KOMENTÁŘE

6. říj, 2018

Pokračující „ekologické úpravy“, „ekologické normy“ a další změny, které prosazují
miliardářští synci v drahých elektrovozech a autech na biopaliva, jsou válkou proti našemu lidu...

Většina občanů V4 nemá tolik finančních prostředků, aby mohla věrně sloužit zelené lobby, jejím biomagnátům, solárním baronům a politickým „eko“ neziskovkám. To se promítá i do otázky tzv. emisí, kdy se ve jménu zeleného ekologického kultu snaží elitáři omezit vozy s vysokou produkcí emisí.

Výsledkem této snahy bude, že lidé nebudou mít na nová auta, stanou se zajatci MHD,
stádnosti, přijdou o individuální prostor, přijdou o peníze, o snazší možnost dostat se do práce, o své postavení, které je v dnešní elitářské společnosti, již tak dost vratké a s přičiněním této zelené lobby budou dál upadat, rovněž bude poškozen strojírenský a automobilový průmysl.

Z toho důvodu naše země Visegrádu poslala prohlášení adresované Rakousku jako předsedající
zemi Evropské unie. Visegrád uznává nutnost snižování emisí, ale odmítá extrémní drastický návrh ekosocialistické lobby na snížení emisí o 40%. Visegrád žádá snížení jen o 30%, protože si
uvědomuje, že drastický návrh, který prošel Evropským parlamentem, bude mít za následek, ještě extrémnější zvýšení cen automobilů, stejně jako poškození národního průmyslu ve prospěch levnějšího dovozu ze zemí třetího světa, kde mohou korporace ušetřit na levné pracovní síle, to o co přijdou v důsledku nákladů na snížení emisí.

Lidé přijdou o práci, nebudou mít auta, protože možná nakonec stejně ani nezlevní, ale
ekologičtí lobbisté se pořádně uspokojí. Jednotný postoj našeho Visegrádu na druhou stranu dává znát, že Visegrád stojí za svými lidmi a svými občany, a že je bude i nadále obhajovat.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 6.10.2018


 

 

28. zář, 2018

Visegrád chrání nejen před islámskou imigrací, ale jakožto sdružení států dlouhodoběpostižených dovozem nekvalitních potravin a jiného zboží, i před zmetky...

V rámci společného celního dozoru zemí Visegrádu bylo dle vyjádření Celní správy České republiky během loňského podzimu prověřeno na 2,25 miliónu kusů dovezených hraček. V jednotlivých zemích Visegrádu došlo ke kontrole zboží na nebezpečné chemikálie a podle výsledků asi 35% dovezených hraček obsahovalo nadlimitní množství nebezpečných chemikálií, zejména tzv. ftaláty. 722 tisíc kusů hraček nebylo vpuštěno do oběhu a přes 31 tisíc kusů bylo z důvodu vysoké toxicity přímo zničeno.
 
Tato kontrolní akce byla iniciována Polskem a uskutečnila se po několika technických a organizačních schůzích jednotlivých celních správ Visegrádu. Byla první svého druhu a určitě nebude poslední. Jak je tedy vidět, Visegrád a jeho úzká spolupráce chrání Evropu nejen před migrantskými vlnami, ale chrání i evropské děti, naši budoucnost. Je to jeden z příkladů toho, kde se Visegrád nejen může, ale dokonce musí spoléhat sám na sebe a ne na evropskou byrokracii.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.9.2018
 
Zdroj:
 

 

26. čvc, 2018
George Soros, jeden kontroverzní lobbista...
 
Poté, co se na internetu objevily tzv. „Soros Leaks“, můžeme se dozvídat trochu více o tomto americkém miliardáři maďarského původu, jenž používá celosvětově své bohatství k realizaci obrovských lobbiistických strategií.
 
Desetiletí utvářel a podporoval Soros síť aktivistů, jež prosazují celosvětově koncept otevřené, transparentní a tolerantní společnosti, a kteří propagují společenské reformy založené na principech LGBT. 
 
Sorosovi odpůrci v něm vidí nebezpečného podporovatele, jenž zapříčinil nebo podporoval většinu revolucí a státních převratů posledních 25 let. Mezi posledními se dá jmenovat revoluce na Ukrajině 2013 nebo vládě nepřátelská demonstrace v Polsku 2015.
Jaké „spojence“ má Soros v Evropském parlamentu? 
 
Mezi četnými materiály, jež jsou k dispozici se objevil jeden dost zajímavý dokument: Reliable allies in the European Parliament (2014-2019), který vyjmenovává 226 evropských poslanců (z celkových 751), kteří by měli platit za spolehlivé přívržence Open Society. V kartotéce tohoto dokumentu jsou uvedeny precizní detaily. Zde je např. polská poslankyně Agnieszka Kozłowska-Rajewicz vylíčená jako pokrokovější než ostatní její polští kolegové frakce EVP (Evropská lidová).
 
Poslanci jsou rozděleni podle zemí, ale též podle jednotlivých výborů resp. podle přátelských vztahů s ostatními zeměmi, aby se „spojenci“ Open Society dali v jednotlivých výborech lépe zpracovávat. 
 
Zde je 13 evropských poslanců, kteří byli identifikováni jako dokázaní nebo pravděpodobní spojenci Sorosovy Open Society po evropských volbách 2014.
 
Proven or likely Open Society’s allies in the Visegrád Group countries in the European Parliament (2014–2019)
 
Martina Dlabajová (ČR; ALDE-Fraktion; Liberalen)
Jiří Maštálka (ČR; groupe GUE/NGL; radikale Linke)
Tamás Meszerics (Maďarsko; LMP-člen, Grüne/EFA-Frakce v EP)
Péter Niedermüller (Maďarsko; Demokratická koalice, socialistická france v EP)
Monika Flašiková Beňová (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Monika Smolková (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Boris Zala (SR; Smer-člen, socialistická france v EP)
Lidia Joanna Geringer de Ödenberg (Polsko; socialistická france v EP)
Andrzej Grzyb (Polsko; socialistická france v EP) 
Danuta Jazłowiecka (Polsko; EVP-frakce v EP)
Agnieszka Kozłowska-Rajewicz (Polsko; EVP-frakce v EP) 
Bogusław Liberadzki (Polsko; socialistická france v EP)
Róża Thun und Hohenstein (Polsko; EVP-frakce v EP) 
 
Případ slovenských poslanců
 
Zjistilo se, že se na listině nacházejí i poslanci slovenské strany premiéra Fica Směr. Avšak Fico patří mezi špičkové evropské politiky, kteří migrační politiku Evropské unie co nejostřeji kritizovali a nazývali ji rituální sebevraždou.
Budou jeho poslanci dále posuzováni jako spojenci Open Society? Jejich chování při hlasování tomu nasvědčuje. Jako např. při hlasování o integraci migrantů na pracovním trhu, kde tři hlasovali pro, zatímco jeden se zdržel hlasování. 
 
Intenzivní aktivita v Maďarsku
 
Open Society Foundations je v Maďarsku proti Orbánově vládě obzvlášť aktivní. Odtajněné dokumenty ukazují, že mnohé maďarské mediální portály dostávají od Open society finanční podporu, jako např. Blog 444.hu, který obdržel slušnou sumu $ 49.500.
Jeden videoklip ukazuje, jak OSF dokonce používá drony, aby lépe uvedla na scénu propagandu proti politice Viktora Orbána. V klipu je projeveno politování, že Sorosovi aktivisté byli v roce 2006 méně aktivní než tehdejší maďarská socialistická vláda, která tehdejší protivládní demonstrace velice brutálně potlačila.  
 
Současná praxe v rámci evropských institucí
 
Tato praxe v registrování poslanců lobbiisty není v žádném případě nic nového. Zvedlo se sice mnoho povyku, když bylo odhaleno, že tabáková lobby si utvořila kartotéku evropských poslanců s těmi, jež pro její zájmy byli náklonní. 
Bude mít stejné echo i odhalení Sorosových aktivistů?
 
Visegradská pošta, která není od pana Sorose financována, bude však nadále o aktivitách Open Society ve Střední Evropě informovat. 
 
Autor: visegradpost.com, překlad Zajíc, TGM, Praha, 26.7.2018
 
Zdroj:
 
 
24. bře, 2018

Celovečerní film Jako v ráji je koprodukce Česka, Polska, Slovenska a Maďarska o střetu střední Evropy s islámskou kulturou. Jeho scénář vyhrál první místo Filmové nadace, přesto budí kontroverzi.

Tím, co dnes mimo jiné výrazně hýbe Evropou, jsou problémy, jež se pomalu, ale jistě přestávají smět říkat. Podpořte film, který se nebojí klást tíživé otázky a hovoří o islámu ve střední Evropě otevřeně. Rozpočet české části filmu přesahuje 15 milionů korun. Protože sehnat peníze na film který se nebojí říkat pravdu je nesmírně těžké, vedle sponzorů a televizních stanic oslovujeme i vás. Oč výše se nám podaří přesáhnout částku půl milionu, o to dříve můžeme začít točit a o to dříve dokážeme, že Česko se nenechá cenzurovat. 

Autor: TGM, Praha, ČR, 24.3.2018

Zdroj:

https://www.startovac.cz/projekty/jako-v-raji/

https://www.goodmind.cz/contact/


 

 

3. bře, 2018

Višegrád je naše budoucnost, ale aby to mohla být dobrá budoucnost, musí mít úspěšnou ekonomickou a obchodní politiku. Maďarská vláda nyní představuje nové ambice, jejichž konečným cílem může být diverzifikace obchodních partnerů a samotného exportu jednotlivých zemí Višegrádu skrze obchodní výměnu mezi našimi zeměmi a středoasijskými bývalými sovětskými republikami.

Ministr zahraničních věcí Maďarska Szijjártó předstřel na tiskové konferenci, která se konala po setkání ministrů zahraničí Visegrádu a středoasijských republik, ambici na vytvoření ekonomického obchodního mostu mezi Visegrádem a Střední Asii, jmenovitě Kazachstánem, Turkmenistánem, Uzbekistánem, Tádžikistánem a Kyrgyzstánem.

Přestože jde o islámské „-stány“, ve většině případů to jsou sovětským režimem sekularizované vlády, které spíše, než k islámu tíhnou k nacionalismu a turkickému původu, proto je taky možné s nimi na obchodní úrovni spolupracovat a vycházet.

Kazašský ministr zahraničí Abdrachmanov na konferenci upozornil na mírotvornou a stabilizační roli své země v eurasijském prostoru a oznámil, že Kazachstán bude s Maďarskem spolupracovat v oblasti zemědělství. Navíc nezapomněl zmínit, že Visegrádská skupina je dnes středoasijskými republikami a Kazachstánem považována za jednoho z nejdůležitějších obchodních partnerů. Maďaři pro změnu oznámili, že dojde k navýšení počtu stipendií pro kyrgyzské studenty. Na konferenci se ovšem zmínil čínský projekt „Nové hedvábné stezky“ a to že přítomné státy tento monumentální ekonomický program podporují.

Na závěr bylo dohodnuto, že k příštímu setkání dojde ve středoasijském regionu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 3.3.2018