2. pro, 2017

HRDÝ ČECHÁČEK: TÁMHLE ZA KOPCEM JE SARAJEVO

Je to 20 let od tzv. Sarajevského atentátu. Šlo v podstatě o Havlistický puč. Jenže, klasicky zbabraný. Jakmile nemají pravdoláskaři oporu v něčem větším, jako je Brusel, nebo Berlín, vše se jim hroutí a vše babrají. Jako tehdejší puč na Václava Klause...
 
Tehdy měli oporu ve Václavu Havlovi na Hradě. Cítili se silní, jenže jim to stejně nepomohlo. Intriky, pomluvy, lži, a nejde teď o prokázané falešné sponzory ODS. Konto ve Švýcarsku nikdy prokázáno nebylo. Václav Klaus byl odstaven od moci, kterou získal v demokratických volbách. Pravdoláskaři, pokud nepočítám první svobodné volby a Občanské fórum, kde byli tehdy i Klaus a Zeman, nevyhráli nikdy žádné volby. Nástupnické Občanské hnutí Jiřího Dienstbiera staršího pohořelo. Následnické strany jako ODA, Unie Svobody, TOP 0,9 %, nebo Zelení jsou a byly vždy jen marginalitou, i když se tvářili vždy jako hegemoni. Nicméně volby nikdy nevyhráli. A nikdy neuznávali vítěze voleb, ať už napravo (Klaus), nebo nalevo (Zeman). A tak se tenkrát rozhodli, že když neumějí vyhrávat a ten sprostý lid je nevolí, že si prostě moc vezmou, a to pučem. 
 
Ruml & Pilip
Dva chlapci, kteří se rozhodli, že už k ničemu Klause nepotřebují a domluvili se s Havlem & jeho hradními boys. Ivan Pilip následně dostal post ministra financí. Josef Tošovský, tehdy guvernér ČNB, se do funkce premiéra nehrnul, nicméně nakonec se jím stal. Že byl ve svazcích StB, to nikdo neřešil. Havlova loutková vláda fungovala do předčasných voleb půl roku. Zajímavé je, že ministrem kultury v této vládě byl Martin Stropnický. Dnes zatím ještě ministr obrany, ale od 13.12.2017 již bude ministrem zahraničí ČR. Ruml mezitím stavěl Unii Svobody, stranu odpadlíků z ODS, prostě havlistické křídlo, které odešlo. Je neuvěřitelné, že po dvaceti letech dnešní ODS opět ovládli, i když s jinými jmény. Dnes je ODS strana pravdolásky & kleptokracie & "cuckservativců".
 
Návrat Krále & vítězství Zemana
Unie Svobody získala v předčasných volbách v roce 1998, 8,60 % a 19 poslanců. ODS s Václavem Klausem získala 27.74 % a 63 poslanců. Oproti roku 1996 tak přišla jen o 5 poslanců.  Volby vyhrál Miloš Zeman, předseda ČSSD s 32.31 % a přivedl svou stranu do Strakovky hlavním vchodem. Co by za to dnes v ČSSD dali...Klaus & Zeman se dohodli na opoziční smlouvě, aby tím eliminovali vliv havlistů, kteří samozřejmě nebyli opět spokojení, protože volby zase nevyhráli a Václava Klause se nezbavili. Klaus se pak stal dvakrát prezidentem, Zeman je prezidentem dnes a má velkou šanci mandát obhájit...
 
A co dnes?
Zajímavé je, že na den přesně, tedy 28.11.2017, po dvaceti letech, nebyl do vedení pražské ODS zvolen Václav Klaus junior (poslanec ODS s největším počtem preferenčních hlasů). Skoro ve stejnou večerní hodinu, kdy tehdy Rumpl & Pilip podrazili Václava Klause seniora. Jak tehdy dopadli, víme dnes všichni. ODS, která si letos přišla na 11% a kasá se tím, že je druhá nejsilnější strana ve sněmovně, má k osudu Unie Svobody nakročeno, stejně jako ji následuje TOP s 0,9%. VK junior nedávno hlasoval ve sněmovně PSP ČR, pro poslance Radka Kotena z SPD, který se stal předsedou bezpečnostního výboru, kdy se postavil proti ODS, ta celá hlasovala proti... Václav Klaus junior je přežije, stejně jako je přežil Václav Klaus senior..
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 2.12.2017