ČLÁNKY

12. zář, 2018

Ve dnech 7. – 9. září 2018 se v jižních Čechách uskutečnil další ročník tradičního letního kempu Generace Identity...

Zúčastnily se jej zhruba tři desítky identitárních aktivistů a příznivců našeho hnutí z Čech, Moravy i Slezska včetně několika zcela nových kamarádů. Po páteční přípravě zázemí a večerním společném posezení u ohně čekal v sobotu všechny zúčastněné od časného rána skutečně bohatý a náročný program. Po ranní zábavné soutěžní hře, která procvičila těla i hlavy aktivistů následovala série přednášek, workshopů a debat. Posluchači si například vyslechli zkušenosti jedné z aktivistek z návštěvy celoevropské letní univerzity Generace Identity ve Francii. Zajímavé bylo také vyprávění o právě uskutečněné humanitární misi na podporu kosovských Srbů, které se jako každoročně aktivisté GI také účastnili.

Následovala workshop, při němž byl společnými silami namalován transparent. Cenná byla také přednáška o zásadách internetové bezpečnosti. Odpoledne nás poctili svou návštěvou vážení hosté, jejichž následná vystoupení byla zlatým hřebem kempu. Petr Markvart, který dlouhá léta pracovně působil v oblasti blízkého Východu, zejména v Sýrii posluchače seznámil s příčinami konfliktu v této krásné zemi. Protože dlouhá léta pracuje také v rovníkové Africe, zasvěceně přednášel rovněž o tamní situaci, příčinách masové imigrace do Evropy a nástrojích jak tomuto pro Afriku i Evropu zhoubnému jevu čelit.

Druhým vystupujícím by konzervativní filozof PhDr. Jiří Hejlek. Také jeho přednáška, při níž osvědčil obrovskou erudici a znalosti, všechny nesmírně zaujalo, donutilo je k přemýšlení a rozšířilo jejich obzory zejména, co se týče tzv. německé Konzervativní revoluce, jejích představitelů a myšlenek. Protože je třeba tříbit nejen ducha, ale také tělesnou zdatnost, následovala neméně zajímavá instruktáž sebeobranných technik od našeho kamaráda z Moravy. Poté již nastal čas pro konzumaci grilovaných masitých dobrot a družnou zábavu u ohně do pozdních nočních hodin. Letošní kemp stál rozhodně za to. Věříme, že v příštím roce bude minimálně stejně povedený a s ještě početnější účastí!

Autor: G-I.cz, Praha, ČR, 12.9.2018

Zdroj:

http://generace-identity.cz/identitarni-kemp-2018/


 

24. čvn, 2018

Odmítáme jakoukoliv cenzuru a omezování svobody projevu a slova. Odmítáme vyhošťování aktivistů jen na základě domněnek. NE cenzuře!

Dnes v 14:30–16:30

https://www.facebook.com/events/276734389534749/

Autor: GI.cz, Praha, ČR, 24.6.2018


 

 

15. čvn, 2018

Řada z Vás jistě zaznamenala, že již druhým týdnem nefunguje oficiální profil Generace Identity na sociální síti Facebook s bezmála 9000 sledujícími a také profil Generace Identity Severní Čechy s téměř 1200 fanoušky...

Jistě jste si také všimli, že v předchozích týdnech zmizely ze stejné sociální sítě stránky dalších evropských poboček identitárního hnutí. Ať už se jednalo o profil původní mateřské Génération Identitaire, tak o stránku rakouské, německé, slovinské a nově také italské pobočky. V průběhu května byl ze strany Facebooku zrušen také profil úspěšného celoevropského projektu identitárních aktivistů zaměřeného na boj s masivní imigrací s názvem Defend Europe. Všechny uvedené stránky měly v součtu více než čtvrt milionu fanoušků, jejichž počet podobně jako počet aktivistů či podporovatelů v posledních týdnech výrazně rostl.

Pokud jde konkrétně o stránky české Generace Identity. Byli jsme 1. června bez jakéhokoliv bližšího vysvětlení ze strany FB upozorněni, že „porušujeme zásady komunity“. Bylo nám zároveň doporučeno dočasné pozastavení profilu a odstranění nijak nespecifikovaných „závadných“ příspěvků. Na náš dotaz, v němž jsme požadovali upřesnění, které konkrétní příspěvky měly být ty závadné a čím konkrétně jsme porušily pravidla jsme odpověď do dnešního dne nedostali, respektive dostali, ale uvedenou zřejmě automatem generovanou nic neříkající frázi: „Váš názor nám pomůže vylepšit Facebook. Děkujeme, že jste si našli čas na nahlášení.“, rozhodně za odpověď nepovažujeme. Příspěvek, který nám byl smazán – fotografie z pokojného protestu před rakouskou ambasádou proti snaze o kriminalizaci tamních identitářů rozhodně nijak závadný, protiprávní ani urážlivý nebyl.
Protože máme dostatek informací od kamarádů z jiných evropských zemí, víme, že podobně arogantně bez bližšího vysvětlení postupoval při rušení jejich mnoho let fungujících profilů.

Jelikož uvedené cenzorské kroky přišly masivně v rámci celé Evropy, po rušení hlavních celonárodních stránek následovalo rušení profilů regionálních poboček a dalších spřízněných projektů, jsme jednoznačně přesvědčeni, že se jedná o akci provedenou na politickou objednávku. Do jaké míry se jedná o hysterickou reakci chřadnoucího liberálního systému a do jaké míry o pomyslné „vrtění psem“ v moment, kdy vyšlo najevo, že nadnárodní sociální síti uniklo obrovské množství citlivých osobní údaje svých členů, necháváme na našich čtenářích.

Vzhledem k tomu, že Facebook si během let vytvořil v oblasti sociálních sítí v podstatě monopol a důležitost této komunikace dlouhodobě roste, je byť jen dočasná nefunkčnost FB profilu velkou ztrátou, nicméně máme připravenu řadu alternativních řešení.

Náš FB profil jsme na základě výše uvedeného dočasně inaktivovali a učinili kroky ke snížení možnosti jeho smazání. V brzké době můžete čekat jeho opětovné spuštění, ačkoliv jsme připraveni na to, že nás cenzoři z Facebooku bez uvedení důvodu sami ze sítě odstřihnout.

Podobně jako identitáři z ostatních evropských zemích, jsme nově založili profil na původně ruské sociální síti VKontakte. Ta dle našich informací zatím podobné nedemokratické praktiky nezavádí a je v současné době výrazně svobodnější platformou než Facebook. Vyzýváme všechny naše příznivce, ať nás následují.

***

Sledovat nás dále můžete zde na našem webu: https://generace-identity.cz.
Na instagramu: https://www.instagram.com/generace_id/
Twitteru: https://www.twitter.com/generace_id/

Regionální pobočky GI můžete zatím sledovat na dosud fungujících stránkách na FB:
GI Východ – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Východ-3125683…/…
GI Brno – https://www.facebook.com/generace.id.brno/?ref=br_rs
GI Jižní Čechy – https://www.facebook.com/generaceIDJih/?ref=br_rs
GI Ostrava – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Ostrava-161798…/…
GI Západní Čechy – https://www.facebook.com/Generace-Identity-Západní-Čechy-…/…
Studijní skupina Astraea – https://www.facebook.com/astraea.cz/
Pokud chcete Generaci Identity podpořit a zapojit se do našich aktivit, napište nám e-mail na adresu generaceidentity@gmail.com.
Finančně podpořit nás můžete na našem transparentním účtu u Fio banky: 2701254651 / 2010

Autor: GI.cz, TGM, Praha, ČR, 15.6.2018

Zdroj:

http://generace-identity.cz/vyjadreni-generace-identity-k-cenzorskym-krokum-ze-strany-spolecnosti-facebook/


 

29. kvě, 2018
Akce na podporu Tommyho Robinsona, oběti politicky motivovaného stíhání!
 
Thunovská 180/14, 118 00 Praha, Česká Republika
Dnes v 17:45–18:30
 

https://www.facebook.com/events/377366166094334/

Autor: GI.cz, Praha, ČR, 29.5.2018


 

 

27. kvě, 2018

V reakci na obvinění sedmnácti aktivistů ze “založení zločinecké organizace” jsme se sešli u rakouského velvyslanectví v Praze, abychom vyjádřili solidaritu s našimi kamarády a nesouhlas s jejich perzekucí ze strany prokurátora, spadajícího pod ministerstvo spravedlnosti...

Láska k vlasti není zločin!
Heimatliebe ist kein Verbrechen!

Identitäre Bewegung Österreich
Identitäre Bewegung Steiermark
Identitäre Bewegung Wien

Autor: G-I.cz, Praha, ČR, 27.5.2018