4. úno, 2019

THE MOVEMENT: Syn prezidenta Brazílie Eduardo Bolsonaro, se připojil k Hnutí Steva Bannona

Syn brazilského prezidenta Jair Bolsonara se připojil k nacionalistické skupině, kterou založil Steve Bannon, bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa...

"Jsem velmi hrdý na to, že jsem se připojil ke Stevu Bannonovi, jako vůdce Hnutí v Brazílii, zastupující latinskoamerické národy," uvedl Eduardo Bolsonaro.

Bannon, který v srpnu 2017 odešel z Bílého domu, začal budovat Hnutí v Evropě, aby podpořil nacionalistické hodnoty a národní a vlastenecké strany ve volbách do Evropského parlamentu.

Bannon uvedl, že Bolsonaro, jako zástupce v kongresu v Brazílii, je součástí "prosazování národně-konzervativního programu, prosperity a suverenity pro občany na celém světě".

Prezident Bolsonaro, který byl zvolen v říjnu 2018, bojuje proti kriminalitě, potlačil korupci a zavádí myšlenky volného trhu do brazilské ekonomiky.

Bolsonaro řekl, že chce mít mnohem užší vztahy s prezidentem D.J.Trumpem, kterého obdivuje a s nímž sdílí nechuť ke globálním elitám, mají společnou zálibu využívat sociální média, kde propagují svůj odpor ke globalizaci a program pro podnikání a rozvoj svých zemí.

Jeho 34letý syn je členem jeho národně-konzervativní Sociálně-liberální strany. V říjnu 2018 byl znovu zvolen do brazilského Kongresu.

Hnutí uvedlo ve svém prohlášení, že uspořádá svou první výroční konferenci v březnu 2019 v Bruselu před volbami do Europarlamentu, které se uskuteční v letos květnu.

Autor: Bloomberg.comTGM, Praha, ČR, 4.2.2019

Zdroj:

https://twitter.com/BolsonaroSP/status/1091765262750269442