18. čvc, 2020

ALTRIGHT.CZ: Horákové dneška

Nedávno bylo v České republice připomínáno 70. výročí popravy dr. Milady Horákové komunistickým režimem... 

Této popravě předcházelo zdivočelé propagandistické běsnění, a v tomto textu ukážu jeden z příkladů, že takové běsnění, nezřídka tolerované, nezřídka podporované, je i nedílnou součástí ideologie liberální demokracie. Ne, nejde o tak extrémně vyhrocenou situaci, jako je soud a poprava člověka, ale paralela je tu dost děsivá.
 
První takovou paralelou je Patricia Simonová, profesorka vysoké školy Marymount Manhatten. Ta se nyní stává předmět lynče a ostrakizace, protože usnula při přednášce o rasismu. Na pár chvilek usnula, přičemž ona sama tvrdí, že ne, že se akorát dál nemohla dívat do monitoru, což je taky možné, ale i kdyby usnula, reakce studentstva je děsivá. Dva tisíce studentů podepsalo petici za její vyhazov, protože „… nesouzní s antirasistickým pohledem…“, jak píše Caitlin Gagnonová. Na internetu se šíří fotografie s tímto „usnutím“, a jen k ní doplním ještě jednu věc, u jména profesorky Simonové je v závorce (She, Her…), aby se vědělo, že jako žena má být oslovována jako žena. Ano, tohle už se musí dopisovat, aby se někdo náhodou někoho nedotkl.
 
Dva tisíce studentů podepsalo petici za její vyhození, a přidávají k tomu všelijaké pomluvy a nařčení z rasismu, včetně „toxického chování“, aniž by si uvědomili, že toxické jsou jen chemikálie, a ne to, co jim dělá bebí na dušičce.
 
Druhým takovým příkladem je J. K. Rowlingová, autorka slavné série o kouzelníku Harry Potterovi. Ta měla tu neskutečnou drzost a opovážlivost, že si dovolila tvrdit, že jen ženy menstruují. Reagovala tak na text OSN, ve kterém se psalo o „menstruujících lidech“. Liberálně levicová autorka nebyla dostatečně liberálně levicová a snesla se na ní vlna nenávisti a útoků, vlna „cancel culture“, jak se tomu říká. Kultura a nepohodlní autoři se vymazávají. Proti Rowlingové se postavil i Daniel Radcliff, představitel Harry Pottera, nebo Emma Watson, která hrála Hermionu Granger a perzekuováni jsou i lidé podporující Rowlingovou. Autorka G. Philipová, která vyjádřila Rowlingové podporu, přišla o kontrakty se svým nakladatelstvím. Rowlingová opodstatněně varuje, že transgender hnutí poškozuje ženy a vymazává jejich podstatu a hodnoty, tím že relativizuje pohlaví. K tomu bych doplnil, že pokud jsou doktríny transgender hnutí pravdivé, pak ani neexistují sexuální orientace a LGBT hnutí je zbytečné. Jako další příklad útoků na Rowlingovou se udává výrazně nižší prodej jejích knih. V červnu prodej tištěné beletrie v USA vzrostl o 31.4%, ale Rowlingové jen o 10.9%, přestože loni, ve stejné době, měla nadprůměrně vysoký růst (35.2% oproti 33.3% zbytku trhu).
 
Akce levičáků vzbudila i reakci. Dopis podepsaný celou řadou levicových liberálů, které začala revoluce, jíž započaly před mnoha dekádami, sama požírat. 150 filosofů, spisovatelů, publicistů a komentátorů, převážně levicově liberálních, včetně Rowlingové, Noama Chomského, pronásledovaného Salmana Rushdieho, či šachisty a opozičního aktivisty Garry Kasparova, se vyjádřilo proti likvidaci nepohodlné kultury. Nutno říci, že jakkoliv je jejich počin úctyhodný, byli to právě oni, kteří tohle spustili svou kulturní revolucí a neomarxismem v druhé polovině 20. století.
 
Tak jako Robespierre byl zavražděn vlastní revolucí, tak jako Milada Horáková byla zavražděna komunisty, kterým svou politikou podpory znárodňování a boje proti agrárníkům pomohla dostat se k moci, tak i tato stará garda levicových liberálů je ničena kulturní revolucí, kterou započala, kdysi dávno.
 
Vidíme tedy dvě paralely. Velké a divoké kampaně, více či méně organizované, vyzývající k zostuzování a pronásledování lidí nepohodlných současné ideologii a současným elitám, tak jako se to dělo v padesátých letech v Československu, a to, že revoluce požírat, ty, kteří jí spustili. Jako za Robespierra, Dantona, jako v 30. letech v SSSR, jako v tragickém případě Milady Horákové.
 
My, tváří tvář této situaci, můžeme jen stát a doufat, že se východoevropské státy, co nejdříve odtrhnou od západního úpadku a zkonsolidují se do Trojmoří.
 
Autor: Herakleios Stalker, Praha, ČR, 18.7.2020
PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!