MIROSLAV JAHODA

14. bře, 2018

Není to zvláštní, že veškeré problémy a nenávist si Evropská unie způsobuje svou falešnou hrou na volný pohyb osob?

Já osobně nejsem nijak proti možnosti cestovat a pracovat v zahraničí. Jen bych rád, kdyby si o těchto věcech státy rozhodovaly samy.

Protože, když se nad tím zamyslíme, co jiného vlastně lidem až tak zásadně vadí? Je to hlavně umělé rozleptávání jejich kultury, zvyků a poklidného životního prostředí. V době přediimigrační jste přijeli do Anglie a vypadalo to tam jako v Anglii. Ve starých francouzských filmech vidíme Francii, která vypadala jako Francie. Itálie vypadala jako Itálie.

EU to začala likvidovat. Nejdříve začala hromadně promíchavat občany z východní Evropy do západní. Místní to samozřejmě začalo postupně štvát. Protože přiznejme si to naprosto narovinu a sebekriticky, pracovníci od nás z východu se tam velmi často neumí chovat a vytvářejí uzavřené komunity.

A když třeba Angličan přestane v obchodě, bance, ordinaci nebo ve škole slýchat angličtinu, tak se prostě začne časem cítit blbě. Ale východoevropané nepocházejí alespoň z nenávistné kultury a nechovají nenávist vůči místním, takže se to nelibostí tolerovalo.

Pak přišla imigrační vlna z Blízkého Východu a Afriky. Ta dává totálně zabrat západním státům, kterým se přidala k imigraci, kterou již měly. Východní lidi zase postavila do role těch západních, kdy jsme najednou museli začít řešit, jestli si necháme vzít přirozené prostředí a jestli budeme nuceni snášet chování, které je pro nás kulturně nepřijatelné. A tato situace nás hodně naštvala.

Samozřejmě se liší západní a východní postoj k imigraci. Západním lidem vadí, ale tolerují to. Východním lidem vadí a tudíž to netolurují. V každém případě migrace legální i nelegální hýbe Evropou a je to záležitost, která je tzv. "vidět".

Europolitici jsou hloupí. Stačilo by vzdát se hry na to, že existuje nějaké univerzální evropské nebo světové občanství, vrátit plně imigrační politiku do rukou všem státům a lidé se přestanou o EU zajímat. Ne, že by tím Unie začala být skvělá, ale její negativní projevy by zůstaly skryté a lidi zajímají jen ty, které jsou vidět.

No ale znamenalo by to přiznat, že euronáboženství (protože nic jiného to není) udělalo chybu. A něco takového se špatně připouští jakékoli církvi na světě.

Autor: Miroslav Jahoda, ČR, 14.3.2018

Zdroj:

https://www.facebook.com/jahodamiroslav