21. říj, 2017

V4 NEWS: ŘÍŠSKÝ PROTEKTOR JUNCKER & ODBOJ V4

Junckerovo setkání s V4, aneb zoufalství v praxi
 
Doslova v předvečer summitu státníků Evropské unie se sešel jeden z nejvyšších vládců Evropské unie, Jean Claude Juncker se zástupci a předními představiteli zemí Visegrádu. Zprávy o tomto chystaném setkání se objevovaly v médiích a nyní se podíváme, o co skutečně šlo.
 
K večernímu setkání s Junckerem došlo 18.10. a jeho protivníky byl Viktor Orbán a Beata Szydlo, zatímco přisluhovačem byl Bohuslav Sobotka a Robert Fico balancoval podle své potřeby. Setkání naznačuje dvě věci, které se v poslední době dějí v Evropské unii. Obě spolu souvisí. Zaprvé, státy východního bloku Evropské unie, ty země, které byly dosud považovány za mizerné protektoráty Velkoněmecké říše a jejích francouzských, lucemburských a dalších spojenců, začínají být brány vážně. Nebo spíše, než vážně jsou brány s obavami, že narůstá jejich národně osvobozenecký a politický potenciál.
 
Druhá věc, která je patrná z tohoto mimořádného setkání je samotná reakce, ve které se mísí zoufalství a bezradnost Evropské unie s panevropskými představami a ambicemi jejich vůdců, kteří nechtějí přijít o svou dominanci a moc. Juncker dal jasně najevo, že se bude řešit problém dvojí kvality potravin a prohlásil, že v rámci svazové integrace nebude žádná země ignorována. Toto dvojznačné prohlášení, které je pro eurohujery mastí na duši a pro normální lidi hrozbou a výhružkou je právě ono u zmíněnou reakcí.
 
Premiéři V4 prozatím drželi linii s tím, že se EU nesmí dělit na východní a západní, že je nutné udržet jednotu, ale Evropská unie byla rozdělena na východní a západní už od svého počátku a s nabíráním nových členů se to, jen a pouze zhoršovalo. Junckerovi jde o to udržet jednotu něčeho, co nikdy jednotné nebylo. Nemohlo to být jednotné, protože každý stát má své národní zájmy a ani internacionalistická a neomarxistická ideologie Bruselu a Berlína tyto národní zájmy nezlomí. Respektive Brusel a Berlín mají své vlastní národní zájmy, které maskují internacionalismem.
 
Nyní probíhající volby v České republice ukáží, jaké jsou nálady lidu. Triumfální renesance Polska a suverénní vláda Orbána v Maďarsku už se projevují. Proto podpořte euroskeptické strany, zejména SPD, ať se můžeme hrdě a svobodně postavit po bok osvobozeneckých vlád Polska a Maďarska.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 21.10.2017