PETR ŠTĚPÁNEK

12. úno, 2019
Jestli tam sedí Žák, Pospíchal nebo Štěpánek není rozhodující...videorozhovor pro Ceskamedia.cz
 
Petr Štěpánek vždy uměl vzbudit emoce. Nejen při sdělování svých názorů o médiích, při rockových exibicích a na svém face booku. Když v září klub ANO zveřejnil, že právě jeho navrhl jako kandidáta do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, byly svolány dokonce demonstrace. „Úplná absurdita. Spíš projev totalitního myšlení organizátorů demonstrace i kampaně,“ popsal své pocity z tehdejších událostí Petr Štěpánek. „Člen rady je členem třinácti členného kolektivního orgánu, kde se o všem hlasuje většinou. Navíc Rada pro rozhlasové a televizní vysílání není ten orgán, který přímo rozhoduje o České televizi – to je Rada České televize. Takže něco ovlivnit, nebo zničit Českou televizi, tak o tom se rozhoduje úplně někde jinde. To je věc Parlamentu. Onehdy jsem to počítal – v České republice je 49 členů různých mediálních rad. O kolika těch členech veřejnost ví, co si vlastně o těch médiích, o kterých rozhodují, co si o nich myslí?“
 
Video zde:
 
 
Autor: ceskamedia.cz, Petr Štěpánek, Praha, ČR, 12.2.2019
 
Zdroj:
 
 
9. úno, 2019

Hned ve dveřích jsem se srazil s Václavem Klausem...

„Petře, co tady děláte?“ povídá pan prezident.

„Taky se divím, že mě pozvali,“ odpověděl jsem já, místopředseda Rady pro vysílání z dob největších mediálních konfliktů a autor knížky Válka o Novu, napsané s brutální otevřeností.

Oslava 25 let TV Nova. Na programu byl Sokol, cirkus, Lucka s Rayem, zpěváci a skvělá stínohra. Tyhle věci Nova umí.

Pak byl raut. Docela dlouho jsme si na něm s panem prezidentem povídali.

„Železného ale nepozvali,“ říkám a rozebíráme, že na oslavě chybí ten, kdo Novu vybudoval.

Dokonce dvakrát. (V tom je asi ten problém.) 

„Petře, jestli o tom něco budete psát, tak určitě napište, že to je malost a nevelkorysost a že to říkám já,“ uzavřel téma pan prezident. A tak to teda píšu. Na stvrzení řečeného jsme se spolu vyfotili.

Rauty občas svedou k rozhovoru nejroztodivnější sestavy. Stojíme v hloučku s Klausem a ekonomem Lukášem Kovandou, když tu se k nám přidal předseda vlády. Tuhle debatu, jejímž tématem byli ministři Babišovy vlády, bych přál novinářům slyšet. Ministrům asi muselo zvonit v uších. Ve špičkování je totiž Klaus nepřekonatelný. A já taky nikoho nešetřím.

Autor: Petr Štěpánek, Pardubicko, ČR, 9.2.2019

Zdroj:

https://www.facebook.com/petr.stepanek.3994/posts/10218832382501759

www.petrstepanek.cz


 

5. úno, 2019

Tak si to zrekapitulujme...

Nejdříve Jan Hamáček (ČSSD) dává rovnítko mezi pomateného důchodce Baldu a SPD, jako kdyby to opravdu byla SPD, kdo ho poslal pokácet stromy na koleje. Podpásovka jak hrom! A propos, pohádkář, fabulátor a demagog Hamáček není nějaký řadový poslanec, nýbrž ministr vnitra!

Lubomír Volný (SPD) to nejen Hamáčkovi vrací, když za Baldovy strůjce označuje všechny vítače.

Následují hlasité nadávky z pléna od poslanců politických stran, jež se vydávají za demokratické. Hulákají na Volného jak někde na pastvě.

Jedním z pokřikujících je také Jan Birke (ČSSD). Dle stenozáznamu vyzývá Volného ke konfrontaci.

Předsedající Vojtěch Filip (KSČM) vyzývá pokřikující poslance: „Pokud nechcete vést debatu k této věci, můžete ji vést z předsálí.“

Zřejmě v tento okamžik Volný Birkemu říká, aby šel ven. Ve stenozáznamu to není.

Poslanec Petr Dolínek (ČSSD) metá na SPD od řečnického pultu hnůj a hnus.

Birke se z pokřikujícího hulváta mění na svatouška a od řečnického pultu tvrdí, že Volný prý prolomil nějakou třicetiletou tradici a Volného ´pojď ven´ vydává za výzvu k fyzické konfrontaci.

Poslanec Volný replikuje: „Děkuji, pane předsedající. Já bych se chtěl pana kolegy Birkeho vaším prostřednictvím zeptat, co jste to na mě primitivně vyřvával z té lavice? (Poslanec Birke odpovídá z lavice: Už běž pryč.) Takže až vy, pane kolego Birke, nebudete používat slovník IV. cenové skupiny, prostřednictvím pana předsedajícího, tak se vám nedostane úplně stejné odpovědi. Já jsem jenom tomu vašemu primitivismu a agresivitě nastavil zrcadlo. A jestli máte problém se mnou něco řešit, tak pojďte ven! A tam si to můžeme vyřešit. A vyřešíme si to způsobem, který začne tím, jak se budete chovat vy. Protože já jsem nezačal. Tuto agresivní situaci jste vyvolal vy svým primitivismem. Tak si to laskavě uvědomte!“

Další „demokratičtí“ svatouškové, kteří rázem zapomněli, že ještě před chvílí na Volného hulákali jak na pastvě, se za řečnickým pultem střídají jak na orloji a nad Volným se pohoršují.

Ne tak Václav Klaus ml. (ODS), který dosvědčuje: „Já jsem viděl řvát s brunátným výrazem některé poslance: ksindle, šmejde, lháři apod. a na to reagovala replika ´pojď ven´.“

Následují další řečnické tirády.

Korunu všemu nasazuje zcela dezorientovaná Jana Černochová (ODS), jež navrhuje dvouhodinovou přestávku, neb prý nehodlá poslouchat další urážky od poslance Volného.

Jednání je ukončeno.

A co na to naše média? Předmětem kritiky nejsou poslanci, kteří si sněmovnu pletou s pastvou, nýbrž Volný.

Závěr dle vlastního úsudku si laskavý čtenář dozajista dokáže udělat sám.

Autor: Petr Štěpánek, Pardubicko, ČR, 5.2.2019

Zdroj:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-snemovna-ne-pastva-d1g-/p_politika.aspx?c=A190204_175548_p_politika_wag

www.petrstepanek.cz


 

1. úno, 2019
Projednávání výročních zpráv o činnosti České televize v Poslanecké sněmovně bylo neuvěřitelné panoptikum...
 
Svět naruby! Komunisté a další "populisté" a "extremisté" hájí pluralitu názorů ve vysílání a poslanci (prý) demokratických stran se naopak bijou za stávající jednostrannost českotelevizního zpravodajství a publicistiky, jinými slovy za selekci informací, selekci názorů a selekci osob, tak jak to ČT provozuje. Mediálně zcela negramotný poslanec STAN Rakušan vypráví o mediální gramotnosti. Tohle nevymyslíš! Oni ti namistrovaní troubové opravdu chtějí, aby se normální lidé, kteří toho eurototalitního vymývání mozků už opravdu mají plné zuby, vzbouřili.
 
"Koukám na sněmovní projednávání výročních zpráv o činnosti a hospodaření České televize. Prosím pěkně, ten pan poslanec Dolínek, co je zpravodaj, sedí ve Sněmovně za Českou televizi? Běs!"
 
"Svazáci z Milion chvilek pro demokracii nejsou jen lháři, ale také zbabělci, kteří mažou nesouhlasné reakce. Prostě ubožáci! A tihle kašpárci chtějí svolávat protestní demonstrace na podporu České televize, jež neplní své povinnosti dané zákonem a namísto toho provozuje jednostrannou propagandu."
 
"Dolínek (ČSSD) a Jurečka (KDU-ČSL) v poledne ve Sněmovně chválili Českou televizi. Šup a večer už se vyhřívají v přízni veřejnoprávních kamer v Událostech, komentářích. Už chápete, jak to funguje?"
 
Autor: Petr Štěpánek, Pardubicko, ČR, 1.2.2019
 
Zdroj: