KOMENTÁŘE

10. čvc, 2021

Dalo by se to nazvat setkáním "V5"...

Ve slovinské Lublani se konalo setkání předsedů vlád V4 a slovinského premiéra Janeze Janši. Slovinsko je prozatím neformálním pozorovatelem V4 a v budoucnu možná dalším, tenktokráté pátým členem...
 
K hlavním tématům jednání patřily migrace, rozšíření EU, hospodářské oživení a budování odolnosti EU. Slovinský premiér Janez Janša během summitu představil program a hlavní priority slovinského předsednictví v Radě EU.
 
Summit začal jednáním ve formátu V4. Premiéři Andrej Babiš, Viktor Orbán, Eduard Heger a Mateusz Morawiecki v úvodu prodiskutovali plány maďarského předsednictví ve V4. 
 
Premiéři poté hovořili o aktuálních evropských otázkách a na závěr přijali společné prohlášení. V něm zdůraznili důležitost úzké spolupráce a kvalitních vztahů zemí V4 a shrnuli hlavní oblasti, ve kterých jsou si pozice zemí V4 blízké a ve kterých budou během maďarského předsednictví ve V4 dále spolupracovat. Patří mezi ně především klimatická politika, reforma migrační a azylové politiky, rozšíření EU a Konferece o budoucnosti Evropy.
 
Následně se uskutečnilo setkání ve formátu V4 + Slovinsko. Premiér Janez Janša představil program a hlavní priority slovinského předsednictví v Radě EU, o nichž pak předsedové vlád diskutovali.
 
Autor: TGM, Vlada.cz, Praha, ČR, 10.7.2021
 
Zdroj:
 
 
 
26. čvn, 2021

Čím větší spolupráce zemí střední Evropy v různých formách... 

V4, 3Moří, Slavkovský formát, Salzburské fórum, tím lépe pro nás středoevropany. Mimochodem, se střední Evropa stala stabilním, normálním prostorem, v kontextu toho, co se děje v Evropě západní a i východní...

Tisková zpráva Salzburského fóra:

Na spolupráci v Evropské unii, v regionu střední Evropy, ale také s takzvanými třetími zeměmi se chtějí v příštích letech zaměřit státy Salcburského fóra. Na tiskové konferenci po jednání fóra to řekli český ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) spolu se svými protějšky z Rakouska a Maďarska Karlem Nehammerem a Sándorem Pintérem. Jedním z témat jednání byl také boj proti nelegální migraci.

Salcburské fórum vzniklo v roce 2001 jako nástroj pro komunikaci Rakouska se zeměmi střední Evropy. Fórum se zaměřuje zejména na otázky policejní spolupráce, nelegální migrace nebo harmonizace azylových procedur. Má devět členů, kromě Česka, Rakouska a Maďarska také Slovensko, Polsko, Slovinsko, Bulharsko, Rumunsko a Chorvatsko. Česká republika fóru v první polovině tohoto roku předsedá.

"Chceme efektivněji prosazovat společné zájmy v unii a cílit na azylovou a migrační politiku, kterou v posledních letech velmi výrazně ovlivňujeme, ale také chceme cílit na policejní spolupráci v boji proti trestné činnosti," uvedl Hamáček. V regionu střední Evropy pak chtějí jednotlivé státy rozvíjet praktickou a operativní spolupráci jako nástroj proti přeshraniční kriminalitě. Jako příklad spolupráce s třetími zeměmi zmínil ministr podporu integrace Moldavska a západního Balkánu.

Autor: TGM, Praha, ČR, 26.6.2021

Zdroj:

http://www.salzburgforum.org/


 

PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!


 

6. říj, 2018

Pokračující „ekologické úpravy“, „ekologické normy“ a další změny, které prosazují
miliardářští synci v drahých elektrovozech a autech na biopaliva, jsou válkou proti našemu lidu...

Většina občanů V4 nemá tolik finančních prostředků, aby mohla věrně sloužit zelené lobby, jejím biomagnátům, solárním baronům a politickým „eko“ neziskovkám. To se promítá i do otázky tzv. emisí, kdy se ve jménu zeleného ekologického kultu snaží elitáři omezit vozy s vysokou produkcí emisí.

Výsledkem této snahy bude, že lidé nebudou mít na nová auta, stanou se zajatci MHD,
stádnosti, přijdou o individuální prostor, přijdou o peníze, o snazší možnost dostat se do práce, o své postavení, které je v dnešní elitářské společnosti, již tak dost vratké a s přičiněním této zelené lobby budou dál upadat, rovněž bude poškozen strojírenský a automobilový průmysl.

Z toho důvodu naše země Visegrádu poslala prohlášení adresované Rakousku jako předsedající
zemi Evropské unie. Visegrád uznává nutnost snižování emisí, ale odmítá extrémní drastický návrh ekosocialistické lobby na snížení emisí o 40%. Visegrád žádá snížení jen o 30%, protože si
uvědomuje, že drastický návrh, který prošel Evropským parlamentem, bude mít za následek, ještě extrémnější zvýšení cen automobilů, stejně jako poškození národního průmyslu ve prospěch levnějšího dovozu ze zemí třetího světa, kde mohou korporace ušetřit na levné pracovní síle, to o co přijdou v důsledku nákladů na snížení emisí.

Lidé přijdou o práci, nebudou mít auta, protože možná nakonec stejně ani nezlevní, ale
ekologičtí lobbisté se pořádně uspokojí. Jednotný postoj našeho Visegrádu na druhou stranu dává znát, že Visegrád stojí za svými lidmi a svými občany, a že je bude i nadále obhajovat.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.10.2018


 

 

28. zář, 2018

Visegrád chrání nejen před islámskou imigrací, ale jakožto sdružení států dlouhodoběpostižených dovozem nekvalitních potravin a jiného zboží, i před zmetky...

V rámci společného celního dozoru zemí Visegrádu bylo dle vyjádření Celní správy České republiky během loňského podzimu prověřeno na 2,25 miliónu kusů dovezených hraček. V jednotlivých zemích Visegrádu došlo ke kontrole zboží na nebezpečné chemikálie a podle výsledků asi 35% dovezených hraček obsahovalo nadlimitní množství nebezpečných chemikálií, zejména tzv. ftaláty. 722 tisíc kusů hraček nebylo vpuštěno do oběhu a přes 31 tisíc kusů bylo z důvodu vysoké toxicity přímo zničeno.
 
Tato kontrolní akce byla iniciována Polskem a uskutečnila se po několika technických a organizačních schůzích jednotlivých celních správ Visegrádu. Byla první svého druhu a určitě nebude poslední. Jak je tedy vidět, Visegrád a jeho úzká spolupráce chrání Evropu nejen před migrantskými vlnami, ale chrání i evropské děti, naši budoucnost. Je to jeden z příkladů toho, kde se Visegrád nejen může, ale dokonce musí spoléhat sám na sebe a ne na evropskou byrokracii.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.9.2018
 
Zdroj:
 

 

26. čvc, 2018
George Soros, jeden kontroverzní lobbista...
 
Poté, co se na internetu objevily tzv. „Soros Leaks“, můžeme se dozvídat trochu více o tomto americkém miliardáři maďarského původu, jenž používá celosvětově své bohatství k realizaci obrovských lobbiistických strategií.
 
Desetiletí utvářel a podporoval Soros síť aktivistů, jež prosazují celosvětově koncept otevřené, transparentní a tolerantní společnosti, a kteří propagují společenské reformy založené na principech LGBT. 
 
Sorosovi odpůrci v něm vidí nebezpečného podporovatele, jenž zapříčinil nebo podporoval většinu revolucí a státních převratů posledních 25 let. Mezi posledními se dá jmenovat revoluce na Ukrajině 2013 nebo vládě nepřátelská demonstrace v Polsku 2015.
Jaké „spojence“ má Soros v Evropském parlamentu? 
 
Mezi četnými materiály, jež jsou k dispozici se objevil jeden dost zajímavý dokument: Reliable allies in the European Parliament (2014-2019), který vyjmenovává 226 evropských poslanců (z celkových 751), kteří by měli platit za spolehlivé přívržence Open Society. V kartotéce tohoto dokumentu jsou uvedeny precizní detaily. Zde je např. polská poslankyně Agnieszka Kozłowska-Rajewicz vylíčená jako pokrokovější než ostatní její polští kolegové frakce EVP (Evropská lidová).
 
Poslanci jsou rozděleni podle zemí, ale též podle jednotlivých výborů resp. podle přátelských vztahů s ostatními zeměmi, aby se „spojenci“ Open Society dali v jednotlivých výborech lépe zpracovávat. 
 
Zde je 13 evropských poslanců, kteří byli identifikováni jako dokázaní nebo pravděpodobní spojenci Sorosovy Open Society po evropských volbách 2014.
 
Proven or likely Open Society’s allies in the Visegrád Group countries in the European Parliament (2014–2019)
 
Martina Dlabajová (ČR; ALDE-Fraktion; Liberalen)
Jiří Maštálka (ČR; groupe GUE/NGL; radikale Linke)
Tamás Meszerics (Maďarsko; LMP-člen, Grüne/EFA-Frakce v EP)
Péter Niedermüller (Maďarsko; Demokratická koalice, socialistická france v EP)
Monika Flašiková Beňová (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Monika Smolková (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Boris Zala (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Lidia Joanna Geringer de Ödenberg (Polsko; socialistická france v EP)
Andrzej Grzyb (Polsko; socialistická france v EP) 
Danuta Jazłowiecka (Polsko; EVP-frakce v EP)
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Polsko; EVP-frakce v EP) 
Bogusław Liberadzki (Polsko; socialistická france v EP)
Róża Thun und Hohenstein (Polsko; EVP-frakce v EP) 
 
Případ slovenských poslanců
 
Zjistilo se, že se na listině nacházejí i poslanci slovenské strany premiéra Fica Směr. Avšak Fico patří mezi špičkové evropské politiky, kteří migrační politiku Evropské unie co nejostřeji kritizovali a nazývali ji rituální sebevraždou.
Budou jeho poslanci dále posuzováni jako spojenci Open Society? Jejich chování při hlasování tomu nasvědčuje. Jako např. při hlasování o integraci migrantů na pracovním trhu, kde tři hlasovali pro, zatímco jeden se zdržel hlasování. 
 
Intenzivní aktivita v Maďarsku
 
Open Society Foundations je v Maďarsku proti Orbánově vládě obzvlášť aktivní. Odtajněné dokumenty ukazují, že mnohé maďarské mediální portály dostávají od Open society finanční podporu, jako např. Blog 444.hu, který obdržel slušnou sumu $ 49.500.
Jeden videoklip ukazuje, jak OSF dokonce používá drony, aby lépe uvedla na scénu propagandu proti politice Viktora Orbána. V klipu je projeveno politování, že Sorosovi aktivisté byli v roce 2006 méně aktivní než tehdejší maďarská socialistická vláda, která tehdejší protivládní demonstrace velice brutálně potlačila.  
 
Současná praxe v rámci evropských institucí
 
Tato praxe v registrování poslanců lobbiisty není v žádném případě nic nového. Zvedlo se sice mnoho povyku, když bylo odhaleno, že tabáková lobby si utvořila kartotéku evropských poslanců s těmi, jež pro její zájmy byli náklonní. 
Bude mít stejné echo i odhalení Sorosových aktivistů?
 
Visegradská pošta, která není od pana Sorose financována, bude však nadále o aktivitách Open Society ve Střední Evropě informovat. 
 
Autor: visegradpost.com, překlad Zajíc, TGM, Praha, 26.7.2018
 
Zdroj: