2. led, 2018

V4NEWS: Višegrádský Nový rok prezidentů

Jako každý rok, i letos pronesli představitelé všech států své novoroční projevy a mezi nimi byli i presidenti Visegrádu. Zde Vám přinášíme jejich poselství a výňatky...

Miloš Zeman, president České republiky.

Pan president Zeman zrovna patří mezi tu malou skupinku národních představitelů, která nepronáší novoroční projevy, ale raději vánoční projev a ten právě zde supluje jeho novoroční projev. Náš president, hospodář a prognostik, se ve svém projevu věnoval nezřídka ekonomickému růstu země, nízké nezaměstnanosti, ale i nízkým investicím v poslední době. Stejně tak zmínil porážku sociální demokracie a lidovců v posledních volbách a postavil se proti variantě předčasných voleb. Nebál se zopakovat, že nám nikdo nesmí diktovat, koho umístíme v naší vlasti a nebál se vyzvat NATO k důraznějšímu a aktivnějšímu postoji proti islámskému expanzionismu. Jen tak dál, pane presidente. Máte náš hlas!

Zkyslá Kiska, presidenta Slovenska.

Kiska se pochopitelně v novoročním projevu věnoval dvěma historickým událostem, vzniku
Československa a rozpadu Československa. Letos je to 100 let od vzniku a 25 let od rozpadu
Československa. Kiska samozřejmě neuhnul ze své zvrácené liberálně sebenenávistné linie a
vyzvracel ze sebe žvásty o tom, že kulturní a národní výjimečnost je mýtus, a že mýty o výjimečnosti nestojí za „úspěchy“ Slovenska. Samozřejmě při svém projevu nezapomněl vyvrcholit prohlášením, že Slovensko „obstálo“ ve zkoušce, když díky „nejsilnější zbrani – demokratickým volbám“ porazilo „nahlavu extrémisty“.
Omluvte mě, jdu zvracet!

Andrzej Duda, president Polska.

V absolutním protikladu k perverznímu projevu zkyslého Kisky byl projev presidenta Andrzeje Dudy. Ten deklaroval, že rok 2018 se má stát rokem polské národní hrdosti, pochválil reformy a změny, které v Polsku proběhly v uplynulém roce a zdůraznil růst hospodářství, stejně jako posilování vnitřní a vnější bezpečnosti. Zmínil i Polskou nezávislost, protože tak jako v případě Česka a Slovenska, je to letos i 100 let od obnovení Polska, které bylo trojděleno Prusy, Rusy a Rakušany. President Duda taky zmínil nastávající členství Polska jako nestálého člena Rady bezpečnosti OSN a zdůraznil, že nyní nastává čas na to, aby se Poláci zamysleli, jakou zem chtějí předat svým dětem a svým vnoučatům. Přejeme Polákům hodně úspěchu a už nyní gratulujeme k 100. výročí nezávislosti!

Jánoš Áder, president Maďarska.

Projev presidenta Ádera se nesl jednoznačně v duchu křesťanství a tradičního důrazu na evropské křesťanské a konzervativní hodnoty. Oproti různým neomarxistickým politikům a liberálním demokratům se maďarský president nebojí připomínat evropskou křesťanskou minulost a tradice, které dnes ustupují islamizaci a multikulturalismu. Na závěr hovořil o svatém Františku z Assisi, jehož jméno je dnes znásilňováno rudým papežem Bergogliem. President Áder sice není tak známý jako premiér Orbán, ale přesto je velice dobré, že oba jdou linií obrany antické, židokřesťanské a sekulární Evropy proti neomarxismu a islámu.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 2.1.2018

zdroj:

cz:
 
sk:
 
 
hu:

http://www.keh.hu/beszedek/2466-Ujevi_koszonto&pnr=1