17. zář, 2017

NĚKDY JE LEPŠÍ NECHAT LIDI MLUVIT

Podrobně jsem si přečetla rozhovor s Andrejem Babišem v Mladé Frontě Dnes. A osobnost Andreje Babiše se z toho vyloupává daleko lépe, než z těch plivanců od jeho politických soupeřů.

A tohle mě napadlo u čtení...
Proč nefunguje kauza Čapí hnízdo? Protože takových staveb z peněz EU jsou po České republice stovky. Lidi nejsou pitomí a ví, že by se takto dala rozporovat každá druhá stavba. Nemají tedy problém uvěřit řečem o účelovosti.

Andrej Babiš jen tak mimochodem zmiňuje Polsko - jakože on přece nechce omezovat veřejnoprávní televizi a omezovat soudy, a říká, že je nefér ho přirovnávat k polským politikům. To je skutečně nefér - protože Andrej Babiš vůbec nechápe, co se v Evropě děje a nelze ho k polským politikům, kteří dělají dobrou práci, vůbec přirovnávat. Touto svou poznámkou to jasně dokazuje. 

Andrej Babiš chápe jen to, co se ho a jeho podnikání osobně dotýká. Není schopen věci vidět v souvislostech, proto není jeho vláda řešením žádného problému. On jen tak chaoticky vystřeluje a občas se trefí. 

Vzhledem k tomu, že ostatní mainstreamová politici se neumí trefit nikdy, je mezi nimi králem. Nedivím se tedy, že neumí na úspěch ANO najít žádnou zbraň. 
Jeden jediný rozhovor ukázal zmar české politiky v plné kráse.

Nenapadl mě žádný obrázek, který by mohl tento zmar ilustrovat - snad jen tento. Jen bych prohodila pořadí - korporace, média, politici, občané.

Autor: Eva Hrindová, Olomouc, ČR, 17.9.2017