LEA V. ŠOFRÁNKOVÁ

6. zář, 2019

Itálie teď po odstranění Salviniho přijímá imigrantské lodě ve velkém...

Například přijala imigranty z Egypta. V Egyptě není válka. Přijala imigranty ze Súdánu. Tam sice občanská válka byla, ale již není. Přijala imigranty z Čadu. Tam válka není.

Takže na základě čeho se teď přijímají nelegální imigranti? Na základě jejich pocitů? Na základě sluníčkářského ega? Na základě dotací pro neziskovky?

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 6.9.2019


 

26. srp, 2019

Zdravím všechny a po měsíci by to chtělo takovou menší rekapitulaci...

Zpráva, která mě nejvíce pobavila: Imigranti si stěžovali, že jsou v Libyi biti a mučeni. Tak jistě. A potom jim jejich mučitelé dají na cestu a na památku zlaté řetězy a skvělé mobily.

Situace, která mě hodně rozesmála: Muslimka u vedlejšího stolu v restauraci, která fotila selfies. Až na to, že byla komplet zahalená v burce.

Událost, která mě potěšila: Křest knihy ,,V myšlenkovém světě Tomáše Halíka" od konzervativního filosofa Jiřího Fuchse. Ovšem nečekejte žádné bulvární čtení. Kniha má podtitul ,,Od modernismu k neomarxismu" a Jiří Fuchs právě na příkladě Halíka vysvětluje, kam může vést myšlenkový komformismus a jaké neblahé následky má. Takže všem příznivcům filosofie rozhodně doporučuji.

PS: Co myslíte, za jaké další slovo se bude banovat příště? To by mohla být zajímavá soutěž. Kdo uhodne, vyhrává ban na měsíc.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 26.8.2019


 

21. čvc, 2019

Když někdo hodí slaninu na mešitu, jde sedět...

Ve vězení záhadně zemře. Když někdo zveřejní identitu jistých sexuální násilníků, jde sedět. Ve vězení mu hrozí smrt.

Když někdo zavraždí Židovku, vykřikuje u toho něco o Alláhovi a taky je zhulený, tak podle soudu není odpovědný. Buď se půjde "léčit", nebo mu "hrozí"... připravte se na to... propuštění na svobodu!

Jupííí, pravda a láska zvítězila. Alespoň na Západě, kam své naděje upírají všichni "lepší" lidé. Já bych měla jeden nápad. Něco jako výměnný pobyt. Ti "horší" lidé by se mohli přestěhovat sem, ti "lepší" od nás ať zamíří do své "země zaslíbené"...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 20.7.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/lea.vojtekovasofrankova/posts/10214713630618813


 

 

26. čvn, 2019

Britský učitel vykázal žáka ze třídy, protože si dovolil říct, že lidé mají jen dvě pohlaví. Ale to není všechno. Za přečtění stojí celý ten šílený rozhovor, resp. argumentace učitele je přímo děsivá...

Učitel například říká: ,,Vím, co si myslíte vy a co si myslí úřady a názor úřadů je jednoznačný. Na pozemcích školy nebude žádná diskriminace.“

Na to žák oponoval, že to není žádná diskriminace. Existuje jen mužské a ženské pohlaví a všechno ostatní je jen sebeidentifikace. (Velmi správně, chytrý kluk.)

A teď přichází to, co mě vyděsilo úplně nejvíc. Učitel: ,,Měl jste možnost o tom dál nemluvit. Vy jste si to vybral. Tyto názory si, prosím, nechte na doma.“ A vykázal žáka ze třídy. Později byl žák potrestán.

Co to, prosím vás, je??? Takže odpůrci totalitních režimů si sami vybrali kulku do hlavy, protože nemlčeli? Protože nedrželi hubu a krok? Jsem myslela, že na Západě je ta "svoboda", ke které máme vzhlížet...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 26.6.2019

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-zak-ve-tride-ucitel-nazor-gender-identita.A190624_111441_zahranicni_baje?


 

 

16. čvn, 2019

Česko nadále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, ačkoli si proti loňsku mírně pohoršilo. Zaujímá desáté místo ze 163 hodnocených zemí...

Jak je to možné? Tak xenofobní a rasistická země patří k nejmírumilovnějším zemím světa? Českou pozici trochu zhoršuje poměr počtu vězňů na obyvatele. To bych asi dokázala vysvětlit, proč je tomu tak, ale nemohu, abych nebyla za xenofoba a rasistu.

No a hádejte, na jakém místě se umístila Francie. Na krásném šedesátém. V nebezpečnosti předčila i některé africké země. Čím to může být? A "demokratická" Ukrajina obsadila místo 150.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 16.6.2019

Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesko-stale-patri-k-nejmirumilovnejsim-zemim-je-desate-na-svete/1766756