27. zář, 2017

V4 NEWS: POLÁCI BRÁNÍ SVÉ DĚTI

V rámci současného procesu obrody Polska, se polská vláda na žádost tamějších rodičů a obětí sexuálního násilí na dětech rozhodla pro uveřejnění seznamů jmen, rodných čísel a dalších údajů stovek pedofilů odsouzených za sexuální násilnou činnost. V prvním říjnovém týdnu bude uveřejněn seznam 800 takto odsouzených osob.

Polská vláda tím dává jasně najevo, že bude bránit práva nejslabších, svých dětí, a nebude respektovat práva těch, kteří nerespektují děti. Jasně tím taky vymezuje mantinely pedofilním ideologiím propagovaným LGBT lobby a islámem. Polský stát, na rozdíl od západoevropských, ale i od českého, tak dává jasně najevo, že práva dětí jsou mu přední, nejen když jde o otázku potratů, ale i o otázku jejich bezpečnosti proti násilníkům.

V České republice se o takové možnosti diskutovalo v roce 2010, v souvislosti s vraždou desetileté Anny Janatkové. Byrokracie se tehdy postavila na stranu pedofilů a sexuálních deviantů a zabránila projektu zveřejnění informací o pedofilech, který chtěla iniciovat organizace Centrální registr dlužníků. Nutno říci, že ač byl záměr dobrý, provedení bylo velice amatérské, a nejspíše by způsobilo více škody, než užitku.

Celému projektu zveřejňování údajů o sexuálních pedofilních deviantech, lze vytknout v zásadě jen jednu věc. Bezpečnost. Ne bezpečnost pedofilů, ale riziko, že by se na seznamu mohla objevit nevinná osoba. Proto něco takového nesmí dělat amatéři, jak bylo výše uvedeno, ale profesionální justiční orgány při spolupráci s policií, ministerstvem vnitra a organizacemi sdružujícími sexuology. Kritici poukazují často právě na toto riziko, ale taky na tzv. ochranu osobních údajů (což je v současném systému a éře naprostá fikce). To může vzdáleně připomínat nedávnou situaci, kdy byl odsouzen majítel ukradeného kola, za to, že si pomocí odhalení pachatele na internetu, získal kolo zpátky, díky lidem, kteří pachatele identifikovali. Absurdní situace. Práva obětí jsou ignorována, či pošlapávána, a práva pachatelů nedotknutelná.

Než, někdo začne, v souvislosti s katolickým Polskem, o sexuálních zločinech kněžích, tak si musíte uvědomit, že Polsko a římskokatolická církev jsou dvě různé věci. Nejde ze strany Poláků o pokrytectví, protože sexuální zločiny kněžích může naplno prošetřit, jen církev, která se však k tomu moc nemá.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 27.9.2017