16. čvc, 2018

VELKÁ BRITÁNIE NEWS: Theresa Mayová – níže snad jen v pekle

Asi málokdo dokázal ve své politické kariéře klesnout tak hluboko jako Theresa Mayová...

Z vrcholu tak nízko, že hlouběji už je jen peklo, a právě do toho pekla směřuje Theresa Mayová nejen sebe, ale i Británii svým nemastným neslaným prounijním brexitem. Ano, Brexit v podání Theresy Mayové je prounijní, nemluvě o tom, že se k této situaci přidala rezignace dvou brexitových ministrů, ministra zahraničních věcí Borise Johnsona a ministra pro brexit Davida Davise.

Plán Mayové na „odchod“ z EU je v podstatě ve smyslu, nebudeme členy EU, ale dál se budeme podřizovat jejím direktivám, zákonům a její eurosocialistické praxi, dál bude příval migrantů, dál bude Británie pod vlivem EU upadat, jen už formálně nebude členem EU. Proti tomu vyvstávají hlasy radikální konzervativců a kritiků Mayové. A co na to Mayová? No rozhodla se zabřednout ještě níže.

Na kritiku odpověděla sprostým a opovážlivým prohlášením, že žádný Brexit nakonec být nemusí, pokud budou chtít konzervativci skutečným Brexit, ne jen tyhle legalistické a formalistické blitky. Její plán navíc kritizoval v rozhovoru s listem The Sun i americký president Donald J. Trump.

Nutno říci, že pokud by k Brexitu skutečně nedošlo, byl by to ze strany britských politických elit, a zejména Theresy Mayové, bezprecedentní zločin proti vůli britského lidu. Zvrácení výsledků všelidového a národně osvobozeneckého referenda ve prospěch zvůle bruselských a berlínských elit, by pravděpodobně způsobilo novou anglickou občanskou válku a Theresa Mayová by se stala novým „Karlem I.“, anglickým králem, který přivedl svou zemi do občanské války, když nerespektoval práva lidu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 16.7.2018