7. říj, 2018

ALTRIGHT.CZ: Pravicová Anti-komerce

Moderní levici se povedl, historicky jeden dobrý husarský kousek. Totálně si přivlastnila téma anti-komerce...
 
Historie anti-komerčního hutní lze u nás shrnout do následujících. 
 
Při bouřlivých 90 letech docházelo k dramatickému růstu životní úrovně (až na velmi úzký sektor). Rozvoj malých firem a velkých zahraničních firem nebyl nutně na našem území antagonický. Po letech se v obchodech objevilo zboží, které bylo ke koupi za oficiální ceny, ne jako podpultové.  Rostla i ODS, která byla tehdy pravicová a konzervativní zároveň a jako symbolem úspěchu si lidé kupovali zboží a ukazovali ho jako důkaz své životní úrovně a jako to, že jsou už ti západnější.
 
Následně bují moderní, šílená levice, která se nejvíce projevuje ve formě rakoviny s názvem Zelení. I rozbité hodiny jdou dvakrát denně správně. Tak i oni měli pravdu s kritikou přehnaného konzumu. Ovšem pravice skočila na špek. A jako ukázku toho že „teď je dobře“ a pravice vždy musí dělat opak toho, co levice (třeba dlouhodobě prohrávat). Tak pravice pro známku svého pravičáctví šla mohutně nakupovat do Tesca, Billy, HMka atd. Původní pro- monarchistická pravice se zasazovala o hodnoty trvalé, ne o konzum.
 
Proto si vezměme anti komerci nazpět. Ne proti malým podnikům a věcem, které potřebujeme, ale proti velkým korporacím. Vezměte si třeba tabákové společnosti, člověk by se si řek, že je to vrchol anti-politické korektnosti. Omyl. I ony mají sluníčkové programy pro diverzitu. A totéž banky. Takže je v tom nepodporujte a podporujte raději sebe.
 
Jak na to? Utvořte si rozpočet. Omezte konzum na nejnutnější a začněte spořit tak, abyste měli šestiměsíční rezervu na horší časy. Neutráceje za ptákoviny. Konsolidujte a uhraďte všechny vaše spotřebitelské úvěry, jedinou výjimku tvoří hypotéky na byty. Obecně úvěry používejte s rozvahou k tomu, abyste za investovali, abyste měli z nich zisk a berte si je nejlépe na S.R.O. Když si něco chcete koupit, tak si na to našetřete – ono vás to možná omrzí, než si to koupíte a tak omezíte spontánní nákupy. Jezte zdravě – je to levnější. Už kvůli rozsahu. Neutrácejte za statusové věci. Př.: Oblek ušitý na míru může být levnější, než oblek od Armaniho. Investujete alespoň 15% příjmů. Věci si zkuste kupovat od místních výrobců , pokud jsou ve větší kvalitě. Koukejte se na poměr cena/ výkon. Nekupujte věci, které vám radí ultra bohatí, ale dělejte věci, které dělají oni. Jo a zpozorujte nějaký anti-sluníčkářský projekt. 
 
Autor: KERBEROS, Praha, ČR, 7.10.2018