19. zář, 2020

ALTRIGHT.CZ: Generační konflikt

Šíří se nám tu menší nešvar generačního konfliktu...

Staří nadávají na mladé a mladí na staré. Někdy je mezi-generační kritika oprávněná. Ovšem cílem není vést zbytečný konflikt, ale situaci napravit  – vlastenci potřebují oslovit mladé!

Mezi některými "buřt" nacionalisty starší generace, se rozšířil mýtus, že všichni mladí jsou "SorošJugend" a vůbec jsou to zmetci. A proč nevolí ty jejich strany. Položme si otázku co vlastenecké strany nabídly mladým a hlavně proč to tak neučinili?

Ekonomická oblast:

V programu Trikolóry, SPD, ani například Národní Demokracie se nenachází moc bodů, jež by nabídli něco, co na čem by měli mladí přímý ekonomický a politiciký zájem. 

O peníze jde až na prvním místě. Jaký mají program výše zmíněné strany? Problém rozeberme na tři části. Příjmy mladých, výdaje mladých a jaké hospodářství (včetně transakcí) máme, nebo chceme. 

Příjmy:

V současné době žijí mladí v úplně jiné ekonomice než jejich rodiče, kteří buď do práce nastupovali, ještě za dob socialismu nebo restartu v 90. letech. Kde buď panovala jistota nějakého slušného pracovního místa, nebo sice člověk dostal padáka, ale rychle našel jiné místo, pokud chtěl...

Sice dnes lze najít pracovní místo rychle, ovšem jde o anomálii posledních 2 až 3 let.

Jak chtějí ovlivnit přijmy mladých? Snížit daně z práce? Lepší pracovní místa? Vyšší platy? 

Položte otázku těm, kteří dělali v administrativě dříve, jestli podniky disponovaly nástroji sledování výkonu práce na vteřiny 24/7? Nebo jak moc byli časté přesčasy? 

Tuší například starší generace, že ta místa kde „ti mladí manažírci“, kde mají „třicet tisící korun“ (prohlášeno s tónem, jako kdyby šlo o miliardy), je vykoupeno například běžnými 10 až 11 hodinovými směnami? Nebo, že přez časy se neproplácí? Nebo, že ani služební zákoník pro úředníka, vás stejně neochrání před vyhozením v podstatě na hodinu? Možná to může znít, jako nářek a každá doba, měla své plus a mínus.  Ale trochu pochopení a lidského soucitu je na místě...

Ale co jim navrhují? Pokračování téhož? Co je alternativa?

Výdaje:

Vlastní bydlení. Vlastní bydlení. Vlastní bydlení. Největší výdaj. S českými potravinami, moc díru do světa u mladých neuděláte. Ale cena vlastního bydlení, pro méně chápavé: cena vlastního bydlení. Absolutně jasná priorita. Argument, že teď jsou levné televize a džíny jsou všude, je prostě mimo.

Hospodářství:

Co je  programem? Jak se mají točit peníze / v rámci regionu / mezi malými podniky? kdo je bude vlastnit? Budou se lidé domlouvat v hospodě nebo v kanceláři? Jaký budou mít chrakter? Mladí mají rádi „domací“ prostředí nikoliv zaplivanou putyku, mají rádi ekologické věci. Mají rádi věci s příbehem, ne něco, co existuje jen tak. Co je program v tomto směru?

A proč to vlastenecké strany neudělali?

Je jim to jedno, absolutně odmítli tuto cílovou skupinu. Jako celek. Jasně chápu, že mladí jsou jinde a část jich, je "Sorošjugend", ale ne všechni.

K příjmům:

Prostě si chtějí držet to své. Jaké digitalizace podniků a úřadů, fuj to je zlé. Já mám šanon a basta. Nikdo je nazajímá. A hlavně smrádek a teploučko. Leckdy tyto pozůstatky kolotočářské ekonomiky produkují zajímavé situace. „Oni nechtějí makat!“ často zaznívá. Jasně pracovat za peníze pod úrovní trhu (viz to bydlení), dostávat výplatu pozdě a šolíchané sociální a zdravotní pojištění je fakt věc. Chápete proč mladým nevadí západní firmy? Tam většinou dva, z těchto problémů neřešíte.

K výdajům:

Bydlení: Když výhodně zprivatizujete v 90. letech, byt 4 plus 1, za 400 000 Kč a dnes máte problém dát do fondu oprav pár korun navíc, na opravu střechy, ale váš byt klidně prodáte za 6 milionů. Je jasné že Vás to vůbec nepálí. Nastavení je jasné. A aby se nic nikde nepostavilo. Dokonce už u i rekonstukce železniční dráhy je špatně! A Metro ať jezdí do pole (metro Stodůlky). Zajímavé je, že "buřt" nacionalisty to vlastenctví, někdy lidi opouští, když by jsme se bavili o tom kdo může a nemůže nakupovat nemovitosti, to najednou peníze muslimské mafie nevadí, že?

Taky si někdy nakradli byty a teď je pronajímají. 90. léta styl. Tyhle lidi jsou výborní když prosazují nízké daně a tradiční hodnoty. ExODS je toho krásným příkladem. Co kdyby někdo zdanil ty nájemné příjmy, že?

Hospodářství:

Ekonomika taxikářů s přetočenými taxametry, kolotočáři, šmelení všecho možného, amatérismus při řízenní státu a podniků, extrémně táhnoucí se soudy nezaujme, ale pro starší generaci je to vlastně normální. Byli v tom přežili to, někdy si vydělali a někdy zchudli. Ale teď je potřeba příjít s jiným modelem a při minulé změně modu, se spálili. Takže ochota nabídnout něco jiného je menší.

Jak z toho?

No, nějak z toho musíme vymyslet cestu! Jinak tu bude "kebaba land", nebo vymřeme, protože každej mladej vezme čáru ze starobního domu, jménem ČR. Musi se najít nebo znovu obnovt principy i dočasné kompromisy, které povedou k lepšímu stavu jak pro mladé. Důchodci budou mít důstojné důchody a dobrou zdravotní péči a mladí poměry, které jim budou vyhovovat. 

Navrhuji též tuto koalici:

Spojencem se musí stát:

Vlastenečtí mladí, vlastníci podniků, profesinální třída, rodiny a důchodci...

Nepřáteli této země jsou:

Tetky s drdolem na úřadě, velké korporace, kolotočáři,  krmininálníci a svoloč...

Autor: KERBEROS, Praha, ČR, 19.9.2020


PODPOŘTE NÁS! Číslo účtu: 1511201888/5500 heslo pro dárce & příjemce: NB.com DĚKUJEME!