5. lis, 2018

ALTRIGHT.CZ: Steve Bannon, aneb, když pravda bolí...

Snad už je to kolorit každé, nebo téměř každé akce, kam dorazí stratég mezinárodního AltRightu, muž, který dosadil Donalda J.Trumpa presidentem, a který velice prozřetelně vsadil na italskou Ligu severu a na brazilského Jaira Bolsonara, že se tam konají rozvášněné demonstrace radikální levice...

Nejinak tomu bylo i v Torontu, kde Steve Bannon vystoupil v diskusi s konzervativním komentátorem Davidem Frumem. Před zpolasluníčkovým publikem téměř tří tisíc lidí vystoupil Steve Bannon, aby varoval před nástupem populistického socialismu a jasně deklaroval, že cesta budoucnosti leží v populistickém nacionalismu.

Liberální pseudopravičáci, podpoření demonstrací levičáků, na které bylo zatčeno 12 lidí, odmítali Bannonovi názory, ve svém omezeném cuckservativismu nechtíce přijmout, že ekonomický a populistický nacionalismus jsou jediná záchrana moderní civilizované společnosti. David Frum velice dobře, ovšem vyčítavě, poznamenal, že populismus je největším ohrožením liberální demokracie. Asi mu nedošlo, že je to tak správně, a že je nutné překonat úpadkovou fázi liberální demokracie a nastolit populistické národní režimy.

No… na závěr, dvanáct aktivistů bylo zatčeno, tradice se zopakovala a Bannon projevil odvahu v boji proti sluníčkové levici i pseudopravici, která se uhnízdila v Kanadě.

Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 5.11.2018