5. led, 2018

V4NEWS: Orbán & Morawiecki obránci Evropské civilizace!

Polsko a Maďarsko mají spolu dlouhou provázanou historii. Dva hrdé národy ctností a tradic, které měli společné krále, společné zájmy a společnou historii, se nyní opět setkávají v alianci proti upadajícímu západu a islámské expanzi.

To dokázala i návštěva polského premiéra Morawieckého u maďarského premiéra Orbány, ke které došlo 3. ledna. Jde o důležitou schůzi v době napjatých vztahů mezi agresivní a kosmopolitní Evropskou unií a baštami tradic a evropské civilizace ve východní Evropě. Navíc šlo o první setkání novopečeného polského premiéra s maďarským veteránem. 

Premiér Orbán se během této návštěvy vyjádřil proti Evropské unii a její snaze stát se impériem, místo společenstvím svobodných národů. Morawiecki a Orbán vyjádřili shodnou snahu bránit evropskou civilizaci a její morálku. Polský premiér navíc pozval Viktora Orbána na slavnost 100. výročí nezávislosti Polska, která se bude konat v listopadu a premiér Orbán pozvání přijal. 
 
Morawiecki navíc ke zklamání eurohujeristů a novinářů nadržených na možný zvrat v Polsku se vyjádřil proti přijetí Eura. „V tomto se náš postoj nemění. Není to na pořadu dne,“ řekl Morawiecki k otázce Eura. 
 
Krom tohoto všeho přineslo jednání, ještě jedno velké pozitivum a to shodu na vzniku Visegrádské rozvojové banky, která bude sdružovat Česko, Slovensko, Polsko a Maďarsko. Cílem této banky má být spolupráce v oblasti infrastruktury, obchodu, energetiky a rozvoje jednotlivých zemí. Nejde o nějakou centrální banku, či jiný podvodný orgán, ale o takové rozvojové instituce jaké vznikají například i z popudu Číny a další podobných států. Tyto instituce významně přispívají k hospodářské integraci a rozvoji jednotlivých zemí bez socialistických experimentů a regulací. 
 
Nyní je míč na hřišti Čechů a Slováků, protože Polsko a Maďarsko se na tomto projektu shodlo, ale pokud má být úspěšný, musíme do toho jít společně. Proto vyzýváme Andreje Babiše i presidenta Zemana, aby se Česko urychleně vyjádřilo ve prospěch vzniku Visegrádské rozvojové banky, která nám může pomoci v ekonomické nezávislosti na Evropské unii, a vyzýváme slovenské představitele, aby vytáhli hlavu z p*dele Evropské unie a připojili se ke svým visegrádským bratřím ve zbrani! 
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.1.2018