The Movement-Články

17. úno, 2019

Recenze dokumentárního filmu o Stevu Bannonovi, který měl právě festivalovou premiéru na filmovém festivale Sundance...

Vybrali jsme část textu, která se zabývá novou etapou Bannonova života, a tou je budování "The Movement" v Evropě:

Evropa

Pro Bannona je to jako návrat domů. Vrací se do země svých bílých nadřazených předků.

Cestou do evropských měst plných energie. Bannon je jako průkopník kapitalista, který má financovat nějaké nové technologické starty a nápady, ale to, co financuje, je "nenávist!" A on to dělá tím, že využívá časově uznávanou reklamní techniku: Říká tomu prostě jinak, jiným jménem. Vezme rasismus a přetváří jej v jiná slova. Setká se s bývalými vůdci francouzské Národní fronty (nyní nazvaného National Rally), jako je Jérome Rivière a Filip Dewinter, předseda strany Vlámů v Belgii a Kent Ekeroth ze strany Švédských demokratů. Mají zdvořilostní večeři pro kultivované kontinentální antiimigrantské populistické nativisty a skutečnost, že Bannon dovolil, aby se film natočil, jen podtrhuje "vznešenost jeho bludů". Samozvaný hrdina se soustředil na evropské parlamentní volby do Europarlamentu v roce 2019, o nichž říká:

"Snažím se spojit na tucet samostatných národních stran a hnutí v Evropě do pravicové "supergroup", kterou nazývám "The Movement", (Hnutí). Nabízím jim věci jako volební údaje a "analýzy preferencí a nálad voličů", ale to, co opravdu poskytujeme, je prostě globální vzpoura. Je to "zeitgeist." Jsme na správné straně historie".

"Pracujeme na budování starodávné křesťanské demokracie."

Novinář z The Guardian z Londýna Paul Lewis říká: "Bannon vystupuje před posluchači v Maďarsku po všech svých kotrmelcích s rasismem a antisemitismem a jeho předstíráním, že to, co nazývá nacionalismus, je pouze "ekonomickým" hnutím. Není tam moc místa pro muslimy (a možná ani moc pro Židy). Bannonův hlas v těchto věcech, zní jasně.

Režisérka filmu "The Brink", zachytila tohoto "zlověstného herce", kterému tak spadne maska a jeho kouzlo "hrdiny a zachránce" se vytrácí...

Sundance Film Review: Stephen K. Bannon in 'The Brink'

Reviewed a Sundance Film Festival (Documentary Premieres), Jan. 30, 2019. Running time: 91 MIN.

PRODUCTION: A Magnolia Pictures release of an AliKlay Productions, RYOT Films production. Producers: Marie Therese Guigis, Alison Klayman. Executive producers: Adam Bardach, Hayley Pappas, Bryn Mooser, Matt Ippolito.

CREW: Director: Alison Klayman. Camera (color, widescreen): Alison Klayman. Editors: Brian Goetz, Marina Katz. Music: Ilan Isakov, Dan Teicher.

WITH: Stephen K. Bannon

Autor: Variety.com, USA, TGM, Praha, ČR, 17.2.2019

Zdroj:

 
https://variety.com/2019/film/news/the-brink-review-stephen-k-bannon-1203141637/
 
15. úno, 2019

O Stevu Bannovi, jeho hnutí The Movement, a o tom jaké jsou šance na politickou stranu podobného typu u nás...

Vidíte u nás někoho, kdo z vašeho pohledu není druhořadým politikem a kandiduje nebo by měl kandidovat?

Nevím. Nevím. Nevidím. Neznám zřetelné politické seskupení, které by jednoznačně označovalo dnešní Evropskou unii za slepou uličku, za historický omyl. Taková strana se u nás neodvažuje profilovat. A protože si tohle myslím, tak u nás žádného svého koně nemám.

Neuvažoval jste o tom, že byste kandidoval vy sám?

Ale samozřejmě že jsme o tom uvažovali také. Ovšem už nemám pocit, že bych chtěl dojíždět jednou týdně do Bruselu autem a kodrcat se zase zpátky. To už se mi skoro nechce. Zejména role jednotlivých poslanců je tam tak marginalizována tím, jak mají šanci, respektive anti-šanci vůbec promluvit, vystoupit, něco říci. Jak mají vteřinová a ­nikoli seriózní vystoupení. Tak nevím, jestli tam je prostor něco vážného sdělit.

Koneckonců ty volby mají největší smysl pro doma. Nemají ani tak velký smysl pro to, jak dopadne hlasování mezi osmi stovkami stejně nedefinovaných europoslanců z dalších zemí. Je to jedna z platforem, jak promluvit o jistých tématech. V tomto případě logicky o tématech Evropské unie. To myslím, že je smyslem voleb a té kampaně.

Hovořil jste se synem Václavem o tom, že by do voleb šel on v čele nějakého uskupení?

Myslím, že syn vám na tyto otázky odpoví sám. Je v ODS, je v českém parlamentu a domnívám se, že to je parketa, na které chce něco dělat. A myslím si, že dnes a denně na rozdíl od jiných poslanců dělá.

Co by mělo být hlavním tématem evropských voleb?

Tématem by mělo být, jestli je smysluplné pokoušet se násilně unifikovat, glajchšaltovat hezký kontinent, který se jmenuje Evropa, a národní státy v něm. Jedině to je tématem těchto voleb a bohužel si myslím, že to takto vypointované nebude a voliči takto volit nepůjdou.

Jste v poslední době v kontaktu se Stevem Bannonem (někdejší hlavní stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa), který před časem spustil iniciativu, v níž chtěl spojit různé nacionalistické subjekty napříč Evropou?

Když byste dal ve vaší otázce slovo nacionalistické do jistých uvozovek a nedal tomu negativní nádech, tak bych na ni odpověděl. Takhle nemohu. Myslím, že nazývat ambice celé řady lidí v­ Evropě nacionalismem, je pro mě naprosto nepřijatelné. Ale opakovaně říkám, že vím, že se jinak používá v angličtině slovo national, nationalism – od toho, jak my od Hitlera mluvíme o nacionalismu.

Nikdy nezapomenu na to, když jsem přijel v roce 1969 do USA na univerzitu a měl jsem tam přednášku. Popisoval jsem mimo jiné naše ambice 60. let zvolit si svou vlastní cestu. A kdosi z publika se ozval: „Ale to, co tady poslouchám, tak vy volíte nacionalismus.“ A my, kteří jsme byli zrovna obsazeni vojsky Varšavské smlouvy, tak pro mě označit to, co jsme tehdy chtěli, za nacionalismus, byla v podstatě urážka, kterou jsem nechtěl akceptovat. Ale pochopil jsem už tehdy před padesáti lety úplně jiné vyznění slova nacionální, nacionalistický v tamním světě a našem. Říkám to proto, že je hodně důležité, abychom si to uvědomili. Ale k otázce: další kontakt s Bannonem jsem neměl. Zase do té míry nejsem účastníkem takovýchto jednání. To se zeptejte pana Tomia Okamury. Ten to bude vědět daleko spíš.

Ještě k tomu Bannonovi. Několik hodin jsem s ním hovořil a ­říkám, že má názory na Evropu a uspořádání světa, Trumpa a lidskou svobodu opravdu identické se mnou. Takže se od něj v žádném případě neodtahuji. Pouze nejsem v aktivní politice typu, že bych organizoval takováto setkání.

V jednu chvíli se hovořilo, že mezi politiky vytipovanými pro tuto spolupráci měl být i váš syn. Proto jsem se na to ptal.

Na to vám ostře odpovím, že to netuším. Nikdy jsem to neslyšel.

Autor: Lidové Noviny, Václav Klaus, Praha, ČR, TGM, 15.2.2019

(Tomáš Tománek, Lidové noviny, 11. února 2019)

Zdroj:

http://institutvk.cz/clanky/1282.html


 

 

13. úno, 2019
Několik stovek lidí demonstrovalo v sobotu ve střední Itálii proti plánované "Akademii židovsko-křesťanského západu", kterou zakládá americký politický stratég Steve Bannon...
 
Místní aktivisté, neolevicový politici a síť neziskovek protestovali proti plánu v obci Collepardo a vyjadřovali své názory s nápisy na transparentech "Stop Bannon, Free Europe" a "Trisulti, evropská země". 
 
Vesnice leží nedaleko Trisulti, bývalého kláštera, který je nyní pronajat katolickému ústavu Dignitatis Humanae (DHI) a skupině blízké konzervativnímu kardinálovi Raymondu Burkovi a Steva Bannona.
 
Společnost DHI plánuje nabízet kurzy v tomto kláštěře východně od Říma, "aby přenesla myšlenky Steve Bannona na další generace," řekl zakladatel Benjamin Harnwell v italském deníku La Stampa.
 
Kardinál Raymond Burke, vůdce vatikánských konzervativců, který je předsedou rady poradců institutu řekl, že Bannon bude hrát hlavní roli v tomto projektu. Burke řekl agentuře Reuters, že se těší na spolupráci s Harnwellem a Bannonem a že bude "podporovat řadu projektů, které mají rozhodujícím způsobem přispět k obraně toho, co bylo nazýváno křesťanstvím".
 
Bannonova zvýšená angažovanost v institutu demonstruje, že jeho zapojení do záchrany Evropy, přesahuje rámec voleb a politiky, a snaží se tak podpořit konzervativní frakci uvnitř katolické církve.
 
Harnwell říká, že nová generace vůdců bude trávit čas tady v kopcích a pak sestoupí dolů po horské silnici, vrátí se do Říma a do dalších evropských hlavních měst nebo do Washingtonu, pomáhat zajistit to, aby Bannonova verze vzpoury mohla trvat po desetiletí...
 
Podobnou "letní" akademii chystá Bannon založit i v Bavorském Regensburgu (Řezně). Odkud pochází poslední opravdový papež Benedikt XVI.
 
Autor: La Stampa, Itálie, TGM, Praha, ČR, 13.2.2019
 
THE MOVEMENT: Italská levice proti škole Steva Bannona & jeho Hnutí:
 

http://www.novaburzoazie.com/441512958/6717962/posting/the-movement-italsk%C3%A1-levice-proti-%C5%A1kole-steva-bannona-jeho-hnut%C3%AD

 
 

 

11. úno, 2019

Prezident Republiky Srbské a také člen předsednictva Federace Bosny & Hercegoviny Milorad Dodik, by se měl připojit k The Movement, se svojí stranou Aliance nezávislých sociálních demokratů...

Podle neoficiálních informací, se má v příštích měsících setkat s evropskými politiky, například Maďarským premiérem Viktorem Orbánem a ministrem vnitra, vicepremiérem Itálie a šéfem „Lega“ Mateo Salvinim, a má diskutovat o způsobech vytvoření "úzké spolupráce a kooperace s "The Movement".

Milorad Dodik, řekl novinářům, že je v kontaktu se Stevem Bannonem, bývalým hlavním stratégem kampaně prezidenta USA Donalda J.Trumpa a šéfem „The Movement“. Steve Bannon chce, aby Dodikova strana byla součástí "The Movement".

Dodik je v mnoha evropských kruzích považován za osobu, která má na prvním místě národně-konzervativní a sociální hodnoty a to dlouho předtím, než se tato hnutí dala v Evropě do pohybu. Což jej ztotožňuje s D.J.Trumpem a samozřejmě také s ruským prezidentem V.V.Putinem.

Podle srbského politologa a historika Dragomira Andjelkoviče, je velmi realistické vytvořit vážnou spolupráci mezi Dodikovou stranou SNSD a stranami a hnutími vedenými Salvinim, Orbánem a Stevem Bannonem. Spojuje je boj o svrchovanost a blízkost národních hodnot a respektování vlastních tradic a vlastního dědictví.

"Nemělo by být zapomenuto, že srbská diaspora je v Evropské unii velmi početná, mnoho Srbů je občany zemí EU a mají tam právo volit. Také mnozí z těchto lidí velmi často, bez ohledu na to, zda pocházejí ze Srbska, Černé Hory nebo Republiky Srbské, když vidí někoho, kdo je ztělesněním národních hodnot a národního kurzu, tak jej volí. Proto Dodikův postoj může směrovat k navýšení volebních preferencí srbskou diasporou pro Orbána, Salviniho, Le-Pen atd. Ve volbách do Europarlamentu, se tak bude bojovat o každý hlas“, říká Andjelkovič.

Připojit k The Movement se může i Chorvatské demokratické společenství z Bosny a Hercegoviny, v čele s Draganem Covičem, jde také o křesťanskou ovšem katolickou stranu. Spolupráce Dodika, se známými politiky jako je Orbán, Salvini, Le Pen, a Bannon mu samozřejmě pomůže na Evropské scéně, i doma v Republice Srbské a samotné Bosně & Hercegovině. Pozice prezidenta Milorada Dodika, je dnes již podstatně silnější než předtím řekl Andjelkovič.

"Bannon je velmi znepokojen tím, že Evropa je sice původem křesťanská, ale že její tradice upadají a že ji ohrožují postmoderní pseudohodnoty. V tomto kontextu se tak zakousl do spolupráce s křesťansky orientovanými stranami Chorvatů v Bosně a Hercegovině a Dodikovou stranou, která je založena na národní suverénní orientaci. Taková věc může určitě posílit postavení Srbů a Chorvatů v Bosně a Hercegovině, ale také obecně v Evropě a ve světě," řekl Andjelkovič.

"Spojením s konzervativními křesťanskými církvemi v Americe, díky Stevu Bannonovi, může výrazně posílit postavení Republiky Srbské a samotného Dodika," uzavřel Dragomir Andjelkovič.

Milorad Dodik, má také za poradce známého srbského režiséra a patriota Emira Nemanju Kusturicu. Ten má zase velmi blízko k ruskému prezidentovi Vladimíru Putinovi.

Jak bylo oznámeno, konference Banonnova „The Movement“ se bude konat v březnu, a jedním z cílů této organizace je sjednocení pravicových sil v boji o získání mandátu v květnových volbách do Evropského parlamentu.

Autor: www.visegradlive.com, Bosna & Hercegovina, Republika Srbská, TGM, Praha, ČR, 11.2.2019

Zdroj:

https://cs.wikipedia.org/wiki/Milorad_Dodik

https://www.visegradlive.com/benonov-adut-na-balkanu-moze-li-srpska-da-protrese-evropske-izbore

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/bivsi-strateg-donalda-trumpa-siri-mrezu-po-europi-za-suradnju-su-zainteresirane-i-neke-hrvatske-stranke-foto-20190208


 

 

 

9. úno, 2019
Trumpův bývalý poradce mluví o francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi jako o loutce, pochvaluje si hnutí vzdoru Žlutých vest a předpovídá volební zemětřesení pro eurovolby v květnu 2019. To vše říká v rozhovoru pro francouzský L'Express ...
 
Mohl za vítězství Donalda J.Trumpa v amerických prezidentských volbách v roce 2016, následně byl jeho poradcem v Bílém domě a po roce, ale odešel. Steve Bannon se nyní věnuje útoku na Evropu. V čele nadace Hnutí (The Movement), vytvořeném v roce 2017 a s centrálou v Bruselu, se tento rodilý Američan, považuje za velkého čaroděje pravicového populismu mezinárodní sítě včetně Marine Le Pen & Marion Maréchal - Le Pen ve Francii, Matteo Salviniho v Itálii, Viktora Orbána v Maďarsku a prezidenta Jair Bolsonaro v Brazílii. 
 
Po prohlídce starého kontinentu v roce 2018 a návštěvě evropských vůdců, bývalý šéf Breitbart News, média podporujícího amerického prezidenta, se chystá vrátit do Evropy velmi brzo - na přelomu února a března. Cílem je pokračovat ve své práci agitace v perspektivě evropských voleb na konci května 2019.
 
Bude to další kapitola v jeho životě. Důstojník amerického námořnictva, někdejší bankéř v Goldman Sachs a nakonec filmový producent, režisér a scénárista dokumentárních filmů v Hollywoodu. Bannon se do skutečné politiky dostal před deseti lety, v době vzniku hnutí anti-state Tea Party, kde on byl jedním z tvůrců. 
 
Před několika dny tento významný agitátor antiglobální světové politiky poskytl společnosti L'Express exkluzivní rozhovor:
 
L'Express: Co si myslíte o Žlutých vestách ve Francii? 
 
Steve Bannon: Nejsem jimi překvapen. Vůbec ne. Co se děje, je dáno už předem. Od počátku mám pocit, že hnutí "Republika v pohybu", francouzského prezidenta Macrona, je mlhavé, bez jakékoliv skutečné podpory veřejnosti. Hněv Žlutých vest je odpověď i na Macronovu rétorikou o globálním oteplování, což je jasný podvod, už tisíckrát vyvrácený.
 
L'Express: Co tím myslíte?
 
Steve Bannon: Pařížská dohoda o klimatu se týká hlavně zatížení Francouzů - a dalších - za znečištění z Číny, Asie, které uvolňují uhlík do atmosféry, při prakticky neomezeném sociálním dumpingu. Ale o to jde lidem z "Davosu", mezi nimiž je Macron jejich velvyslanec, kteří se rozhodli deindustrializovat západní svět a přemístit průmyslové práce do Číny a Asie. A to s cílem zvýšit svoje finanční marže. Žluté vesty to velmi dobře chápou. A teď jim Macron vysvětluje, že musí zaplatit za Čínu, Asii a třetí svět za znečištění a zavádí další daně. 
 
L'Express: Odůvodňuje to však stávky, vandalismus, násilí? 
 
Steve Bannon: Žluté vesty zjevně, nemusejí být absolventy Sorbonny a přirozeně ty věci chápou, jde o jejich životy. Jsou to rozumní lidé. Takže jsou dost inteligentní, aby pochopili, že se je vláda prezidenta Macrona snaží oklamat. Dnes jsou to tzv. "ztracenci globalizace", jsou zuřiví a když se konenčně probudili tak křičí: "Zastavte to!" Krása jejich akce spočívá v tom, že spojuje lidi jak z pravice, tak zleva. V zemi francouzské revoluce, hnutí Žlutých vest je matkou kontrarevolučních bojů. Jsou tak inspirací pro celý svět. 
 
L'Express: Co si myslíte, jaké z toho vzniknou následky? 
 
Steve Bannon: První výsledky již existují. Skutečná tvář Macrona se ukázala během jeho neustále odkládaného televizního vystoupení po velké demonstraci na známé pařížské třídě Champs-Elysees. Bylo jasné, že byl znejistěn a destabilizován. Neměl ani odvahu obrátit se na Francouze veřejně z do očí, na nějaké veřejné akci. Žluté vesty tak vyhrály první kolo proti elitě. Nyní Macron jezdí do zámořských provincií patřících Francii a podává tam francouzskou polévku, jako by se v samotné hlavní Francii nic nedělo. Je to typické při velkých politických zvratech, že vládce dělá jakoby se nic nedělo. Samozřejmě, že je přinucen a nucen nad tím přemýšlet, ale bojí se je řešit, protože by musel jít proti těm, kteří ho stvořili a na to samozřejmě nemá odvahu. Byl bych překvapen, kdyby ho rozrušilo co si o něm myslí francouzský venkov a lidé z menších a středních měst. Jeho preferencí je samozřejmě být vidět na Světovém ekonomické fóru v Davosu, být tak mezi svými.
 
L'Express: Co si myslíte o francouzském prezidentovi Macronovi?
 
Steve Bannon: Macron je jen loutka a k tomu všemu arogantní: "Když přišel do Washingtonu na státní návštěvu na jaře 2018, přednesl pro Kongres Spojených států proglobalizační projev v úplném rozporu s postavením jeho hostitele Donalda J.Trumpa, přerušovaný 17x nadšenými ovacemi od Demokratů! Byl jsem ohromený. Dá se říci, že mezi našimi dvěma spřátelenými národy je takové pohrdání historickou anomálií.Generál de Gaulle by tohle nikdy neudělal."
 
Nový světový řád, ne ten, který si světová elita vytyčila po konci "studené války", před 30 lety, ale ten, o který se pokoušíme s naším Hnutím, může být jenom ctnostný, pokud převažuje nad "zlými skutky elit", prostě lidový, když lid má pro svoje životní preference většinou "dobrý smysl".
 
Jsem pro demokracii a také pro silnou "konfederaci Evropy národních států, která bude silnější než současná EU", jde o formování kooperativní aliance uvnitř židovsko-křesťanského světa s Izraelem, Ruskem, Evropou a USA, jejichž společným protipólem a i "nepřítelem" vojenským i ekonomickým, bude Čína. Co se týká islámu, je to počtem jeho příznivců "velké náboženství", ale evropské státy jako Německo, Maďarsko atd...mají svoji vlastní civilizaci, a je jen jejich věc, koho mezi sebe přijmou. 
 
L'Express: Jak má vlastně vaše Hnutí fungovat, když Marine Le Pen v podstatě říká, že Steve Bannon by neměl do všeho až tak mluvit ?
 
Steve Bannon: Má samozřejmě pravdu. The Movement tu není od toho, abych já někomu říkal co musí, co nesmí, vydával pokyny, je tu proto, aby snahy stran, které se k němu přihlásí podporovalo, a přispělo k diskuzi.
 
L'Express: A jaká je tedy ta cesta ?
 
Steve Bannon: Nejsem protievropský, to v žádném případě, naopak. Cesta k záchraně je dlážděna tím, co nazývám "ekonomickým nacionalismem". Já jsem fanoušek ekonomického liberalismu, pokud ale není manipulován výlučně pro podporu globálních elit, což se bohužel děje, hlavně v korporátních firmách a systémech. Ty jsou postaveny hlavně proti obyčejným lidem. Býval jsem jedním z nich. Moje motivace pochází z dělnického prostředí. Chci vrátit politickou moc zpět těm, kteří jsou dnes úplně na dně toho všeho. Průmyslové dědictví Západu je velké a dá se z něj stále čerpat.
 
Steve Bannon: Jak říkal pruský vojenský stratég Carl von Clausewitz: „Válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky“.
 
Steve Bannon: Já bych k tomu dodal, že: "Politika, je také jinými slovy válka s různými zbraněmi."
 
Autor: L'Express, Francie, TGM, Praha, ČR, 9.2.2019
 
Zdroj: