3. bře, 2018

ALTRIGHT.CZ: Proč jsou Anarcho-Kapitalisté tolerováni & Alt-Right ne?

Proč jsou Anarcho-Kapitalisté, kteří nemají problém se zabíjením a napadáním policistů lůzou a kriminálníky a levicovými aktivisty tolerování. A AltRight, jež se zastává Evropana je šikanováno... 
 
Proč dvě, pro normálního člověka (dále jen „normík“) stejně "ujeté" ideologie jsou brány absolutně jinak? Prvně si shrňme ideologický základ obou dvou ideologií, pak si nastiňme faktický stav, jak je s oběma tábory zacházeno a na závěr objasním, proč se tak děje.
 
Anarcho-Kapitalismus je v podstatě ideologické „reductio ad absurdum“ (důkaz sporem) názorů Johna Locka na to, jaký svět má být. John Lock vychází z toho, že státy se formují na základě souhlasu, protože pro občany, je to výhodné. Anarcho-kapitalisté jdou dále. Důležitý je individuální souhlas ke všem zásahům do majetku a stát je neustálým porušovatelem tohoto práva.  A jelikož nedotknutelná vlastnická práva, berou jako základ bez konfliktní společnosti, tedy společnosti ideální, tak berou stát jako absolutní zlo. 
 
Co AltRight? Mají vyhrazenou ideologii, asi v tom že:
 
Lidé jsou unikátní a i Evropané mají nárok na vlastní kulturu a identitu. Dále světoborný objev, že rozdílní lidé, produkují rozdílné společenské výsledky. Že doopravdy záleží na genech. Že osvícenectví byl intelektuální omyl (krom vědy), minimálně z pohledu společenských věd. A jako hlavní bod že liberální demokracie nestojí za zničení vlastního národa.
 
Jaký je faktický stav věci? Anarcho-Kapitalisté mají své částečné místo v mediích a mocenské složky, se o ně moc nezajímají. Ano pravda, zatkli Rose Ulbrichta, za to, že na „deep webu“ (skrytém webu) přeprodával drogy. Ale, že by dělali razie na akce Libertariánů a státní složky nechali idelogicky opoziční skupiny Ancap mlátit, se úplně neděje. Což nejde říct o Alt Right, Antifák napadne alt-right, nejenže policie nezasáhne, ale státní zástupci se vrhnou na to, aby příznivci alt-right zničili život viz. Charlottesville. Nebo zakázání organizace Nord Front?
 
Proč se tak děje? Současný systém ideologii první nevidí jako výrazný problém (Ancap) a druhou jako velmi výrazný problém (AltRight). Je to díky tomu, že v podstatě AnarchoKapitalismus je zjevně neuskutečnitelný. Je to jakoby povstalecká skupina věřila, že písek funguje jako střelný prach. Pak se jich není zapotřebí obávat. A je to prostou nerealistickou (ne)státo právní teorií. AltRight převzalo z Neoreakce a ta od C. Schmidta prosté pozorování. Suverén je ten, kdo určuje výjimky. Aktivističtí klinikáři napojení na Stropnického mladšího, jsou víc součástí státní suverénní moci, než příslušníci policie, kteří je nevyklidí. Prostě nerealistický pohled na věc.
 
P.S. Autor neodsuzuje všechno z Anarchokapitalismu, některé věci jsou v něm dobré. A Krypto měny, jsou cool, asi nejvíc Onion Coin či Monero.

Autor: Kerberos, Praha, ČR, 3.3.2018