8. kvě, 2018

HRDÝ ČECHÁČEK: Budování strany AfD!

6. února 2013 byla v Německu založena strana Alternativa pro Německo. Letos tedy oslavila 5 let. Z hlediska ohlédnutí za těch 5 let, je jasné, že jde o velmi úspěšný projekt. Proč? A proč se u nás nedaří vybudovat něco podobného?

Zemské sněmy, obecní a městské radnice a zastupitelstva, Bundestag, Europarlament, to vše se podařilo za 5 let AfD dobýt a obsadit svými členy. Bylo to přímo politické tsunami.

AfD od počátku po dnešek
Zpočátku šlo o projekt, který byl čistě zaměřený na kritiku Eura a ekonomiky. Založili jej ekonomové a profesoři, kteří jinak byli spíš liberálové a ostatní problémy příliš neřešili. I to však stačilo na dobrý rozjezd a i když jim Bundestag napoprvé unikl jen o fous, dostali se do Europarlamentu, zemských sněmů a místních radnic. Jenže agenda čistě "liberálně ekonomická" nestačila. V roce 2015 přišlo slavné "Wir schaffen das", kancléřky Merkelové a bylo jasné, že agenda ekonomiky musí ustoupit agendě bezpečnosti a antiislámu. To se také na sjezdu v červenci 2015 stalo, když se předsedkyní stala Frauke Petry. Ta otočila kormidlo strany k národně-konzervativní vlně a také k jasnému antiislámu. AfD tak nabrala nový vítr do plachet a bylo jasné, že strana začne nabírat členy i voliče. Pod vedením Frauke Petry se AfD dostala do dalších 8 zemských sněmů (po roce 2013 se AfD dostala do všech zemských sněmů, kde kandidovala a kde se konaly volby) a následně také do Bundestagu (spolkového sněmu Německa). Úspěchy sklízí také v obecních a městských volbách. Petry nakonec stranu opustila, stejně jako její původní zakladatel Lucke.

AfD dnes
AfD je dnes podle různých průzkumů druhá až třetí nejsilnější strana Německa. Pohybuje se mezi 15 - 18 %. Její obliba roste, zakládají se nové místní buňky. Konají se besedy, přednášky, pochody, demonstrace, AfD je vidět v ulicích, dělá různé petice, od celospolkových po místní. Členové chodí na radnice, do škol, konfrontují svět sluníček a neomarxistů s realitou. Mainstream média na ně samozřejmě neustále útočí, nicméně jsou dnes už známé jako "Lügenpresse" a všem normálním lidem je jasné, že lžou. Akce, které pořádají, se zabývají především bezpečností, problémy s islamizací země a pak místními problémy té které místní organizace. Vše jde i bez centrálního nařizování. Regionální složky strany prostě své aktivity myslí vážně a pracují na sobě. Během neděle se konalo hned několikero komunálních místních voleb (Kreistag, Šlesvicko-Holštýnsko, Guben atd...), ve všech AfD uspělo a přešlo přes 5 % a dostalo se tak do obecních a městských rad.

Od celostátního vedení k tomu potřebují několik věcí. Prvou je podpora ideologická, druhou je i podpora finanční. Vedení strany prostě podporuje její rozvoj a peníze získané za mandáty do strany vrací. A nejen. Snaží se vychovávat si na různých úrovních i nové tváře, podporuje stranickou soutěž mezi místními lídry, podporuje organizace mladých spojených se stranou jako třeba Junge Alternative, nebo Generaci Identity. AfD je prostě v celém Německu vidět a slyšet! Jen o posledním víkendu se konalo napříč Německem na 10 akcí, které AfD organizovala. Jednou z nich byla beseda s exprezidentem ČR Václavem Klausem a poslancem Bundestagu za AfD čecho-němcem Petrem Bystroněm k odhalení pomníku K.Marxe, spojená s demonstrací proti odhalení pomníku. Dále to byly besedy o islamizaci, setkání na hradě Hambacher Schloss, kde se debatovalo o budoucnosti Německa, přípravy na další zemské volby konané letos na podzim v Bavorsku, atd. Stejně tak vystupování poslanců v Bundestagu, kde se střídá na 92 poslanců a každý má svoje téma, nebo zastupitelé a poslanci zemských sněmů, to vše se následně politicky úročí v nové členy a voliče.

Proč se u nás nedaří vybudovat takovouto stranu?
Důvody jsou hned tři:

1) bez peněz nedosáhnete ničeho, a to si neuvědomovali, nebo spíše nechtěli uvědomit v Úsvitu, kde si vraceli přes různé zakázky státní příspěvek pro stranu a do strany investovali minimálně. Stejně tak si to neuvědomoval management Alternativy pro ČR, který rozkradl hned první peníze, které lidé poslali na její aktivity pro Hampla & Konvičku a ti si tak svoje senátní kampaně v roce 2016 financovali hlavně ze svého a následně stranu opustili, protože nemělo smysl živit další podvodníky.

2) nutný je rozvoj a podpora regionů, v našem případě krajů a podpora nových osobností. Místní šéfové ani celostátní straničtí lídři se zkrátka nesmí bát, že by je někdo schopnější přeskočil.

3) braní politiky za "dojnou krávu" a zapomínání na to, že 90 léta dvacátého století, stejně jako "dotační bonanza" let 2000 - 2015 jsou minulostí, že eurodotace končí a že spíše věci uškodily. Dnes jde o bytostné politické boje za přežití státu a národa v kontrastu k tomu, co se děje na západě, to jest k totalitnímu vývoji EU & její islamizaci! Nejde tedy jen o to, jaké bude DPH nebo zda poroste HDP, ale o to, zda zde vůbec zůstane naše kultura a civilizace, což si neuvědomují liberálové zvesela na bourání naší existence spolupracují s eurohujery & islámofily...

P.S. Vyfotit se jednou za rok se zahraničním politikem stejného smýšlení, není politika a opravdu to nestačí...

Autor: TGM, Praha, ČR, 8.5.2018

Zdroj:

https://www.afd.de/