13. srp, 2018

KONVIČKA do SENÁTU! „90 procent toho, co se děje ‚v politice‘, je fligna na lidi, hnusárna a lež,“

Ostravský hlas vám každé pondělí v průběhu následujících týdnů nabízí rozhovory s kandidáty do Senátu za volební obvod č. 71 – Ostrava-město, zahrnující městské části Ostrava-Jih, Proskovice a Polanka nad Odrou. Druhým představeným je entomolog Martin Konvička, kandidující pod hlavičkou hnutí NEZÁVISLÍ.

Jak byste sebe, jako osobu, charakterizoval? 
Někdo, jehož mediální obraz se naprosto liší od reality. Skromný chlapík, táta a oblíbený (trochu legrační) vysokoškolský učitel, který by mohl dávno být váženým profesorem v nepříliš váženém oboru (ekologie motýlů), kdyby nebyl přibližně před 10 lety konfrontován s osudy českých dívek a žen, které se zapletly s islámským náboženstvím. Od pomoci pár konkrétním ženám v nesnázích jsem se dostal k přehodnocení celého fungování naší politiky a společnosti. Chviličku jsem byl oblíbený a obávaný – záhy jsem ale pochopil, že 90 procent toho, co se děje „v politice“, je fligna na lidi, hnusárna a lež. Dokud ale „elity“ nebudou dělat politiku pro lidi, nebude v naší zemi dobře.

Z jakého důvodu jste se rozhodl kandidovat do Senátu? 
Senát je někdy pokládán za „odkladiště“ zasloužilých a neschopných politiků, zbytečný a drahý orgán. Je to ale tak trochu škoda. Senátoři jsou – na rozdíl od poslanců – voleni přímou volbou a je to možnost, jak mohou občané „nahoru“ poslat lidi, kterým věří. A je jen na jednotlivých senátorech, co s tou důvěrou udělají.

Proč jste se rozhodl kandidovat za volební obvod č. 71 – Ostrava – město?
Měl jsem v tomto roce na výběr mezi dvěma obvody. Českými Budějovicemi, kde už 25 let žiji, kde vychovávám dcerku, kde mi kdysi dávno na fakultě nabídli práci, díky níž jsem si začal budovat kariéru a kde jsem šťastný. Nebo Ostravou – městem, přesněji „jihem“, kde jsem vyrůstal od miminka do deseti let, kterou mám spojenou s dětstvím, s prvními kamarády, výlety s rodiči do „dubiny“ (tehdy to ještě nebylo sídliště Dubina), do Bělského a Polaneckého lesa. Jak byste na mém místě volili Vy?

O co se, v případě zvolení, chcete v Senátu zasadit?
O to, aby česká politika přestala být byznysem k obelhávání a okrádání občanů, a stala se službou pro lidi. O to, aby se politici znovu naučili říkat lidem pravdu. O to, aby v zákonodárných orgánech neseděli „papaláši“, ale zaměstnanci a kamarádi svých voličů.

Autor: Martin Konvička, kandidát do senátu Ostrava - Jih, ČR, 13.8.2018

Zdroj:

http://ostravskyhlas.cz/hlavni-zpravy/90-procent-toho-co-se-deje-v-politice-je-fligna-na-lidi-hnusarna-a-lez-rika-kandidat-na-senatora-martin-konvicka/