23. čvc, 2018

ALTRIGHT.CZ: Steve Bannon, aneb proti ohni ohněm

Steve Bannon, spolutvůrce amerického altrightu, bývalý poradce presidenta Trumpa a blízký poradce a spolupracovník řady národně konzervativních politiků a vůdců napříč Evropou, od Marine Le Pen ve Francii, přes Ligu severu v Itálii, až po vládu Viktora Orbána v Maďarsku, se rozhodl přejít do dalšího útoku proti neziskovkám, nátlakovým organizacím a Sorosovým silám. Pro posílení intelektuální a teoretické základny evropské radikálně konzervativní pravice, Steve Bannon plánuje založit vlastní think tank...

Think tanky jsou myšlenkové trusty, skupiny vytvářející a podporující určité myšlenkové
proudy. Až na čestné výjimky jako je Institut Václava Klause, jsou například v Česku téměř výhradně v rukou neomarxistů, cuckservativců a liberálů. Think tanky vytváří a publikují analýzy, doporučení a návrhy. Většina mainstreamových think tanků je napojená na vlády a sponzorovaná vládami, radikálně konzervativní a vlastenecké think tanky jsou naopak perzekuovány liberálnědemokratickými vládami.

Steve Bannon jako dlouholetý a zkušený publicista a aktivista z prostředí altrightu a
Breitbart News, má výhodnou pozici a dostatek prostředků, aby položil základy prvního čistě
altrightového think tanku, který může posílit základy boje proti politickým neziskovkám a dalším pijavicím. Bannonův think tank by se měl podle prvních dohadů jmenovat jen „The Movement“ –„Hnutí“. Tento think tank může mít, ještě jednu významnou funkci. Může se stát chybějící spojnicí mezi národně konzervativními vládami východní Evropy a národně konzervativní opozicí západní Evropy, popřípadě s Itálií, kde už je národně konzervativní vláda.

Zatím je nutné čekat. Steve Bannon oznámil, že činnost v Evropě naplno rozjede, až po
listopadových senátních a kongresových volbách v USA. Velký impuls, či spíše znamení pro budoucí potenciál, budou představovat nadcházející evropské parlamentní volby, ke kterým dojde na jaře 2019. Člověk musí být trpělivý v boji tváří tvář proti 32 miliardám dolarů, které oligarcha Soros dává každý rok na podporu neomarxistů, radikální levice, liberálů a různých bojůvek.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 23.7.2018