LEA V. ŠOFRÁNKOVÁ

26. čvn, 2019

Britský učitel vykázal žáka ze třídy, protože si dovolil říct, že lidé mají jen dvě pohlaví. Ale to není všechno. Za přečtění stojí celý ten šílený rozhovor, resp. argumentace učitele je přímo děsivá...

Učitel například říká: ,,Vím, co si myslíte vy a co si myslí úřady a názor úřadů je jednoznačný. Na pozemcích školy nebude žádná diskriminace.“

Na to žák oponoval, že to není žádná diskriminace. Existuje jen mužské a ženské pohlaví a všechno ostatní je jen sebeidentifikace. (Velmi správně, chytrý kluk.)

A teď přichází to, co mě vyděsilo úplně nejvíc. Učitel: ,,Měl jste možnost o tom dál nemluvit. Vy jste si to vybral. Tyto názory si, prosím, nechte na doma.“ A vykázal žáka ze třídy. Později byl žák potrestán.

Co to, prosím vás, je??? Takže odpůrci totalitních režimů si sami vybrali kulku do hlavy, protože nemlčeli? Protože nedrželi hubu a krok? Jsem myslela, že na Západě je ta "svoboda", ke které máme vzhlížet...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 26.6.2019

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/britanie-zak-ve-tride-ucitel-nazor-gender-identita.A190624_111441_zahranicni_baje?


 

 

16. čvn, 2019

Česko nadále patří k nejmírumilovnějším zemím světa, ačkoli si proti loňsku mírně pohoršilo. Zaujímá desáté místo ze 163 hodnocených zemí...

Jak je to možné? Tak xenofobní a rasistická země patří k nejmírumilovnějším zemím světa? Českou pozici trochu zhoršuje poměr počtu vězňů na obyvatele. To bych asi dokázala vysvětlit, proč je tomu tak, ale nemohu, abych nebyla za xenofoba a rasistu.

No a hádejte, na jakém místě se umístila Francie. Na krásném šedesátém. V nebezpečnosti předčila i některé africké země. Čím to může být? A "demokratická" Ukrajina obsadila místo 150.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 16.6.2019

Zdroj:

https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/cesko-stale-patri-k-nejmirumilovnejsim-zemim-je-desate-na-svete/1766756


 

 

12. čvn, 2019

Chtějí také, aby se střední vzdělání uznávalo i studentům, kteří školu dokončí, ale maturitu nezvládnou...

Jsem za. Já bych maturitu zrušila úplně. Nebo bych ji zavedla tak, že ten, kdo by vyhulil brko do 3 minut, ten by prošel. Taky bych zrušila všechny soutěže, jelikož ty mohou lidi frustrovat. Miss zrušit nadobro, kdo se má dívat na ty vychrtliny? U toho se pak nedají žrát chipsy. 

To samé i sportovní soutěže. Někdo maká a já se teď mám dívat, jak je dobrý? Zakázat! Mensu poslat na smetiště dějin. Měřit si IQ? Vždyť to může slabší povahy zraňovat. Doufám, že vysokoškolské tituly se budou udělovat podobně. Přemýšlím, že bych zkusila mat-fyz.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 12.6.2019


 

4. čvn, 2019

Britská scénáristka Karla Marie Sweet se podivuje, jak je možné, že v seriálu Černobyl nehrají žádní černí herci...

Má pravdu. Já bych celý ten seriál přetočila. Jako zloducha, který havárii způsobil, bych samozřejmě dosadila bílého heterosexuálního muže.

Horníky, kteří to tam pak šli zachraňovat a kopali tunel, by měli ztvárňovat jenom černoši. Do toho možná přidat i nějakou lechtivou homosexuální scénu mezi horníky v tunelu. Ale nezapomínejme ani na jiné menšiny.

Ti 3 dobrovolníci, kteří šli na průzkum k reaktoru, byli jenom bílí heterosexuální muži. Na průzkum měl jít přívrženec náboženství míru, transsexuál a žena. Jenže to je málo. Já bych ty dobrovolníky ještě rozšířila o nějakého tělesně postiženého, mentálně retardovaného a nějakého člena neziskovky.

Ale proč to komplikovat? Prostě všechny kladné postavy ať hrají příslušníci různých menšin. Všechny záporné ať hraje bílý heterosexuální muž. Snad pak bude Karla spokojena a bude to tak politicky korektně správně.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 4.6.2019

Zdroj:

https://www.csfd.cz/film/683975-cernobyl/prehled/


 

15. kvě, 2019

Tentokrát se jednalo o docela kuriózní ban... 

Facebook mě zabanoval za status z ledna (ve kterém ještě píšu o cenzuře), za který mě už jednou zabanoval. Dostala jsem ban v lednu, ale okamžitě jsem se "odvolala". FB uznal chybu a ban mi v lednu zrušil. A tentokrát za ten samý status opět blokace. Žádné odvolání již nepomohlo. Tentokrát to bylo 30 natvrdo.

Ale chci hlavně poděkovat všem, kteří jste mi vyjádřili podporu. Iniciativa ,,Svoboda pro Leu" byla fakt milá, jen jsem na ni nemohla nijak reagovat. Děkuji i za všechny zprávy. Bohužel na všechny asi neodpovím, protože za ten měsíc se toho tady nasbíralo hodně. Jenom nepochopím jednu věc. To si vážně nějací bonzáci myslí, že udáváním něco změní? Že změní názor dotyčného? Naopak, mě v mém názoru jenom utvrdili. Takže díky...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 15.5.2019

Zdroj: