9. pro, 2017

AUSTRÁLIE: MILO YIANNOPOULOS

Možná Vám toto jméno něco říká. Milo Yiannopoulos je radikálně konzervativně pravicový a altrightový novinář, aktivista, blogger a jak sám sebe nazývá „nebezpečný buzík“. Jeho akce jsou pravidelně fyzicky napadány. V Berkley dokonce levičáci vypálili kus univerzitního kampusu. Milo Yiannopoulos by mohl být dokonalým ideálem levičáků. Syn imigrantů, otevřený teplouš, který má za manžela Afroameričana, kterého si „vzal“ na Havaji, ale přesto je označován za nácka, rasistu, xenofoba atd...

Nyní se tento „nebezpečný buzík“ objevil v Austrálii a jeho nepřátelé opět ztropili scénu. Akci uspořádal v rámci série „Troll Academy – Australian Tour“. 1. Prosince se obul do „gender“- feministky Clementine Ford, kterou označil za „neošukatelnou“. 4. Prosince v Melbourne rozzuřil levičáky, když označil aboriginské umění za hnus. Tam taky došlo ke střetu mezi levicovými úderkami z Campaign Against Racism and Fascism a pravicovými konzervativci z True Blue Crew. Vše bylo završeno 5. Prosincem, kdy vyvrcholilo jeho turné. Nejprve v hlavním městě Canberra promluvil přímo v parlamentu na pozvání konzervativního senátora Davida Leyonhjemla a navzdory protestům a vřískání zelených a potom vyrazil do Sydney, kde se jeho přednáška opět neobešla bez násilností ze strany radikální levice. Při těchto násilnostech vykřikovali radikální levičáci, že muslimové jsou v Austrálii vítaní.

Takhle to dopadá, když chcete svobodně hovořit na veřejnosti. Dochází k útokům, nadávkám, urážkám a násilnostem. S ničím jiným se nesetkáte. Ale můžeme být rádi, že už pomalu vstávají na obranu svobody slova, někteří lidé a skupiny jako je právě True Blue Crew.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 9.12.2017