28. led, 2018

ČESKO: Diktatura „elitariátu“

Nacházíme se v povolební psychóze, která prostupuje naší společností a asi by se hodilo zmínit reakce Drahošovců na jejich porážku ve volbách. Od tohoto článku moc neočekávejte, je psaný ad hoc, z hecu, který vyvolávají Drahošovci, ale pojďme se už podívat na ty jejich reakce.

Tyto reakce jsou nádherné svým pokrytectvím a ukazují dokonale, co je to „elitariát“ (za název děkuji D. Štěpánovi). Tento „elitariát“ se totiž nyní projevuje, ještě více, než se projevoval před pěti lety, po porážce Karla Schwarzenberga. „Elitariát“, to je skupina lidí, která si o sobě myslí, že je lepší, než ostatní, že volí správně, politicky uvědoměle, „civilizovaně“ a vzdělaně. Ve skutečnosti jde o osoby, které nikdy ničeho nedosáhnou, jsou hluboko pod úrovní svých pánů a mecenášů z politických neziskovek, Sorosovců, Evropské unie a dalších podobných skupin.

Před volbami jsme se z úst těchto lidí nejčastěji dozvídali, že Zeman je sprostý, že je hrubý, vulgární, notorický alkoholik a tak podobně, a že Drahoš a oni jsou slušná, civilizovaná a lepší alternativa. Lepší v tom nejhorším slova smyslu. Nyní se dozvídáme, že jsme „primitivní a závistivé kurvy“, a že naše země je zkurvená (Jan K.), od J. L. Příplatové se dozvídáme, že Drahošovci nebrečí, ale že nenávidí 2 853 390 sviní, a taky že Zemana volí, jen slaboduší, debilní, dementní, alkoholici a podprůměrně inteligentní. Od L. Krejzy, že se mají „tihle zmrdi střílet“. A to jsou jen tři reakce z facebookového okolí. Jsem zvědav, zda tyto příspěvky bude facebook cenzurovat, nebo je nechá být… řekl bych, že to druhý.

Porážka v presidentské volbě uvolnila v těchto lidech dlouho potlačované frustrace a malost, kterou si nyní chtějí na nás vybíjet. Pokud by Drahoš vyhrál, mohli by si léčit své nízké sebevědomí, tím že by Drahoš vedl Českou republiku do háje, pomáhal jí oslabovat, dělat z nás dál vazaly Německa a budoucí islamostán, ale takhle nezbývá těmto elitářským sluhům nic jiného, než prskat. A to se samozřejmě netýká jen frustrovaných voličů Drahošovců, ale i aktivistických novinářů a všemožných angažovaných komediantů, jejichž falešná aureola je to jediné, co jim brání v tom, aby nadávali miliónům voličů presidenta Zemana.

Tato volba byla každopádně vítězstvím českého národa a plebejského lidu nad patricijskými a kolaborantskými elitáři a „elitariátem“, který se tu formoval. Doufejme, že brzy přijmou svou porážku, a pochopí, že už nemají občany této země dál štvát a zastrašovat.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 28.1.2018