25. led, 2018

ČESKO: Rasistický středověk!

Absurdita politické korektnosti a zejména té západní, opětovně překonala svou předchozí laťku. Nejen, že se na západě odstraňují sochy bílých mužů a přepisuje se historie, ale nyní se to západoevropští politruci snaží vnutit i do našeho, středoevropského a východoevropského prostoru.

Letos v únoru má vyjít hra Kingdom Come: Deliverance. Počítačová hra vytvářená českým studiem Warhorse Studios v čele s Danem Vávrou, velkým proponentem realismu ve hrách. Ona je česká videoherní škola obecně známá důrazem na realismus (Operace Flashpoint, série Arma, částečně Mafie Dana Vávry). Dan Vávra, proto šel hodně daleko a nebál se zaangažovat i historiky a prozkoumat středověké české hrady a zámky. Kingdom Come: Deliverance se totiž odehrává ve středověkých Čechách, konkrétně v období krátce před Husitskými válkami a po svržení Václava IV. z římského trůnu jeho bratrem Zikmundem. Hlavní hrdina hry, za kterého budete hrát je venkovan, jehož domovina byla vyplundrována Zikmundovým vojskem a hráč se postaví na stranu Václava IV., bude plnit různé úkoly, spolupracovat s různými postavami, bude se muset učit se zbraněmi a výstrojí, bude muset spát, jíst, pít, prostě vše bude, co nejrealističtější.

No, a proč o tom píšeme zrovna na altrightových stránkách? Well, protože Kingdom Come: Deliverance se stalo další obětí ultralevicových úderek. Německý blogger Jan Heinemann označil Dana Vávru za rasistu, sexistu a historického revizionistu a vyzval herní komunitu k bojkotu hry Kingdom Come: Deliverance. Podobné výzvy se objevují na twitteru Dana Vávry a Warhorse Studios. Důvodem je to, že ve hře, která se odehrává v 15. století v Čechách nejsou žádní černoši, nebo jiní barevní lidé a člověk ani nemůže hrát za ženskou postavu. Slyšíte správně. To je drzost, co, nedat černocha do předhusitských Čech.

Sluníčkáři hned začali „argumentovat“ Maury, jenže Maurové byli Arabové a Afroarabové žijící ve Španělsku, tedy trochu daleko od Čech. Ve středověkých Čechách žádný černoch nikdy nebyl. Nejblíže k exotice tu měli židovští obchodníci v arabských službách, ale tím to hasne. Ale to není vše. Dan Vávra, jehož rodina byla perzekuována nacistickým režimem, je dnešními sluníčkáři haněn jako nácek. Sám Dan Vávra se hájí tím, že kdysi dokonce připravoval vydání dvou videoher, kde by hráč mohl hrát za ženu a dokonce za ženu, z nějaké menšiny, ale nepovažoval to za nic světoborného, nebo důležitého. Dan Vávra navíc napsal obsáhlí článek jako obhajobu své práce a západního videoherního trhu, včetně odkazů na to, že vyrůstal v komunistické totalitě a sluníčkáři se chovají dnes tak jako komunisté.

Hra se dokončuje v době, kdy se na západě objevují filmy, hry a divadelní představení, kde je královna Margaret z Anjou hrána černoškou a černí herci pro změnu hrají Julia Caesara nebo Achilla. Nikomu to nevadí, ale zkuste si představit ten poprask, kdyby dejme tomu zulského krále hrál běloch. Všechno by lehlo popelem.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 25.1.2018