23. zář, 2017

PETR BYSTROŇ (AfD BAYERN) ROZHODNE V NĚMECKU VOLBY TÉMA MIGRACE?

Německo stojí před historickou volbou: již za několik hodin bude zvolen nový Bundestag. Etablované strany se dlouho snažily vyhnout přímé konfrontaci se systémově kritickou AfD.

Místo vyhroceného předvolebního boje nabízely pseudoduel mezi Merkelovou a Schulzem. Na posledních metrech před cílem je však dohnala realita: dlouho mediálně potlačovaná AfD sílí, CDU i SPD ztrácejí, předvolební boj se dramaticky zostřuje.

Stěžejním tématem, který hýbe již dva roky německou společností, je migrace a s ní spojené negativní aspekty. Potvrzují to všechny průzkumy veřejného mínění. V aktuálním průzkumu provedeném pro Bayerische Rundfunk označilo téměř 60 procent voličů migraci za nejdůležitější téma. Jenže v tomto bodě jsou si všechny strany zastoupené v parlamentu více méně za jedno – migraci vítají. Pouze teprve v roce 2013 nově vzniklá Alternative für Deutschland (AfD) zaujímá v otázkách migrace opačný postoj. Dělící čára tudíž probíhá mezi všemi parlamentními stranami na jedné straně a AfD na straně druhé...

Pokračování článku:

http://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=625207

 

Autor: Petr Bystroň, Mnichov, Bavorsko, Německo, 23.9.2017

Publikováno s laskavým svolením autora.

Zdroj: 

http://petrbystron.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=625207