25. říj, 2017

V4 NEWS: FICOVA ZRADA V4

Zpátečka ve Visegrádu

"Chci s velkou radostí konstatovat, že se stáváme jakýmsi proevropským ostrovem v tomto regionu,“ aneb chce se mi zvracet. Tohle nejsou slova, nějakého dlouholetého liberála, libtarda, či nějakého proevropského tajemníka, eurohujera, či něčeho podobného. Tohle jsou slova Roberta Fica, který nyní ve Visegrádu zařazuje zpátečku.

Málokdo v současnosti přináší Visegrádu takové zklamání jako slovenský premiér Robert Fico. Zatímco u českých politiků jsme si zvykli na zbabělost a využívání Visegrádu podle potřeby, kdy aspoň na ostatní země Visegrádu nenasazovali, Robert Fico se nyní rozhodl úplně zařadit zpátečku zpět do lůna unijní byrokracie a jde tam ruku v ruce s Kiskou.

Na summitu EU kritizoval Velkou Británii a prohlásil, že Brexit nesmí být veden ve prospěch Velké Británie. S Kiskou už veřejně hovořil o tom, že Slovensko bude zotročeno v rámci tzv. tvrdého jádra EU. Kritizoval též výsledek našich parlamentních voleb. Právě v souvislosti s nimi řekl ten nechutný citát, který byl uveden na začátku článku.

O osobě Roberta Fica se dozvíte více v článku, který brzy vyjde. Podíváme se na to, jak se změnil národně konzervativní politik v současného ústupkáře Bruselu a eurohujeristu. Jak se stal trojským koněm Evropské komise.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.10.2017