10. zář, 2017

MARTIN KONVIČKA: „DRŽME VIŠEGRÁD!"

Zvoláním „Držme Višegrád!“ jsem ukončil svůj proslov na Václaváku 12.9.2015 – pocitově jistě nejlepší antiislámské akci, jaká v naší Zemi proběhla. Věděl jsem, proč. Každý soudný i nesoudný, včetně Benjamina Kurase, si uvědomuje, že středovýchodní Evropa je „poslední nadějí Civilizace“ – přinejmenším té evropské, Rus a Američan si snad poradí sami. Ale v Evropě … náš prostor je už 800 let dějinně odsouzen být hrází proti chalifátu, nezávisle na tom, zda tento sídlí v Bagdádu, Istanbulu nebo Bruseli. Ví to každý, kdo zná elementární středoškolský dějepis – a čte noviny. Což vylučuje většinu tuzemských politiků, ale ne všechny. Miloš Zeman dějepis zná a noviny čte, na rozdíl od 95 procent vlády i parlamentu. Co se tedy dnes v zemích V4 děje?

Viktor Orbán v Maďarsku i Beata Szydlová v Polsku dějepravu znají a noviny čtou. A tak dělají to, co je jejich přirozenou povinností: Chrání své země před islámským hnusem a současně se eurohujerům smějí do ksichtů. Vědí totiž, že jsou to hujeři, kdo tahá za kratší konec lana. Hrozí jim odebráním dotací … Snad ani sami nechápou, jak dvousečná věc to je. Odebráním dotací by totiž potrestali zejména – hujery z různých nevládek, podnikatele, kteří „v tom umí chodit“, čerpače všeho druhu. A zajisté i zemědělce, kteří jsou v těch stále ještě dost agrárních zemích ve schizofrenní situaci: Unii vděčí za „polepšení si“, ale současně jsou konzervativnější a euroskeptičtější, než městské intelektuálstvo. Seškrtáním dotací by u nich Brusel ztratil veškerý vliv, a nahnal by je do patriotického tábora. Orbán a Szydlová to ví, odtud jejich asertivita vůči zrůdičkám z Berlína i Brusele. Česko a Slovensko jsou na tom jinak. Nemají silné národní lídry. Na Slovensku prezidentuje hujer – něco jako akademik Drahoš, ale bez titulu – a premiéruje chlápek, který možná čte noviny, ale nezná dějepis. Nám prezidentuje frajer – zná dějepis, noviny čte – ale premiéruje idiot (nezná dějepis, neumí číst). Není divu, že hošíček Macronek zkusil rozbít V4 právě zde a udělal oběma premiérům nabídku, jaká se neodmítá. Cosi mi říká, že prefíkaný Fico stál Macronovy černé fondy víc, než náš plešatý ňouma. Leč, všeho do času. Bratři Slováci si svůj problém brzy vyřídí sami – nepochybuji o tom. Ficově Smeru totiž šlape na paty hned několik stále silnějších patriotických parlamentních stran a lidé ty strany budou volit tím více, čím víc se Fico bude chovat jako kokot. V Česku vyhraje nejbližší volby Babiš. V jeho případě, protože ten chlap nemá vůbec žádné zásady (a pojetí o dějepravě), bude záležet, kdo se umístí na 2.-3. místě. Zda to budou hujeři, nebo patrioti. Babiš se totiž – přizpůsobí. To, že EU nakonec žádné dotace neseškrtá, chápe ten chalan z kotárů taky. Skončí-li 2.-3. socialisti, lidovci a podobná genocidní špína, přimkne se Babiš k bruselskému dubisku. Skončí-li tam patrioti, bude to jiná. Třeba ho napadne, že jako čecho-slovák by mohl být Spasitelem, Hrdinou, Orbánem II., kýmsi, kdo postavil Slovensko na roveň Maďarska. Mohlo by to být mimořádně zajímavé, získalo by mu to popularitu (ta se, když vám hrozí kriminál, hodí) a dalo by mu to šanci vrátit „tradičním stranám“ všechny představitelné i nepředstavitelné ústrky.
 
Bude to určitě zajímavé. My ale nesmíme ztrácet ze zřetele jedno: Našimi objektivními spojenci jsou státy V4, po jejichž boku jednou svedeme vítěznou vést válku na dvou frontách proti Turkovi a Turko-Němcovi. A je úplně jedno, zda nám v tomto mezidobí vládne idiot Bohouš, nebo chladný oportunista Babiš. Držme Višegrád – nic jiného nám totiž nezbývá.
 
Autor: MARTIN KONVIČKA, České Budějovice, ČR, 10.9.2017