20. zář, 2017

USA: NEW YORK: ZEMAN V OSN - NEMĚNNÝ & SOLIDNÍ

Miloš Zeman vystoupil v OSN s desetiminutovým projevem a musíme říci, za 7. Republiku, že opět prokázal pevnost svých názorů, to že se nepodřizuje politické korektnosti, že se nebojí nazvat věci pravými jmény, a tudíž, že je našim kandidátem do presidentských voleb 2018.

Zemanův projev jednoznačně podtrhl intelektuální základy antiislámu spočívající v práci, již legendárního a prorockého myslitele, odborníka a politologa Samuela Huntingtona, který postavil svou skeptickou vizi budoucnosti jako budoucnosti střetu islámské anticivilizace se zbytkem světa proti utopické a růžové budoucnosti libtardní demokracie představené kavárenským myslitelem Francisem Fukuyamou. Právě o tomto hned na začátku svého proslovu hovořil president Zeman. O utopičnosti nadějí liberální demokracie a o realistickém pohledu Samuela Huntingtona na celou věc.

Přestože Zeman netnul do úplného jádra věci, a sice že islámská anticivilizace netrvá 20-30 let, ale už 1400 let, od doby, kdy Mohammed přepadl první karavany, už fakt, že se nebál na půdě islamizované a antisemitské OSN vystoupit s protiislámským projevem je velice odvážné.

Zeman se nebál poukázat na to, na co mnozí kritici islámu a současného bezpečnostního stavu v Evropě poukazují, že po každém teroristickém útoku dojde k shromážděním, zapalování svíček, kondolencím, ale nedojde k tvrdé odvetě proti teroristům a plnému nasazení síly. Vytkl OSN, že sama OSN není schopna definovat terorismus, a podle toho s ním i bojovat, zatímco ve stejné době má 38 roztříštěných antiteroristických organizací a skupin. Vyzval proto k sjednocení antiteroristických sil.

Nebojí se spojit masovou imigraci s infiltrací islámskými teroristy. Poukázal i na fakt, že masová migrace škodí samotným zemím, ze kterých lidé odcházejí, což je argument, který není příliš slyšet. Jako alternativu navrhuje ekonomickou a sociální pomoc zemím, ze kterých pochází masová migrace, což možná není nejšťastnější nápad, ale alternativa to je.

Konec projevu se nesl v optimistickém duchu vítězství nad terorismem, ale k tomu je, ještě velice dlouhá cesta. Nejprve musíme porazit kořeny terorismu, jeho ideovou základnu, tedy čistý islám.

Každopádně, buď, jak buď, Zeman opět prokázal, že důvěra anti-islámského a národního hnutí, kterou v něho vkládám, není důvěra marná. Není jako různí Realisté, kteří věří, že „islám nelze zakázat“, či jako Rozumní, věřící, že „islám jim vlastně nevadí“.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 20.9.2017