The Movement-Články

24. říj, 2019
Je to vážné... 
 
Steve Bannon:
 
"Je možné, že bude Trump v následujících šesti týdnech obžalován, Nancy Pelosi je na něj velmi soustředěná."
 
"Pokud bude Trump obžalován, bude mít v roce 2020, při prezidentských volbách složitější situaci, ať už proti němu bude kandidovat Mike Bloomberg nebo Hillary Clinton."
 
"Jsem zděšen tím, jak je nekoordinovaný přístup Bílého domu k obžalobě."
 
"Máme problém, prezident potřebuje kolem sebe tým. Trump nemůže dělat všechno. Neexistuje žádná koordinace prezidenta se současným týmem."
 
"Falešné zprávy a hon na čarodějnice, ale přesto nefungují."
 
Bannon doporučil Bílému domu: „Musíte rozšířit právní tým. Potřebujete tým, který se může soustředit na možnou obžalobu.“
 
"Reálně nikdy žaloba neprojde přes senát, ale lepší je být připravený."
 
"Trumpovi šance v roce 2020, jsou celkově na vzestupu, současná úroda demokratických kandidátů, je jen show."
 
"Nikdo na naší politické scéně nemůže Trumpa porazit. Jediný, kdo by mohl porazit Trumpa, je sám Trump.“
 
"Do konce roku odpadne Biden, zbortí se sám do sebe a centristé provedou vzpouru proti Elizabeth Warren.“
 
„Bloomberg a Clinton, oba ... se dostanou do závodu. Cory Bookers a Kamala Harrises nemají dostatek síly.“
 
„Clinton a Bloomberg by byli mnohem silnější než současní kandidáti. Bloomberg je velmi impozantní kandidát."
 
Autor: NYPOST.com, USA, TGM, Praha, ČR, 24.10.2019
 
Zdroj:
 
 
30. srp, 2019

Steve Bannon – bývalý poradce prezidenta Donalda Trumpa, kterému v roce 2016 pomohl do Bílého domu – dál pokračuje v budování nové akademie pravicového populismu nedaleko Říma...

Založení školy, která bude produkovat nové nacionalistické politiky typu italského ministra vnitra a šéfa Ligy Mattea Salviniho, ohlásil už začátkem letošního roku. Jeho velkolepý plán se však nelíbí italským úřadům, které se snaží proces zastavit dřív, než bude škola otevřena. Bannon ale ustoupit nehodlá.

Sídlem školy, jejíž oficiální název zní Akademie židovsko-křesťanského západu,má být bývalý kamenný klášter Trisulti, který se nachází v městečku Anagni asi hodinu cesty od Říma. Poklidné místo, které přes osm set let obývali mniši, Bannona okamžitě uchvátilo. Došel přitom k závěru, že právě klášter ze 13. století bude ideálním místem pro jeho zamýšlené centrum pro výchovu nových kádrů pravicového populismu. Práce na kontroverzním projektu se mu ale komplikuje.

Klášter, který po odchodu mnichů začal chátrat, se italské ministerstvo kultury rozhodlo pronajmout už v roce 2017, a to ultrakonzervativní katolické organizaci Dignitatis Humanae Institute (DHI) na dobu 19 let za nájem ve výši 100 tisíc eur ročně. Přes společnost DHI se pak klášter dostal do ruky Bannonovi, který se rozhodl historickou památku přeměnit v líheň nových hvězd evropské krajně pravicové politiky.

Bannonovy vize však někteří politici a místní považují za nebezpečné a dělají vše proto, aby mu misi překazili. Italské ministerstvo kultury tak v květnu zahájilo řízení o zrušení koncese, na základě které má společnost DHI možnost klášter po dobu 19 let využívat. Ministr kultury Albert Bonisoli přitom uvedl, že jeho rezort odhalil v přidělení koncese nesrovnalosti a kromě toho došlo také k porušení několika smluvních závazků.

Bannonovi lidé nyní slibují, že s ministerstvem kultury sehrají velice tvrdou právní bitvu. „Ministerstvo nemá jediný důvod licenci nebo pronájem zrušit… Těším se, až půjdeme k soudu, kde očistíme naše jméno a budeme bojovat, co nejvíce to bude možné,“ říká v rozhovoru pro server Courthouse News Benjamin Harnwell– zakladatel organizaci DHI a budoucí ředitel akademie.

Britský konzervativní katolík, který je věrným spolupracovníkem Steva Bannona, označuje kroky italského ministerstva kultury za „politicky motivované“ – šéf rezortu Albert Bonisoli je členem antisystémového levicového Hnutí pěti hvězd, které plány na založení ultrakonzervativní akademie kritizuje.

Ministerstvo však tvrzení popírá a trvá na tom, že společnost DHI neplatí nájemné a zatím nezahájila ani renovaci kláštera, kterou přislíbila. Harnwell chce celou věc vyřídit před soudem. Sám si je ale vědom toho, že soudní proces může kvůli komplikovanému právnímu systému v Itálii trvat roky.

Salvini je spasitel a změna klimatu pohádka

Zatímco se italské ministerstvo kultury snaží vznik akademie zastavit, Bannonovy vize podle Harnwella postupují kupředu. Podrobnosti o vyučovaných kurzech, osnovách a podmínkách k získání diplomu prý budou upřesněny letos na podzim. Podle budoucího šéfa akademie projevilo zájem už zhruba 1500 potenciálních studentů, zatím ale kapacita stačí jen pro 25 zájemců a v budoucnu se má rozšířit na celkových 350 míst.

„Stejně jako staré klášterní řády – náboženské řády – přetvořily člověka v mnicha, chce i Steve ty, co sem přijedou, přeformovat v gladiátory,“ říká Harnwell s tím, že podle Bannonovy vize má být akademie „gladiátorskou školou pro kulturní válečníky“, kteří cítí, že jsou židovsko-křesťanské myšlenky v ohrožení.  

Pravá ruka bývalého Trumpova stratéga přitom varuje před islámem, který je podle něj nebezpečným militantním náboženstvím, a naopak oceňuje politiky typu Nigela Farage – bývalého šéfa britské euroskeptické konzervativní strany UKIP a bojovníka za brexit – nebo italského ministra vnitra a šéfa protiimigrační Ligy Mattea Salviniho, kterého označuje za „spasitele“ Itálie.

Nekontrolovaná migrace je podle něj „existenční hrozbou“ pro každý stát a globální oteplování jen pohádka. „Změnu klimatu bych zařadil do stejné kategorie, jako jsou zubní víly, jednorožci nebo Otec Vánoc,“ říká v rozhovoru pro Courthouse News. Popírá přitom, že by věda změnu klimatu jakkoliv dokázala a osočuje odborníky, že varují před hrozbami spojenými s klimatickými změnami jen kvůli vlastním finančním zájmům. Bannona přitom označuje za nejchytřejšího muže, kterého kdy potkal.

„Je to škola, která je navržená podle jeho image a vzoru,“ říká Harnwell, když prochází klášterem, kde se v minulosti mniši tiše modlili, dnes se má ale stát centrem populismu se školným ve výši 45-50 tisíců dolarů. Bannon vysoké poplatky brání s tím, že vynaložené peníze mají studenty přesvědčit, že stojí za to ukrojit ze svého života šest až devět měsíců a nastartovat tak „hvězdnou“ politickou kariéru. Je však otázka, zda se mu vize podaří naplnit. Oficiální nařízení vyklidit prostor kláštera zatím z italského ministerstva kultury nedorazilo. 

Autor: Info.cz, Praha, ČR, 30.8.2019
 
Zdroj: 
 
 

 
24. dub, 2019

V květnu se v německém spolkovém sněmu Bundestagu uskuteční premiéra. Představitelé svobodných médií, se zde sejdou na konferenci pořádanou AfD, poslancem Petrem Bystroněm. Jako hlavní řečník vystoupí vizionář a stratég The Movement Steve Bannon. Německé mainstream strany a média už z toho mají šok...

Text pozvání zástupcům svobodných a alternativních médií uvádí:

"Abychom uspořádali největší setkání svobodných médiích ve Spolkové republice Německo, našli jsme a pozvali mnoho novinářů a bloggerů na volné noze." Bez vašeho spravedlivého pokrytí bychom nebyli tak úspěšní.

Rádi bychom také shromáždili vaše nápady, abychom zjistili, jak může být výměna informací z naší parlamentní práce z německého Spolkového sněmu se svobodnými médii v budoucnu zlepšena a zefektivněna. Naším cílem je vytváření sítí a rozvoj svobodných a objektivních zpráv a sdílení praktických zkušeností. “

Konference se zúčastní Steve Bannon, bývalý hlavní stratég amerického prezidenta Donalda Trumpa a bývalý šéfredaktor pravicového konzervativního altright zpravodajského portálu Breitbart News. Němečtí poslanci z CDU/CSU, Zelených, Die Linke, Liberálů FDP, už protestují a chtějí konferenci zakázat. 

Akci pořádá Alternativa pro Německo. Poslanec Petr Bystroň, který má výborné kontakty ve Spojených státech, je jedním z iniciátorů kongresu vedle členů německého Spolkového sněmu, Udo Hemmelgarna, Nicole Höchstové a Uwe Schulze.

Po praktickém semináři Dr. med. Ralf Höcker (advokátní kancelář Höcker und Partner, Kolín nad Rýnem) bude následovat diskuze s "Asociací svobodných médií eV". David Berger ("Philosophia Perennis"), skupina AfD je zastoupena Uwe Schulzem MdB a Petrem Bystroněm MdB.

Za Česko se zúčastní naše redakce PI-NEWS.cz & Raptor TV. Přineseme vám video, foto, online zprávy, rozhovory !

Autor: philosophia-perennis.com, Německo, TGM, Praha, ČR, 24.4.2019

Zdroj:

https://philosophia-perennis.com/2019/04/20/1-konferenz-der-freien-medien-im-bundestag-stephen-bannon-als-stargast/


 

 

16. dub, 2019

Steve Bannon v rozhovoru na liberálně neomarxistické americké televizi MSNBC, označil současného papeže Františka nepřímo za "nepřítele křesťanů", stoupence gayů, leseb, ilegálních migrantů a násilníků z řad muslimů a už je oheň na střeše...Ateističtí liberálové a neomarxisté, svého papeže brání seč mohou...

Od 13.3.2013, kdy usedl na papežský stolec, vyjadřuje negativní konzistentní poselství proti nacionalismu jako je „Amerika první“, který prosazoval Bannon. Před dvěma lety papež varoval před rostoucím populismem v Evropě a varoval, že by to mohlo vést k volbě vůdců jako Hitler. Vyzval k soucitu s přistěhovalci a řekl, že se jich nemusíme bát „dělá z nás blázny“ , stejně jako upřednostňuje další marginální skupiny, včetně gayů, transexuálů apod. Takto obhajuje tzv. rozmanitost. Bannon tvrdí, že papež František špatně řešil sexuální skandály zneužívání v církvi, a říká, že papež se k této otázce nestaví vážně a zásadně.
 
Mám problém s tím, jak papež František tuto druhou krizi zvládl. Myšlenka, že církev potřebuje "něžné vedení", tohoto skandálu, je to nejhorší v katolické církvi za poslední staletí...
 
Mezi svobodami, o které usilovala revoluce z roku 1968, byla také všestranná sexuální svoboda, která již zbourala všechny normy. Tento duševní kolaps byl také spojen se sklonem k násilí. To je důvod, proč filmy se sexuální tématikou, již nebylo povoleno promítat v letadlech, protože toto násilí by následně vypuklo mezi malou komunitou cestujících. A protože oděv tehdejší doby také vyvolal agresi, ředitelé škol se tak pokusili zavést školní uniformy s cílem usnadnit prostor pro učení.
 
Křesťanství jako takové, upadlo do hluboké krize a útoky na něj jsou čím dál častější, papež František je ten, kdo by tomu měl bránit a ne, to usnadňovat...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 16.4.2019
 
Zdroj:
 
 
 
 
8. dub, 2019

The Movement je klub pro nacionalistické strany v Evropě, který podporuje americký politický stratég Steve Bannon. Platforma mobilizuje národně-konzervativní pravicové strany na kontinentu...

Oficiálními členy tohoto klubu jsou zatím pouze tři strany: místopředseda vlády Itálie Matteo Salvini' s Lega, Bratři Itálie (Fratelli d'Italia), a hnutí Za změny v Černé Hoře. Nicméně, Modrikamen (výkonný ředitel klubu) řekl CNBC, že existuje mnoho dalších pravicových stran, které tento klub podporují.

„Ohlásili jsme podporu několika stran, ale máme podporu mnohem více stran a uvidíte to na summitu, který před Eurovolbami chystáme. Uvidíte, kdo tam je a kdo tam není, pak budete moct posoudit úspěch našeho hnutí nebo neúspěch, "řekl Modrikamen, belgický politik proti migraci a ředitel The Movementu.

Hnutí chce být platformou pro protimainstreamové strany, podobně jako některé evropské summity bývají pro politiky hlavního proudu. Vlastní summit umožní různým politikům, aby se sešli a diskutovali o svých strategiích. 

"Pokud jde o urychlení vzniku společné populistické fronty před volbami do Evropského parlamentu, řekl bych, že její úspěch je zatím dosti omezený," řekl Antonio Barroso, výkonný ředitel společnosti Teneo Intelligence, CNBC prostřednictvím e-mailu.

"Radikální pravicové strany v celé EU stále zdaleka nevytvářejí společnou platformu," řekl Barroso a dodal, že všichni mají odlišné názory na klíčové otázky, včetně vztahů s Ruskem.

Summit se měl konat v lednu , poté v březnu, a nyní se očekává, že k němu dojde těsně před volbami do EU. Modrikamen řekl CNBC, že schůzka musí být odložena kvůli zaneprázdněným programům některých vůdců a ministrů, kteří se na jí budou účastnit. Očekává se, že se shromáždění uskuteční v Bruselu těsně před volbami, které se konají od 23. května do 26. května 2019.

Vztah s Bannonem

Modrikamen byl představen Stevu Bannonovi bývalým šéfem strany nezávislosti Spojeného království a prominentním zastáncem Brexitu, Nigelem Faragem, v červenci 2018.

"My (spolu s Bannonem) jsme dva partneři v tomto klubu, kteří jsme jej založili… on je to předseda, já jsem výkonný ředitel. Rozhodujeme se společně, ale je to klub, myslím, že nejsme vůdci Hnutí "Myslím, že tam nejsou žádní vůdci," řekl Modrikamen CNBC a potvrdil, že se Bannon zúčastní summitu za pár týdnů.

Nadějí The Movementu je, že se zúčastní politici z USA, Jižní Ameriky a celé Evropy.

Summit bude podle Modrikamena financován ze soukromých zdrojů. "Bude to soukromé financování, částečně z darů Steva Bannona a ještě dalších dárců."

Autor: CNBC.com, USA, TGM, Praha, ČR, 8.4.2019

Zdroj:

https://www.cnbc.com/2019/03/29/bannon-linked-group-is-planning-a-summit-to-rally-global-nationalists.html