5. čvc, 2018

HRDÝ ČECHÁČEK: Nevolil jsem SPD proto, aby hlasovala pro buzerační zákony EU!

Opravdu chce jít SPD tímto směrem?
 
Když jsem volil SPD, myslel jsem, že volím stranu "prostého" lidu, ke kterému se počítám i já sám. Něco jako AfD v Německu, Svobodní v Rakousku, Právo & Spravedlnost v Polsku, Orbánův Fidez v Maďarsku, prostě stranu po lidi. Jak vidno po 8 měsících od voleb se moje vnímání toho, co je pro mě jako voliče SPD dobré a toho jak to vnímá sama SPD radikálně mění. 
 
Pominu zbytečnou kauzu o koncentráku v Letech (také se mě nelíbí jeho výkup státem za půl miliardy, ale nepopírám, že tam umírali lidé a hlavně děti, a je mě jedno jestli tam byl ostnatej drát, nebo nebyl), kterou si za těch 8 měsíců jako jedinou vybavím, když se řekne SPD ve sněmovně. Pominu falešné faktury za neexistující kancelář poslanců SPD, pominu pronájmy sociálních bytů za statní sociální příspěvky, pominu lichváře, každá strana má něco, to pro mě není až tak podstatné. Podstatné je pro mě pro co strana, kterou jsem volil hlasovala. 
 
A v tom je ta potíž. Hlasování poslanců SPD jako nepřímou podporu menšinové vlády ANO a jejich zákonů, hlasování pro Babišovu agendu, to bych ještě jak říkává Václav Klaus starší se skřípěním zubů vydržel, koneckonců vládnou se musí. Nicméně hlasování pro buzerační zákony EU, to už je na mě moc. Jasnou ukázkou bylo poslední hlasování 29. června 2018 - Novela z. o provozu na pozemních komunikacích - EU!
 
Tato novela zavádí další eurobuzerace a jak o tom píše poslanec Václav Klaus mladší (který jediný z poslanců hlasoval proti):
 
"Já nevím (a vsadím boty, že 190 ostatních poslanců taky), co je přesně v tom nařízení o autech. Ale vím, že už nám do benzínu přimíchávají sajrajty a do motoru udělátka, aby mělo auto nižší výkon. Že už mají moderní auta nevypnutelné pípání, když si nezapnete pás, a automatické vypínání motoru na křižovatce a tisíc jedna dalších kravin. Věci, který mi vadí, nechci je, a protože teď můžu zastupovat i sám sebe – hlasoval bych proti takovýmhle normám. Brzy budou schopní vyrobit auto, které nebude porušovat předpisy ohledně rychlosti a ještě pošle policajtům SMS zprávu, že jste se o to chtěl pokusit – jistě na to bude směrnice. A cit mi říkal, že ten zákon jde určitě nějakým takovýmhle „dobrodějským“ směrem, že v něm určitě bude nějaký svinstvo, který prodraží auta chudejm lidem. Zvýší buzeraci a technické kontroly. A že to není žádný zákon, který by chtěli čeští řidiči, že to bude jen ekologickej nebo průmyslovej lobbing. Žádná další diskuse se už ale nevedla. Šlo se hlasovat. Proti jsem byl jedinej ze všech. To je 0,5 % poslanců. Přitom určitě 99,5 % občanů nepodporuje tohle nařízení, nešlo z jejich přání. Zákon ale platí. Poslali ho nám sem."
 
Tímto se pro mě zcela jasně oddělilo zrno od plev..."Přitom určitě 99,5 % občanů nepodporuje tohle nařízení, nešlo z jejich přání."...SPD můj hlas tak definitivně ztrácí...Nebudu volit stranu, která hlasuje proti lidem! Mám právo na to, aby můj hlas zastupoval někdo, kdo si tohle zcela uvědomuje! A nemění názor dle potřeby a možnosti toho, co mu za hlasování pro takovéto zákony někdo slíbí...a nebo to vyhandluje za nějákou funkci ve sněmovně...Jediný handl bych bral a tím je referendum o vystoupení z EU a zákon o zákazu Islámu, ale toho se zjevně nedočkám, poslanecká křesla, jsou halt bližší, než předvolební sliby...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 5.7.2018
 
P.S. Jako volič SPD, mám právo ji chválit i kritizovat! Očekávám, že bude plnit to, co svým voličům slíbila, je jim zavázána, a je zodpovědná za jejich hlasy, i za ten můj!
 
Zdroj:
 
 
 

https://www.cspsd.cz/storage/files/novela_361_cervenec_2018.pdf