2. dub, 2018

HRDÝ ČECHÁČEK: Český Fujimori, se zjevně nekoná aneb kritika do vlastních řad

Před volbami do sněmovny v říjnu 2017, jsem napsal text, že je potřeba volit "českého Fujimoriho", aby ve sněmovně zasedla antisystémová strana, která jasně řekla "NE Islámu", podporovala přímou demokracii, a chtěla referendum o vystoupení z EU & NATO. Hnutí SPD se zdálo býti takovouto skupinou. Dnes, skoro půl roku od voleb, začínám mít velké pochybnosti o tom, že tomu tak skutečně je...
 
Proč jsem přirovnal šéfa hnutí SPD Okamuru k Fujimorovi? Ani několikanásobný peruánský prezident Fujimori, ani Okamura, to nemají a neměli nikdy lehké, nejsou to prostě ani klasičtí Peruánci, ani Češi. Oba dva ale jsou (Fujimori byl) nesmírně pracovití a aktivní. Jenže to nestačí. Fujimori dokázal věci dotáhnout do konce. Okamura přešlapuje na místě a mezitím ztrácí podporu, sympatie a voliče.
 
Alberto Fujimori jako úspěšný kontrarevolucionář
 
Fujimori byl prezidentem Peru od roku 1990-2000. Peru bylo tehdy ekonomicky a společensky na dně. Drogové kartely a hlavně levicové teroristické organizace Světlá stezka & Revoluční hnutí Túpac Amaru zemi ničily. Fujimori řekl jasně, že pokud ho lidé zvolí, tak všechny tyto neduhy napraví, že to bude prostě válka a bude to drahé. To vše udělal a v tzv. kontrarevoluci proti teroristické levici i drogovým kartelům zvítězil. Porušil u toho tzv. "lidská práva" to je pravda, ale jak chcete porazit někoho, komu jsou lidská práva úplně ukradená? Ve válce je to prostě jinak a Peru byla v občanské válce. Fujimori byl po skončení prezidentského mandátu obviněn z korupce s tím, že on a jeho vláda okradli Peru o mnoho miliard dolarů. Utekl do Japonska, ale byl vydán zpět do Peru. Tam dostal 25 let vězení za porušování lidských práv a korupci. Loni, v prosinci 2017, byl ale omilostněn. Část Peruánců (levicoví aktivisté) proti tomu protestovala. Ovšem větší část je těch, co si pamatují, že za jeho vlády se Peruáncům žilo dobře. Ti mu omilostnění přáli a také podporují jeho dceru Keiko Fujimori, která je v Peruánské politice aktivní a v prezidentských volbách 2016 skončila druhá se 49, 88%. To samo vypovídá o tom, že jméno Fujimori nezní v PERU špatně...
 
Tomio Okamura jako ten co jednou vyhrál, ale to nestačí
 
Okamura vyhrál souboj mezi euroskeptickými & antiislámskými stranami a dostal se na špici. Dílem to byla zásluha neschopností ostatních (i nás v BPI, Apačích), dílem jeho neskonalé pracovitosti. To je však minulost. Teď už je jasné, že SPD je na českém hřišti hlavní silou. Nicméně se tak nechová. Namísto jasného směřování hnutí, pořádání přednášek a besed, seznamování veřejnosti s problematikou EU & islámu (pokud se tak děje, tak jen díky řadovým členům bez přímé podpory hnutí SPD), řeší staré spory o "cikánské koncentrační tábory". Je přitom úplně jedno, zda tam byl nebo nebyl ostnatý drát, podstatné je, že tam umírali lidé a také děti. Namísto rozšiřování je hnutí uzavřeno samo do sebe a nikdo vlastně neví, co dělá a kde. To, že se mu po půl roce podařilo ve Sněmovně prosadit do prvního čtení jeden návrh zákona (https://zpravy.aktualne.cz/domaci/podpora-a-propagace-nenavistne-ideologie-muze-byt-trestna-ok/r~649366f81d3d11e88560ac1f6b220ee8/) je dobré, ale je to málo a nestačí to. Hnutí má zodpovědnost za hlasy 538 574 voličů (10,6%). Nechová se tak, proto jeho podpora upadá. 
 
Komunální & senátní volby 2018
Za půl roku máme volby, v nichž se obmění třetina senátorů a vzniknou nová obecní zastupitelstva. Komunální volby jsou pro zastavení islamizace klíčové: Vždyť obce zřizují školy, povolují nebo nepovolují kulturní akce, mají velké slovo v bytové politice. Důležité však budou i volby senátní. Pokud se euroskeptickým & antiislámským silám v těchto volbách nepodaří uspět, budeme to mít zase o něco těžší. Podle mě by SPD měla tyto věci urychleně řešit. Pokud ale vím, tak žádná velká příprava zatím neprobíhá a taky je pro hnutí složitější sehnat na kandidátky lidi, kteří by byli osobnostmi. Sám za sebe si myslím, že pokud se SPD do léta nevzpamatuje, je kandidatura na její kandidátce zbytečná a marná. Lepší bude soustředit se na místní menší strany a hnutí, které mají v místním prostředí vetší šanci a tam ideologii euroskepticismu & antiislámu prosazovat. Stejně tak jako třebas nezávislí senátor. 
 
Z mého hlediska je jedno, zda se při našem úsilí vyprázdní státní pokladna a někdo si přilepší, protože v politice se krade neustále a řeči o boji s korupcí jsou směšné. Koneckonců, nakradený majetek lze vždy zabavit, zlodějského politika lze zavřít. Není mi ale jedno, kam bude naše země směřovat zítra, pozítří a za 50 let!
 
P.S. Jako volič SPD, mám právo ji chválit i kritizovat! Očekávám, že bude plnit to, co svým voličům slíbila, je jim zavázána, a je zodpovědná za jejich hlasy, i za ten můj!
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 2.4.2018