24. kvě, 2020

ALTRIGHT.CZ: Město Praha & letošní festival Prague Pride 2020

Po mnoha a mnoha hodinách jednání čtvrtečního zasedání pražského magistrátu, jak se zjistilo, došlo k odhlasování miliónové dotace pro akci, festival, který se letos v Praze nebude konat v takovém rozsahu, jako jeho ročníky předešlé...
 
 Akce, která je medializovaná, získala na čtvrtečním, respektive pátečním zasedání ( zasedalo se až do páteční čtvrté hodiny ranní) magistrátu přístup k dotaci ve výši 1 miliónu Kč. Tou akcí je Prague Pride a tato dotace byla ze strany magistrátu odůvodněna údajně tím, že si minulý rok organizátoři zapomněli zažádat o dotaci, a tak byla nyní udělována individuálně. Prý důsledek zmatků při změnách v grantových systémech.
 
No, buď jak buď, ale vydávat milión Kč na granty pro festival, který se neuskuteční v takovém rozsahu, kdy předešlé ročníky, byly větší programově a měly menší dotaci, to chce skutečně koule. A ještě k tomu to bylo schváleno dost jednoznačně: "36 hlasů pro, 1 proti a 2 se zdrželi." K hlasování o tomto bodu došlo, až po 20 hodinách jednání na magistrátu, a byl to poslední bod zasedání a hlasování Letos se Prague Pride bude konat jen formou,  online akcí, kvůli koronaviru a pochodu bude naštěstí naše země ušetřena (doufejme). 
 
Každá koruna je dobrá, zvláště v dnešní době končící koronavirové pandemie a tyhle dotační programy jsou přesně ty, na kterých by se mělo začít nejvíce šetřit, a tohle jsou přesně ty akce, které by se měly nejvíce zkrouhnout.
 Ale když je dobrá vůle a ochotná zadnice…
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 24.5.2020