17. lis, 2017

HRDÝ ČECHÁČEK: PEKAŘSKÝ UČEŇ SEDLÁČEK & STUDENT MEDICÍNY OPLETAL DNES

Příběh pekařského učně Sedláčka a studenta medicíny Opletala, je příběhem mladých lidí, vlastenců, kteří bez rozdílu stavu protestovali proti nacistické okupaci. Dnes studenti považují pekařského učně za lůzu, a poklonkují IV. říši.

Na podzim roku 1939, kdy začala II. světová válka, jsme se již půl roku nacházeli pod „ochranou“ III. říše. Nicméně, nespokojenost s tímto stavem byla i nadále veliká. Snahy pravdolásky nadělat z Čechů a Moravanů kolaboranty jsou jasné. Chtějí tím zakrýt to, že jejich vlastní rodiny a ikony jejich ideologie, nepokrytě s nacisty kolaborovali, a tak vymýšlejí pohádky o tom, že kolaborovali všichni. Nicméně tomu tak nebylo.

28.říjen 1939

Konala se velká demonstrace v Praze a dalších městech Protektorátu Böhmen und Mähren. Polsko bylo již poraženo, a nacisté utahovali smyčku.  Nicméně na výzvu československého odboje vyšli do ulic lidé, aby si připomněli výročí vzniku ČSR.  Jen v Praze jich bylo na 60 tisíc. To zaskočilo jak nacisty, tak odbojáře. Toho dne byl okupačními vojsky zastřelen pekařský učeň Václav Sedláček, bylo mu 22 let, byl členem Sokola.  Nikdo z jeho příbuzných nepřežil II. světovou válku a jeho hrob byl v roce 1965 zrušen.

Známější je příběh studenta medicíny Jana Opletala, a následné popravy dalších studentů 17. listopadu 1939. Všichni tito studenti byli vlastenci, na 1200 jich bylo posláno do koncentráku. V Londýně byl poté vyhlášen mezinárodní unií studentů tzv. Mezinárodní den studentů, a to na základě událostí 17.11.1939 v okupované Praze. Na Václava Sedláčka se zapomíná, nicméně je to symbol toho, že nejen studenti, ale i učni, bojovali za svůj národ. Nikde v okupované Evropě, nebyli tak velké protinacistické demonstrace jako v tehdejším Protektorátu.

A jak to máme dnes?

Dnes se studenti povyšují na učně, (ne všichni, nicméně týká se to hlavně studentů pseudohumanitních oborů), přitom pekařský učeň představuje pro společnost 1000 x větší přínos než hloupý a ubohý student oboru gender. Pekařský učeň je vysmíván za to, že chodí na demonstrace proti islámu, a byl i 17.11.2015 na Albertově, když tam zpíval hymnu s prezidentem Zemanem a antiislámistou Konvičkou. 

Říkají o něm, že je rasista, xenofób, a lůza, snaží se ho zlomit, nastěhovat mu do země islámské vrahy a zlikvidovat jeho životní styl, a zničit mu budoucnost. Je pro ně nepřítel a ke všemu je samozřejmě bílej...jeho největší zločin...

P.S. Studenti si dnes na Albertově zazpívali také "hymnu EU"...

Autor: TGM, Praha, ČR, 17.11.2017