LEA V. ŠOFRÁNKOVÁ

20. bře, 2019

Teď samozřejmě sluníčkáři začnou omílat, že za případné útoky z řad muslimů si můžeme sami. Není tomu tak, vysvětlím v několika bodech...

1. Kdyby to nebylo za postřílení muslimů, tak by si vymysleli záminku, že si děláme srandu z Mohameda, že tady ženy chodí nezahalené, že jíme vepřové, že pijeme alkohol, že jsme nevěřící. Prostě cokoliv.

2. Muslimové tady spáchali hrozně moc útoků. V podstatě na Evropu útočí už stovky let. Tyto útoky se bagatelizují a zametají pod koberec. Oni si začali. Z útoku jednoho bílého muže se najednou dělá obrovské haló (tímto jeho čin nijak neomlouvám, posuzuji jenom ten šílený dvojí metr).

3. Pořád tady vlastně mluvíme o tom, že toto směřuje k občanské válce. Každý z nás to ví. Ale jak začíná občanská válka? Myslíte, že začíná tak, že se půlka národa rozeběhne po ulici a začne bojovat? Ne. Začíná to právě takovými střelci. A žádná cenzura tomu nepomůže.

4. Takže muslimové chystají odvetu. A v této situaci chce EU ještě více odzbrojit občany??? Pro koho politici vlastně vytváří zákony?

5. Na těch sluníčkářských výrocích je vlastně vidět, jak se slunka bojí islámu. Hlavně neprovokovat, dát jim pokoj, ve všem jim ustoupit. Není lepší, když k této eskalaci dojde teď, než kdyby k ní došlo, když už tu muslimové budou mít převahu?

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 20.3.2019


 

 

9. bře, 2019

Multikulturalisté, resp. relativisté zastávají názor, že všechny kultury jsou stejné. Že všechny mají stejnou hodnotu a jsou si rovny. Ale když se na to podíváme hlouběji, tak zjistíme, že relativisté vlastně nejsou žádnými relativisty. Že je to jenom póza...

Jestliže by to mysleli skutečně, pak by museli uznávat i nacismus (jiná kultura). Museli by uznávat i Islámský stát (jiná kultura). Museli by uznávat i kanibalismus (jiná kultura). Takže jak? Jsou si všechny kultury skutečně rovny?

Relativismus vlastně popírá sám sebe.Relativisté nemohou říci, že kritizovat kulturní zvyklosti jiných společností je vždy nesprávné, protože pro někoho to může být správné. A nemohou ani zastávat tezi, že být tolerantní a názorově otevřený je vždy správné, protože pro nějakého člověka může být správné potlačovat všechny známky odporu.

Zvláštní na tom je, že právě odpůrci relativismu jsou líčeni jako netolerantní a nesnášenliví. Být netolerantní vůči vraždám ze cti, vůči násilí na ženách, vůči právu šaría není nic špatného. Právě naopak.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 9.3.2019


 

 

8. úno, 2019

V souvislosti s migrační krizí mnoho lidí říká, že Němci (ne všichni, samozřejmě) jsou fanatici. Když se do něčeho "pořádně" pustí, tak dochází k tragickým koncům...

Vzpomněla jsem si na amerického ministra financí Henryho Morgenthaua, který po 2. světové válce o Německu řekl: ,,Touha Němců po válce je stejně tradiční jako naše americká touha po svobodě. Němci si budou pamatovat spíše to, jak blízko byli k vítězství než to, jak hořká byla jejich prohra."

Proto navrhl plán, jak by mělo být Německo po 2. světové válce potrestáno. Navrhoval například toto:

- Úplná demilitarizace Německa, rozpuštění armády, likvidace celého zbrojního průmyslu a všech klíčových průmyslových odvětví, které jsou vojensky aktivní.

- Rozdělení Německa na severoněmecký a jihoněmecký stát, obnovení samostatného Rakouska, některá německá území připadnou sousedním státům.

- Zákaz všech organizací z éry nacismu.

- Restituce majetku a válečné reparace.

- Kompletní likvidace letectví.

- Potrestání válečných zločinců.

- Kompletní reorganizace školství, tisku a rozhlasu.

K naplnění jeho plánu nakonec (těsně) nedošlo. Jestli je to dobře, nebo špatně, už nechám na uvážení každého...

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 8.2.2019


 

3. led, 2019
Čerstvě inaugurovaný prezident Brazílie Jair Bolsonaro v proklamaci k národu uvedl, že nejlidnatější země Latinské Ameriky se nyní začala "osvobozovat od socialismu, od úpadku hodnot a od politické korektnosti" a slíbil obnovu pořádku v zemi.
 
Bolsonaro je zatím poslední z mnoha pravicových lídrů, kteří se dostali k moci na základě vzpoury voličů proti establishmentu.
 
Homosexuální a lidskoprávní neziskové a lobbistické organizace považují Bolsonara za ultrapravicového rasistu a homofoba.
 
Mezi čestné hosty a gratulanty Bolsonarovi patřil i maďarský premiér Viktor Orbán.
 
Skrze twitter vyjádřil pochvalu také Donald Trump.
 
Levicoví vůdci jako Nicolas Maduro z Venezuely, Daniel Ortega z Nikaraguy a Miguel Díaz-Canel z Kuby nebyli pozváni.
 
Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 3.1.2019

 

6. lis, 2018

Nesdílím přesvědčení různých genderistek, že ženy potřebují podporu. Naopak. Dnes potřebují podporu právě muži...

Sledujeme akce typu MeToo, sledujeme snahy o zavedení pohlavních kvót, sledujeme, jak se z některých mužů stávají skoro ženy. V podstatě se mužům hází klacky pod nohy, aby nemohli projevit své mužství.

Jenže mnoho mladých kluků ani neví, co to "mužství" vlastně je. Mužství je hlavně zodpovědnost. Jak říká Jordan Peterson, je to zodpovědnost za rodinu. Dokonce i Homer z kresleného seriálu Simpsonovi, který je pošetilý a tak trochu blázen, se snaží pro rodinu udělat všechno. A to je na něm sympatické.

Na jedné straně je nám do hlavy vtloukáno, že se máme bavit a užívat si. Na druhé straně pak ženy pláčou, že nemohou najít normálního partnera. Nebo muže rovnou obviní ze sexuálního obtěžování. (Pozor, sexuální obtěžování v žádném případě nezlehčuji ani neschvaluji, ale nemám ráda ani davové šílenství a obviňování po 30 letech.)

Ale sleduji jeden zajímavý fenomén. Čím více se útočí na rodinu, tím zodpovědnější otcové jsou. Alespoň v mém okolí a mé sociální bublině. Ten, kdo rozbíjí rodiny, jsou paradoxně ženy. Takovou míru zodpovědnosti mužů jsem nikdy neviděla. Snaží se věnovat svým dětem, snaží se zabezpečit rodinu, snaží se, aby rodina fungovala.

Kdysi bylo rebelstvím, když muži podváděli své partnerky/manželky. Když se o nic nestarali. Když byli free. Jenže dnes díky neomarxistům je rebelství, když jsou muži zodpovědní. Když se chovají jako hlava rodiny.

Muži milují výzvy. A když žádnou nemají, tak se oddávají nihilismu. Rodina je výzva. Největší výzva v životě. Děkuji všem skutečným mužům.

Autor: Lea Vojteková - Šofránková, Praha, ČR, 6.11.2018