The Movement-Články

9. úno, 2019
Trumpův bývalý poradce mluví o francouzském prezidentovi Emmanuelu Macronovi jako o loutce, pochvaluje si hnutí vzdoru Žlutých vest a předpovídá volební zemětřesení pro eurovolby v květnu 2019. To vše říká v rozhovoru pro francouzský L'Express ...
 
Mohl za vítězství Donalda J.Trumpa v amerických prezidentských volbách v roce 2016, následně byl jeho poradcem v Bílém domě a po roce, ale odešel. Steve Bannon se nyní věnuje útoku na Evropu. V čele nadace Hnutí (The Movement), vytvořeném v roce 2017 a s centrálou v Bruselu, se tento rodilý Američan, považuje za velkého čaroděje pravicového populismu mezinárodní sítě včetně Marine Le Pen & Marion Maréchal - Le Pen ve Francii, Matteo Salviniho v Itálii, Viktora Orbána v Maďarsku a prezidenta Jair Bolsonaro v Brazílii. 
 
Po prohlídce starého kontinentu v roce 2018 a návštěvě evropských vůdců, bývalý šéf Breitbart News, média podporujícího amerického prezidenta, se chystá vrátit do Evropy velmi brzo - na přelomu února a března. Cílem je pokračovat ve své práci agitace v perspektivě evropských voleb na konci května 2019.
 
Bude to další kapitola v jeho životě. Důstojník amerického námořnictva, někdejší bankéř v Goldman Sachs a nakonec filmový producent, režisér a scénárista dokumentárních filmů v Hollywoodu. Bannon se do skutečné politiky dostal před deseti lety, v době vzniku hnutí anti-state Tea Party, kde on byl jedním z tvůrců. 
 
Před několika dny tento významný agitátor antiglobální světové politiky poskytl společnosti L'Express exkluzivní rozhovor:
 
L'Express: Co si myslíte o Žlutých vestách ve Francii? 
 
Steve Bannon: Nejsem jimi překvapen. Vůbec ne. Co se děje, je dáno už předem. Od počátku mám pocit, že hnutí "Republika v pohybu", francouzského prezidenta Macrona, je mlhavé, bez jakékoliv skutečné podpory veřejnosti. Hněv Žlutých vest je odpověď i na Macronovu rétorikou o globálním oteplování, což je jasný podvod, už tisíckrát vyvrácený.
 
L'Express: Co tím myslíte?
 
Steve Bannon: Pařížská dohoda o klimatu se týká hlavně zatížení Francouzů - a dalších - za znečištění z Číny, Asie, které uvolňují uhlík do atmosféry, při prakticky neomezeném sociálním dumpingu. Ale o to jde lidem z "Davosu", mezi nimiž je Macron jejich velvyslanec, kteří se rozhodli deindustrializovat západní svět a přemístit průmyslové práce do Číny a Asie. A to s cílem zvýšit svoje finanční marže. Žluté vesty to velmi dobře chápou. A teď jim Macron vysvětluje, že musí zaplatit za Čínu, Asii a třetí svět za znečištění a zavádí další daně. 
 
L'Express: Odůvodňuje to však stávky, vandalismus, násilí? 
 
Steve Bannon: Žluté vesty zjevně, nemusejí být absolventy Sorbonny a přirozeně ty věci chápou, jde o jejich životy. Jsou to rozumní lidé. Takže jsou dost inteligentní, aby pochopili, že se je vláda prezidenta Macrona snaží oklamat. Dnes jsou to tzv. "ztracenci globalizace", jsou zuřiví a když se konenčně probudili tak křičí: "Zastavte to!" Krása jejich akce spočívá v tom, že spojuje lidi jak z pravice, tak zleva. V zemi francouzské revoluce, hnutí Žlutých vest je matkou kontrarevolučních bojů. Jsou tak inspirací pro celý svět. 
 
L'Express: Co si myslíte, jaké z toho vzniknou následky? 
 
Steve Bannon: První výsledky již existují. Skutečná tvář Macrona se ukázala během jeho neustále odkládaného televizního vystoupení po velké demonstraci na známé pařížské třídě Champs-Elysees. Bylo jasné, že byl znejistěn a destabilizován. Neměl ani odvahu obrátit se na Francouze veřejně z do očí, na nějaké veřejné akci. Žluté vesty tak vyhrály první kolo proti elitě. Nyní Macron jezdí do zámořských provincií patřících Francii a podává tam francouzskou polévku, jako by se v samotné hlavní Francii nic nedělo. Je to typické při velkých politických zvratech, že vládce dělá jakoby se nic nedělo. Samozřejmě, že je přinucen a nucen nad tím přemýšlet, ale bojí se je řešit, protože by musel jít proti těm, kteří ho stvořili a na to samozřejmě nemá odvahu. Byl bych překvapen, kdyby ho rozrušilo co si o něm myslí francouzský venkov a lidé z menších a středních měst. Jeho preferencí je samozřejmě být vidět na Světovém ekonomické fóru v Davosu, být tak mezi svými.
 
L'Express: Co si myslíte o francouzském prezidentovi Macronovi?
 
Steve Bannon: Macron je jen loutka a k tomu všemu arogantní: "Když přišel do Washingtonu na státní návštěvu na jaře 2018, přednesl pro Kongres Spojených států proglobalizační projev v úplném rozporu s postavením jeho hostitele Donalda J.Trumpa, přerušovaný 17x nadšenými ovacemi od Demokratů! Byl jsem ohromený. Dá se říci, že mezi našimi dvěma spřátelenými národy je takové pohrdání historickou anomálií.Generál de Gaulle by tohle nikdy neudělal."
 
Nový světový řád, ne ten, který si světová elita vytyčila po konci "studené války", před 30 lety, ale ten, o který se pokoušíme s naším Hnutím, může být jenom ctnostný, pokud převažuje nad "zlými skutky elit", prostě lidový, když lid má pro svoje životní preference většinou "dobrý smysl".
 
Jsem pro demokracii a také pro silnou "konfederaci Evropy národních států, která bude silnější než současná EU", jde o formování kooperativní aliance uvnitř židovsko-křesťanského světa s Izraelem, Ruskem, Evropou a USA, jejichž společným protipólem a i "nepřítelem" vojenským i ekonomickým, bude Čína. Co se týká islámu, je to počtem jeho příznivců "velké náboženství", ale evropské státy jako Německo, Maďarsko atd...mají svoji vlastní civilizaci, a je jen jejich věc, koho mezi sebe přijmou. 
 
L'Express: Jak má vlastně vaše Hnutí fungovat, když Marine Le Pen v podstatě říká, že Steve Bannon by neměl do všeho až tak mluvit ?
 
Steve Bannon: Má samozřejmě pravdu. The Movement tu není od toho, abych já někomu říkal co musí, co nesmí, vydával pokyny, je tu proto, aby snahy stran, které se k němu přihlásí podporovalo, a přispělo k diskuzi.
 
L'Express: A jaká je tedy ta cesta ?
 
Steve Bannon: Nejsem protievropský, to v žádném případě, naopak. Cesta k záchraně je dlážděna tím, co nazývám "ekonomickým nacionalismem". Já jsem fanoušek ekonomického liberalismu, pokud ale není manipulován výlučně pro podporu globálních elit, což se bohužel děje, hlavně v korporátních firmách a systémech. Ty jsou postaveny hlavně proti obyčejným lidem. Býval jsem jedním z nich. Moje motivace pochází z dělnického prostředí. Chci vrátit politickou moc zpět těm, kteří jsou dnes úplně na dně toho všeho. Průmyslové dědictví Západu je velké a dá se z něj stále čerpat.
 
Steve Bannon: Jak říkal pruský vojenský stratég Carl von Clausewitz: „Válka je pouze pokračování politiky jinými prostředky“.
 
Steve Bannon: Já bych k tomu dodal, že: "Politika, je také jinými slovy válka s různými zbraněmi."
 
Autor: L'Express, Francie, TGM, Praha, ČR, 9.2.2019
 
Zdroj:
 
 

6. úno, 2019

Opoziční politik Černé Hory Nebojsa Medojevič uvedl, že jeho "Hnutí za změny", se chce připojit k evropské pravicové organizaci Steve Bannona "The Movement"...

Nebojsa Medojevič, černohorský poslanec a vůdce Hnutí za změny (strana PzP), která je součástí opoziční aliance Demokratické fronty, uvedl uvedla, že chce, aby se jeho strana se připojila k pravicovému hnutí Steve Bannon "The Movement", po setkání se zástupci The Movement v Bruselu.

"Vidíme Hnutí jako světlo na konci tunelu a to jako historické hnutí za obranu suverenity států a právo národů volit vládu, která bude hájit zájmy své země, nikoliv zájmy světových bankéřů a údajných filantropů" napsal Medojevič na svůj Facebook.

Medojevič řekl, že se setkal s belgickým politikem Mischaelem Modrikamenem, spoluzakladatelem a ředitelem The Movement, s nímž hovořil o "nutnosti zásadní reformy Evropské unie."

"Zkušenost Černé Hory v procesu integrace do EU ukázala, že základní reformy musí být výsledkem konsensu mezi národními elity," napsal Medojevič.

Hnutí je organizace registrovaná v roce 2017, jejímž cílem je pomoci národně konzervativním pravicovým skupinám v Evropě a podpořit jejich nacionalismus.

Bannon, který byl hlavním stratégem amerického prezidenta Donalda J. Trumpa a je také bývalým výkonným předsedou konzervativně pravicové mediální pobočky Breitbart News, slíbil, že své znalosti využije pro podporu tohoto Hnutí.

V září 2018 italský pravicový politik Mateo Salvini, který je ministrem vnitra země a vicepremiérem, slíbil podporu Bannonovi a The Movement.

Černá Hora nyní jedná o přistoupení k EU.

Autor: Balkaninsight.com, Černá Hora, TGM, Praha, ČR, 6.2.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/nebojsa.medojevic/posts/10218531460136187

http://www.balkaninsight.com/en/article/montenegro-opposition-leader-to-join-steve-bannon-movement-02-04-2019

 

 

4. úno, 2019

Syn brazilského prezidenta Jair Bolsonara se připojil k nacionalistické skupině, kterou založil Steve Bannon, bývalý poradce amerického prezidenta Donalda Trumpa...

"Jsem velmi hrdý na to, že jsem se připojil ke Stevu Bannonovi, jako vůdce Hnutí v Brazílii, zastupující latinskoamerické národy," uvedl Eduardo Bolsonaro.

Bannon, který v srpnu 2017 odešel z Bílého domu, začal budovat Hnutí v Evropě, aby podpořil nacionalistické hodnoty a národní a vlastenecké strany ve volbách do Evropského parlamentu.

Bannon uvedl, že Bolsonaro, jako zástupce v kongresu v Brazílii, je součástí "prosazování národně-konzervativního programu, prosperity a suverenity pro občany na celém světě".

Prezident Bolsonaro, který byl zvolen v říjnu 2018, bojuje proti kriminalitě, potlačil korupci a zavádí myšlenky volného trhu do brazilské ekonomiky.

Bolsonaro řekl, že chce mít mnohem užší vztahy s prezidentem D.J.Trumpem, kterého obdivuje a s nímž sdílí nechuť ke globálním elitám, mají společnou zálibu využívat sociální média, kde propagují svůj odpor ke globalizaci a program pro podnikání a rozvoj svých zemí.

Jeho 34letý syn je členem jeho národně-konzervativní Sociálně-liberální strany. V říjnu 2018 byl znovu zvolen do brazilského Kongresu.

Hnutí uvedlo ve svém prohlášení, že uspořádá svou první výroční konferenci v březnu 2019 v Bruselu před volbami do Europarlamentu, které se uskuteční v letos květnu.

Autor: Bloomberg.comTGM, Praha, ČR, 4.2.2019

Zdroj:

https://twitter.com/BolsonaroSP/status/1091765262750269442

 
 
 

 
 
28. led, 2019
Projekt Steva Bannona & jeho Hnutí, podporované také kardinálem Raymondem Leo Burkem, založit v italském klášteře v Ciociaria školu s pracovním názvem "Akademie židovsko-křesťanského západu", se samozřejmě nelíbí Italské levici & neziskovkám...
 
Jak píše italský deník La Stampa. Založení školy již bylo předmětem parlamentní interpelace levice na Italskou vládu a neomarxisté také chystají protestní pochod na 16. března 2019. Poslanec Fratoianni Nicola, (za stranu Sinistra Italiana - Italská leviceinterpeloval vládu a útočil na kardinála Raymonda Leo Burka (ten je velkým kritikem současného papeže Františka) za to, že klášter v Ciociaria, má sloužit jako zázemí Banonnovi akademie, kterou označuje za nacionalistickou a populistickou. Fratoianni Nicola celou věc napadá jako nezákonnou a protiprávní a porušující ministerskou vyhlášku. Tvrdí také, že "ministerstvo by mělo objasnit, zda je dovoleno, aby národní památka, mohla pronajmout soukromému subjektu svoje nemovitosti a zda v národní památníku může být dovoleno vykonávat "soukromé "aktivity politické formace.
 
Vláda reagovala na interpelaci ústy podtajemníka pro kulturní dědictví Gianluca Vacca (M5S - Hnutí 5 Hvězd), v Montecitorio, který připomněl, že „celý proces možnosti pronájmu památek byl zpracovány v roce 2017 předchozí vládou“ a uvedl, že stávající generální ředitelství pro muzea  "rozhodlo o zveřejnění všech údajů a dokumentů" na webových stránkách ministerstva "v zájmu maximální transparentnosti". 
 
Mezitím se zformovala síť neziskových organizací vytvořených v posledních měsících v provincii Frosinone k problematice migrace a ta se rozhodla uspořádat protestní pochod, na 16. března. Iniciativa, sdělila na tiskové konferenci v sněmovního mluvčí Daniela Bianchi, „Říkáme, že Itálie má demokratické srdce a není populistická.“
 
Autor: Lastampa.it, Itálie, TGM, Praha, ČR, 28.1.2019
 
23. led, 2019
Globalizační elity, se setkávají v Davosu. Mezitím narůstá hrozba dominance "euroskeptiků a populistů" v čele s bývalým stratégem prezidenta USA D.J.Trumpa Stevem Bannonem, který hrozí narušením nejen centristické rovnováhy v Evropě, ale i vzpoury na světě....
 
Jak uvádí Bloomberg. Steve Bannon měl možnost ovlivnit hlasování o důvěře Belgické liberální vlády, která se minulý měsíc rozpadla poté, co pár hodin před hlasováním, předal místním zákonodárcům výbušný projev proti migraci.
 
Bývalý poradce prezidenta Donalda J. Trumpa nyní považuje Španělsko za další cíl a součást domino efektu, které se dostalo do jeho hledáčku narušení evropské integrace.
 
Belgie se připojuje ke dvěma dalším členům Evropské unie, které působí bez plné vlády a nejméně šest dalších, které nedávno prošly hlasy o nedůvěře. Mnoho z nich se stalo kořistí pro strany proti EU. Ve Španělsku měla nacionalistická skupina Vox minulý měsíc neočekávaně silný regionální projev a podporu obyvatel a mohla by tak pomoci vyřadit socialistickou vítačskou vládu.
 
"Tato populistická nacionalistická vzpoura je celosvětový fenomén," řekl Bannon v rozhovoru z 21. prosince ve svém domě ve Washingtonu.
 
"Belgie je posledním příkladem této vzpoury," uvedl a dodal, že Španělsko bude v tomto roce "dalším velkým bojištěm".
 
Evropská populační reorganizace
Letošní volby do Evropského parlamentu se blíží a populisté, z nichž mnozí jsou euroskeptici, ovládají na 10 z 27 členských států EU.
 
Klesající popularita francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a kancléřky Angela Merkelové vyvolala pochybnosti o francouzsko-německém reformním úsilí o další integraci 27 členských zemí EU. Bannon to považuje za primární příležitost, jak sjednotit euroskeptické strany před květnovými volbami do Evropského parlamentu a uskutečnit na celém kontinentě to, co se v některých zemích již děje.
 
"Energie je na straně populistických nacionalistických stran a lidí, kteří je podporují," řekl Bannon.
 
"Další integrace se zastaví. Teď bojují v Bruselu jen o to, aby EU zůstala taková, jaká je dnes. "
 
Imigrační výpravy
Křehká belgická vládní koalice se minulý měsíc rozpadla poté, co administrativa předsedy vlády Karla Michela ztratila podporu pravicové Nové vlámské aliance, která se postavila proti podpoře Bruselské dohody o nezávazné dohodě OSN o migraci. Jednalo se o stejný pakt OSN, který Bannon v řeči k vlámským zákonodárcům odsoudil - spolu s francouzskou pravicovou šéfkou Marine Le Pen. Belgická vláda následně v noci od paktu odstoupila. 
 
Globální dohoda OSN o migraci zavázala signatáře, aby zvýšili spolupráci v oblasti mezinárodního migrace a opozice, kterou vedl Trump, sjednotila populistické a pravicové strany po celém světě. Vlády Slovenska, Estonska, Chile a mnohé další nakonec buď odmítly nebo se zdržely.
 
Bannon by rád využil svou bruselskou skupinu The Movement (volnou alianci nacionalistických stran), aby v květnu 2019 vyvíjel tuto strategii "příkazem negace" v zemích EU. Bannon pochybuje o tom, že tyto stejně smýšlející strany budou moci získat v Europarlamentu většinu, ale budou mít za cíl získat alespoň třetinu křesel, jako prostředek k zablokování centristického-neoliberálního směru vítačství a hlubší integrace.
 
Teorie domino
"Lídři tohoto globalizačního hnutí v Evropě jsou v krizi," řekl Mischael Modrikamen, zakladatel Bannova Hnutí a vůdce pravicové lidové strany Belgie v rozhovoru z 11. ledna v Bruselu.
 
"Merkelová platí za svou vůli otevřít své hranice migrantům. Macron platí za své pohrdání běžnými lidmi." Pro Modrikamena je to úplná katastrofa.
 
Strategie již sehrála svoji roli v Belgii. Švédsko má nejistou menšinovou vládu po volebních ziscích nacionalistických Švédských demokratů. Lotyšská tradičně středo-pravá vláda třikrát selhala, aby vytvořila koalici, neboť populistické strany zvýšily své zastoupení v parlamentu zvaném Saeima v říjnových volbách. A nacionalistické nebo populistické strany již mají na starosti vlády v Itálii, Polsku, České republice, Maďarsku a Řecku.
 
Španělský předseda vlády Pedro Sanchez, převzal moc v roce 2018 s podporou levicových populistů z Podemos, ale nyní se potýká se státním rozpočtem a mohl by být nucen vyvolat předčasné volby v letošním roce 2019.
 
"Na celém kontinentě je rostoucí příliv euroskepticismu," řekl Bannon. "Je to historický okamžik."
 
Autor:  Bloomberg reporting, TGM, Praha, ČR, 23.1.2019
 
Zdroj: Bloomberg reporting
 
 
https://www.zerohedge.com/news/2019-01-20/bannons-movement-breaks-europes-centrist-balance-amid-crisis-confidence