natož se mlátit za názory. Jenže lidi by se taky měli navzájem zdravit, pomáhat babičkám s nákupem a převádět nevidomé přes přechody. A z nějakého důvodu to ne všichni dělají... On už ten problém vystihl Jan Werich, když pravil, že "Lidi jsou lidi". A když se podíváte prakticky na kterýkoliv příspěvek na podporu Feriho, je v něm na adresu protistrany slovo "slušnočech", "primitiv", "buran", "okamurovec", "idiot s IQ 80", "dobytek" atd. Vzpomeňme jen na čestného předsedu TOPky, který nás ocejchoval jako "zaprděné čecháčky" a 1000+1 podobných hejtů, které se na obyčejné lidi valí každý den od těch, kteří získali sezením v nějakém VIP státním orgánu pocit výjimečnosti - nadřazenosti a - nedotknutelnosti. Od těch, co na Facebooku ukazují fotky z exotických dovolených, o kterých si může nechat 90% Čechů jen zdát a když se vrátí domů, tak jedou na Moravu, aby si trochu dali do sosáčku, pak si vyšli ven zakouřit - a ouha, tam frustrovaný napitý volič!

Ano, fackovat lidi za názory by se nemělo. Ani za jiné věci. Ani poslance. Ani ty, co jsme nevolili. Jenže: "Nick Carter: Vy u vás neboxujete? komisař Ledvina: My se prosím fackujeme.".

Tož tak...

Autor: Tomáš Tyl, Brno, ČR, 24.4.2019

Zdroj:

https://www.respekt.cz/politika/ten-clovek-sel-najisto-nebyla-to-zadna-hospodska-rvacka