9. zář, 2017

MARTIN KONVIČKA: MOHOU ISLAMOFILOVÉ KLESNOUT JEŠTĚ NÍŽ?

Člověk se při ranní kávě připojí k facebooku, a co tam nevidí - status naprosto zbytečného europoslance Štětiny, s obrázkem BASMALY (nebo též BISMILLAH), což je fráze, kterou začíná každá súra Koránu, kdejaká islámská modlitba, ale též většina islámských právních dokumentů, od soudních rozhodnutí a fatew po ústavy států a provolání náboženských vůdců. 

"Ve jménu boha [to jest: alláha] milosrdného a slitovného". 

Europoslanec v tom vidí důkaz "mírumílovnosti islámu". Je to přitom právě věta, kterou slyší oběti šáriátských soudů před popravou nebo kamenováním, je to věta, kterou začínala prohlášení teroristů typu Bin Ladina, je to věta, kterou al Baghdádí vyhlašoval Islámský stát, je to věta, kterou byla uvedena neslavná fatwa odsuzující k smrti Salmana Rushdieho... 

Vlastně nás to nemusí překvapovat - všechny totality se prezentují jako mírumílovné. Nacisté též rádi mluvili o "spolupráci evropských národů", komunisté, pravda jen na hubě, za světový mír přímo "bojovali". 

Štětina, který za minulého režimu, coby vodák a horolezec, procestoval řadu zemí Asie, včetně cizincům zakázaných asijských oblastí SSSR a který byl osobně svědkem islámské revoluce v Iránu (napsal o tom knihu "Studna pro Mandon", kde přesně popisuje nástup mohamedánské totality), se po převratu prezentoval jako veliký komunistobijec, pak rusobijec - a nakonec, asi když to přestalo nést, obyčejný islámofil. 
 
Je to už starý chlap - a Top09 mrtvá strana. Naštěstí, protože pokud by takto pokračovali ještě 10 let, dočkali bychom se dní, kdy budou poslanci a europoslanci za Top09 bušit hlavami o zem a vybuchovat na nádražích a stanících metra. 
 
Autor: MARTIN KONVIČKA, České Budějovice, ČR, 9.9.2017