1. říj, 2020

ARMÉNIE: Zachraňte Arménii!

Před 105 lety začala Osmanská říše Arménskou genocidu, která si vyžádala 1 500 000 životů arménských křesťanů...

Genocidu, kterou k tomu doprovázela, ještě Řecká genocida se 750 000 oběťmi a Asyrská genocida s 300 000 oběťmi. Dva a půl miliónu lidí padlo za oběť řádění panturkického a osmanského nacionalismu a islamismu. Po 105 letech se nová Osmanská říše vzmáhá a vrací se ke zločinům, které páchala, již dříve, aby obnovila své padlé impérium.
 
Za poslední dva roky vidíme nepřetržitou vlnu agresivních, jak politických, tak vojenských akcí páchaných sultánem Erdoganem ve východním Středomoří, kde chce okrást Kypr o naleziště ropy a zemního plynu, v Libyi, kam na pomoc tripolské vládě posílá žoldáky z vražedných džihádistického skupin ze Sýrie, v Sýrii samotné, kam provedl invazi, a jejíž severní části okupuje a nyní, nyní se tato situace přelévá i do zmraženého konfliktu mezi Arménií a Ázerbájdžánem. Konflikt, který začal v roce 1988 s nástupem arménského a azerského osvobozeneckého hnutí v rámci Sovětského svazu a eskaloval arménsko-ázerbájdžánskou válkou na začátku 90. let, kterou Arménie drtivě vyhrála, se nyní opět rozjel naplno.
 
Erdogan napadl arménská území v Náhorním Karabachu a i samotný vzdušný prostor Arménie. Nedělejme si iluze. Ázerbájdžán je pouhou loutkou, pouhým vazalem Erdogana. Proč jinak by se země, se zoufale špatně vycvičenou armádou, vysokou mírou dezerce a zkorumpovaným důstojnickým sborem, rozhodla napadnout hornatou a neprostupnou zemi, ke všemu obývanou tak vytrvalým, odhodlaným a hrdinským národem, jako jsou Arméni? Erdogan dál zkouší, co si může dovolit, a svět mu nadále ustupuje. Ázerbájdžánci obviňují Arménii z agrese, ale co by Arméni z toho měli? Stávající status quo byl pro něj nejlepší.
 
Podle posledních informací, k 30. září, mají Arméni 85 mrtvých a přes 120 raněných vojáků. Proturecké zdroje hovoří o řádově vyšších číslech, ale tak obvykle hovoří prohrávající strana. Problém je, že proturecké zdroje hovoří o takových číslech, až to vypadá, že byly arménské síly zničeny několikrát naráz dohromady. Podle Arménie přišel Ázerbájdžán o 2 690 mužů, zabitých i raněných. To by odpovídalo stavu, ve kterém se nacházela ázerbájdžánská armáda. Ázerbájdžán neuvádí moc čísel o svých ztrátách, jen nekonečnou propagandu o svých vítězstvích. Ilham Alijev, Erdoganův provinční satrapa Ázerbájdžánu, dal mezitím mobilizovat stát a vyhlásit mimořádný stav v zemi. Arménie uvažuje o uznání nezávislosti republiky Arcach, někdejšího Náhorního Karabachu, který je dosud uznáván jen separatistickými republikami Abcházie, Osetie a Podněstří.
 
Je otázka, zda se konflikt přelije do plnohodnotné války, která bude pokračováním Erdoganovi expanze, nebo zase utichne, podobně jako přestřelky v předchozích letech, ale prozatím žádný z pohraničních konfliktů mezi Arménií a Ázerbájdžánem od války v devadesátých letech, nedosáhl tak obrovské intenzity jako současný konflikt.
 
Podpořme arménský lid, nejstarší křesťanský stát světa, protože boj Arménů je i našim vlastním bojem! Vítězství Arménů bude vítězstvím Evropanů a evropské civilizace, a zbrzděním osmanské expanze do Evropy, Asie i Afriky! Za svobodný lid Arménie a Arcachu!
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 1.10.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!