2. zář, 2017

DINESH D´SOUZA: VELKÁ LEŽ - NACISTICKÉ KOŘENY AMERICKÉ LEVICE

Larry King:
"Vítejte zpátky u Politicking, nyní hovořím s Dineshem D´Souzou, autorem bestsellerů a dokumentaristou a jeho nová kniha je Velká lež: nacistické kořeny americké levice. Právě jsme doprobrali Vaše poslední prohlášení o Trumpově nacionalismu, jeden z hlavních konceptů nacismu byl nacionalismus. Deutschland Uber Alles, Německo je lepší, než ostatní země. Árijci jsou lepší, než ostatní. To je přece opak levice v Americe."

D´Souza:
"Dobře, je pravda, že nacionalismus byl, jak říkáte, jedním z prvků nacismu a fašismu obecně, ale vzpomeňte si, že nacionalismus má mnohem širší záběr, než jen toto. Pocházím z Indie. Ghándí byl nacionalista. Nelson Mandela byl zuřivý nacionalista spojený s Jižní Afrikou. Fidel Castro byl nacionalista. Che Guevara byl nacionalista. Většina protikoloniálních vůdců byli nacionalisté. Stalin byl nacionalista oslavující Matku Rus, takže pokud se nacionalismus rovná fašismu, všichni tito lidé byli fašisty, což víme, že nebyli."

Larry King:
"Takže můžete být levicový nacionalista a pravicový nacionalista?"

D´Souza:
"Naprosto a nemyslím si, že je to nacionalismus, který dnes činí levici fašistickou. Co dělá levici fašistickou je, že když jdu hovořit na kampus, vidím tam zamaskované demonstranty v černém oblečení, kteří jsou ozbrojení, vyhánějící konzervativní řečníky. To jsou lidé, kteří jsou připraveni použít donucování a síly, aby zabránili šíření úhlu pohledu, který nikdy nebyl vpuštěn na kampusy a nyní se nazývají antifašisty, Larry, ale mě připadají jako Mussolíniho černokošiláci a Hitlerovi hnědé košile. Vypadají jako oni, mluví jako oni, chovají se jako oni, a proto usuzuji, že tito lidé ve jmé ;nu antifašismu užívají fašistických prostředků."

Larry King:
"Ale nejsou úspěšní. Máme živou levici i živou pravici v Americe a Vy nebudete nazývat Chucka Schumera fašistou."

D´Souza:
"Ne, ale myslím si, že ideologie a ekonomická politika fašismu byly vždy levicové. Nezapomínejme, že Hitler byl nacionální socialista. Změnil jméno Německé dělnické strany na Nacionálně socialistickou dělnickou stranu Německa. Mussolini byl marxista a dlouholetý socialista. Takže celý koncept, že fašismus, nějak vzešel z pravice je velice zavádějící. Fašismus je ideologie centralizovaného státu."

Larry King:
"Říkáte, že Mussolini byl levičák"

D´Souza:
"Říkám, že nejen, že byl levičák, ale on sám sebe považoval za levičáka, a i lidé, kteří kritizovali Mussoliniho ho označovali za levičáka. Když Mussolini pochodoval na Řím v roce 1922, Lenin mu poslal blahopřejný telegram. Proč? Protože Lenin chápal, že Mussolini je jeho levicový spolurevolucionář."

Larry King:
"Ale nebyli Hitler a Mussolini velice násilnými odpůrci komunismu?"

D´Souza:
"Ano, byli, ale vzpomeňme si, že někdy ideologie, které jsou si podobné mezi sebou vedou velice hořké boje. Vzpomeňte si, Larry, jak katolíci a protestanti tvrdě bojovali, i když náleželi ke křesťanství. Šíité a sunnité jdou a bojují proti sobě, i když jsou následovníci islámu. Takže, někdy můžete patřit do stejné kategorie, ale můžete bojovat o moc, nebo o drobné ideové rozdíly. Nicméně, faktem je to, že i když nacismus a socialismus šli proti sobě do války, neznamená to, že nemohou mít mnoho společného."

Larry King:
"Kam myslíte, že to všechno povede, Dineshi?"

D´Souza:
"No to bych rád věděl. Víte moje poslední kapitola se nazývá Denacifikace a tím chci říct, že toužím po zdravé a demokratické politice, ve které se lidé nebudou navzájem považovat za nepřátele, nebudou nosit zbraně, budou mít argumenty, takže nebudou muset útočit. Vlastně toužím po Americe, kde nebude zapotřebí Donalda Trumpa."

Larry King:
"Dineshi, s Vámi se vždy dobře hovoří."

D´Souza:
"S potěšením."

Larry King:
"Velice Vám děkuji."

Autor: TGM, Praha, ČR, 2.9.2017
Překlad: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.9.2017

zdroj:
www.RT.com

www.novaburzoazie.cz
www.novaburzoazie.com
www.altright.cz
www.hrdycechacek.cz
www.7republika.cz

Copyright 2017