ČLÁNKY

10. bře, 2019

S hlubokým zármutkem sdělujeme, že v noci z 6. na 7. března zemřel po dlouhé těžké nemoci jeden z nejvlivnějších teoretiků evropské Nové pravice, Guillaume Faye...

Faye se narodil 7. listopadu 1949 v Angoulême v jihozápadní Francii, vystudoval politické vědy a stal se členem myšlenkové školy GRECE. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let však GRECE opouští, především kvůli ideovým neshodám s vůdčí osobností think tanku Alainem de Benoistem. Na určitou dobu se stahuje do ústraní, aby se postupně vrátil na konci devadesátých let.

Guillaume Faye platil za „zlobivého hocha“ Nové pravice, zastával výrazně radikálnější názory než například de Benoist, kdy odmítl teorie etnopluralismu a komunitarismu a zastával názor, že Evropu je zapotřebí získat zpět pro původní Evropany reconquistou. Za jeho zásadní práci lze bezpochyby označit Proč bojujeme: Manifest evropského odporu, která vyšla v roce 2016 i česky. Zde mimo jiné stručně představuje koncepty jako archeofuturismus či Eurosibiř. K jeho dalším dílům se řadí Konvergence katastrof, ArcheofuturismusKolonizace Evropy či Sex a deviace. Právě včera pak nakladatelství Arktos oznámilo plánované vydání Fayeho nejnovější knihy Občanská rasová válka.

Guillaume Faye byl inspirativním myslitelem pro evropské identitáře a nacionalisty, jeho smrt považujeme za velkou ztrátu pro evropské identitární hnutí a vyjadřujeme naši upřímnou soustrast jeho rodině a osobním přátelům.

Guillaume Faye – présent!

Autor: GI.cz, Praha, ČR, 10.3.2019

Zdroj:

https://generace-identity.cz/zemrel-guillaume-faye/


 

 

29. led, 2019

Generace Identity dlouhodobě odsuzuje přítomnost českých vojáků v Afghánistánu...

Odmítáme, aby naše země sehrávala roli vycvičeného pejska, který ochotně poslouží nasazením života vlastních vojáků kdykoliv, kdy je o to požádán. Nasazení naší armády schvalujeme výhradně v mírových misích s mandátem Rady bezpečnosti OSN, v případech ohrožení naší země a v zemích, kde bezprostředně probíhá ohrožení našich bezpečnostních zájmů nebo zdraví našich občanů. Jako identitáři zcela odmítáme vnucování hodnot Západu zemím, kde tyto hodnoty nemají žádnou tradici a opakovaně se navíc v regionech projevují zcela kontraproduktivně a prokazatelně zhoršují už tak špatnou bezpečnostní situaci.

Přes sedmnáct let nechávaly vlády umírat naše vojáky a nechutně využívaly emocí občanů při každém dalším útoku na náš kontingent. Tabuizovaly legitimní otázky na smysl a koncepci celé intervence jako hyenismus. Odmítaly dialog na téma přítomnosti našich vojáků a používaly nálepky k ostrakizaci názorových oponentů. Po 17 letech války podepsaly USA s Tálibánem mírovou dohodu a vrátily se tak k datu 14.10.2001. K datu, kdy Tálibán souhlasil s jednáním o vydání Usámy Bin Ládina. Podpisem stvrdily to, co Generace Identity a mnoho dalších dlouhodobě tvrdila. Situace v Afghánistánu není řešitelná vnější vojenskou silou.

Generace Identity tímto textem apeluje na vládu, aby stáhla vojáky před naplněním mírových dohod z Kataru a symbolicky tak přehodnotila svůj dosavadní postoj k nasazení české armády v Afghánistánu. 

Aby politici, kteří hlasovali pro vyslání české armády do Afghánistánu, vyvodili na dobrovolné bázi důsledky ze svých špatných rozhodnutí a plně převzali odpovědnost za finanční odškodnění pozůstalých rodin vojáků, kteří zahynuli v Afghánistánu. 

Aby poslanci vyvolali hlasování o změně zákonů tak, aby nebylo umožněno nasadit armádu v třetích zemích bez souhlasu občanů v referendu a bez mandátu Rady bezpečnosti OSN.

Aby vláda jménem svých občanů vyjádřila nesouhlas s porušením mezinárodního práva v Afghánistánu a to konkrétně za zahájení intervence ze strany USA a Velké Británie bez mandátu Rady bezpečnosti OSN a za bezprecedentní porušení Ženevských konvencí využitím zakázané munice s bílým fosforem.
 
Žádáme vládu, aby na mezinárodní půdě vystupovala jako svrchovaný a suverénní stát, který bude maximálně usilovat o dodržování mezinárodního práva a bude se zasazovat o co nejstabilnější bezpečnostní situaci ve světě.
 
Autor: Generace Identity.cz, Praha, ČR, 29.1.2019
 
Zdroj:

https://generace-identity.cz/operace-trvala-svoboda-ukoncena-nesvobodou


 

3. led, 2019
Kromě zástupce české pobočky identitárního hnutí, který posluchače seznámí s jeho idejemi a aktivitami vystoupí také autor bestselleru Prolomení hradeb – Petr Hampl...
 
Ten ve své velmi podnětné knize (mimo jiné) otevřeně čtenáře vyzývá k podpoře našeho hnutí, coby organizace, která může vtisknout mladým lidem potřebné ideje a životní návyky.

Místo bude upřesněno v příštích dnech. Vstup volný.
 
Neděle 13. ledna 2019 v 15:00 až 17:00
 
Informace zde:
 

https://www.facebook.com/events/934135076977200

Autor: GI, TGM, Praha, ČR, 3.1.2019


 

 

15. lis, 2018

Během listopadu proběhne v Brně setkání pro aktivisty a zájemce o hnutí identity. Pokud se s námi chceš setkat, zapojit se do našich aktivit a být členem hnutí, tak nám nechej na Instagramu, nebo na FB zprávu, případně pošli e-mail.

Autor: GENERACE-IDENTITY.CZ, TGM, Praha, ČR, 15.11.2018
 
Zdroj:
 
 
 
31. říj, 2018

Identitární aktivisté v den, kdy jsme si připomněli sté výročí vzniku samostatného Československa, sehráli v centru Prahy pouliční divadlo reagující na aktuální problémy českých zemí a celé Evropy...

Scénka znázorňovala chování Evropské unie vůči středoevropským zemím, které se odmítají podílet na imigračním šílenství, či se staví proti jejich národy ničícím ideologiím. Jakékoliv vydírání národních vlád Polska, Maďarska či České republiky ze strany unijních orgánů je zcela nepřípustné!

Země ve středu Evropy pojí společná historie, ať už v dobrém nebo zlém. Vládly nám příbuzensky spřízněné panovnické rody, byli jsme v různých periodách občany stejných říší či států, moderní genetické testy prokazují blízkou příbuznost středoevropské populace, o blízkosti kulturní navzdory všem místním rozdílům a specifikům nemluvě.

Ano, naši předci proti sobě někdy také bojovali a ještě v nedávné minulosti byly mezi námi spory (často žabomyší). Přes mnohé problémy našich zemí, které jsou do jisté míry dědictvím 40 let neúspěšného budování komunismu, ale také následné snahy o budování divokého kapitalismu, je v současné době střední Evropa nejzdravějším orgánem chřadnoucího těla kdysi mocné evropské civilizace. V den, kdy si připomínáme vznik samostatného Československa, začátek důležité, nicméně zdaleka ne jediné kapitoly historie českého národa tímto voláme po vzájemné solidaritě a úzké spolupráci národů střední Evropy. Je třeba zcela odhodit všechny staré spory a spolupracovat v boji za budoucnost a obranu identity našich národů.

Učiňme (nejen) střední Evropu opět velkou!

Autor: GENERACE-IDENTITY.CZ, Praha, ČR, 31.10.2018

Zdroj:

https://generace-identity.cz/poulicni-divadlo-na-podporu-v4/