29. říj, 2017

ČESKO: DIE LINKE.CZ ?

Historický propad komunistů u voleb, má dvě možné cesty. Buď se komunisté nezmění a příští volby budou vymazáni ze sněmovny PSP ČR. Nebo se vydají cestou podobnou té, kterou vyrazili komunisté například v Německu, kde je vede bývalí sociální demokrat Oskar Lafontaine, pod názvem Levice (Die Linke) a stal se jejím předsedou, před deseti lety v roce 2007. KSČM u nás má svého Oskara a tím je Josef Skála...
 
7,76 %
To je výsledek komunistů v letošních volbách a nejhorší od listopadu 1989. V roce 2013 získali 14,91 %, přišli tak o polovinu hlasů. Je jasné, že potřebují změnu. Předseda Vojtěch Filip už oznámil, že na mimořádném dubnovém sjezdu v roce 2018, už nebude funkci obhajovat. Otevírá se tak prostor pro Josefa Skálu. Ten klade důraz na styl národní konzervativní levice. Ve stejném duchu vede německou bývalou komunistickou stranu s názvem Die Linke Oskar Lafontaine. Jeho strana získala v nedávných zářijových volbách 9,2% a získala 69 mandátů, o 5 více než při volbách v roce 2013, jak je vidět, preference Die Linke rostou, naopak preference českých komunistů klesají. Oskar Lafontaine přezdívaný Napoleon ze Sárska, ví, že německá sociální demokracie SPD je v krizi, a že když bude držet směr, bude jeho strana stále růst a v budoucnu ji může nahradit.
 
V Česku je situace obdobná. Čeští socialisté z ČSSD utrpěli totální debakl, a získali ještě méně než komunisté, a to jen 7,72% oproti roku 2013, kdy získali 20,45 %. Jenže socialisté, se z euroislámu a LGBTQ lobby nevymotají, už to, že si zvolili za předsedu poslaneckého klubu ČSSD Jana Chvojku to jen potvrzuje. A o předsedu strany má zájem Jan Hamáček, který se veřejně paktuje s islámisty. Je tedy možné, že v příštích volbách budou vymazáni z mapy stejně jako strana Zelených při těchto volbách. 
 
Národní konzervativní levice 
Touto cestou, by se komunisté mohli vydat. Určit si tři jasné body, tedy národní zájmy, konzervativní hodnoty proti těm neomarxistickým, a sociální témata, která ČSSD opustila. Pokud se jim to podaří, mohou sociální demokracii nahradit. Změnu by chtěl i název, něco ve smyslu Českomoravská Levice, nebo Levice.cz. Bylo by mnohem lepší mít jako levicovou stranu u nás lidi, kteří řeší opravdová sociální témata, a mají jasný vztah k národním zájmům, než neomarxisté, kteří preferují rozkazy Bruselu a Berlína a tlačí šílenosti typu LGBTQ, namísto tradiční rodinné politiky. Uvidíme v dubnu 2018, jak si s tím komunisté poradí, je to jejich šance. Jinak zmizí zcela a sociální témata si nechají jiné strany, jako je dnes Okamurovo SPD a Babišovo ANO.
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 29.10.2017