5. zář, 2018

HRDÝ ČECHÁČEK: Flüchtlingslager Traiskirchen 1968 / 2018

Před 50 lety po zásahu vojsk Varšavské smlouvy se uprchlický tábor ve vesničce Traiskirchen kousek za Vídní zaplnil až po střechu. Utíkali všichni. Rodiny s dětmi, mladí lidé, ale i 40letí nebo i starší. Nechtěli žít v okupovaném Československu a proto opustili všechny své blízké a vše co je s jejich životem spojovalo...

Někteří se pak rozprchli do světa, někteří zůstali v Evropě, někteří v Rakousku. Nicméně začátky měli těžké. Světe div se, ale neměli žádné značkové oblečení ani žádnou moderní spotřební elektroniku té doby. Nedělali problémy  s tím, jaké jídlo budou jíst. Museli chodit na brigády, aby si vydělali peníze, protože nedostávali žádné velké obnosy automaticky jen tak, a pokud někdo z nich porušil rakouské zákony, okamžitě byl odsouzen do vězení. Vím to, protože můj otec byl jedním z nich.

Poprvé jsem natáčel v Traiskirchenu v létě 2015, podruhé jsem se tam stavil teď v sobotu. Před třemi lety jsem tam natáčel rozhovor s asi 25letým Afgáncem, který utekl z Afghánistánu. Prý kvůli válce. Nechal tam celou rodinu, stejně tak jeho bratr. Vystupoval suverénně  a sebejistě, rakouské vládě vzkázal mým prostřednictvím tyto požadavky.

1) Chce víc peněz, ne jen nějakých 800 euro měsíčně, ale nebude pracovat.

2) Nebude jíst rakouská jídla, ale jen afgánská.

3) Nechce, aby pršelo, má být stále teplo.

4) Chce chodit mimo areál kdykoliv a kamkoliv.  Nechce být omezován žádnými večerkami.  Má přece právo zůstat na diskotéce tak dlouho, jak se mu zlíbí.

5) Má také právo na nový iPhone. Ten současný není nejnovější model.

6) Právo má i na lepší oblečení, i když už teď má značkové.

7) Hájí i své právo na lepší chování těch, co se o něj starají.

8) Odmítá o svém azylu jednat s úřednicí – ženou.

9) Rád by dostal do osobního vlastnictví dům a dva automobily

10) …a počítá minimálně se třemi manželkami.

Tolik výčet toho, co chtěl tento "chudák válkou zničený ilegální imigrant". Nevím, jak dopadl, ale tuším, že současná rakouská vláda, se s takovými jako on už nemaže a posílá je rovnou zpátky.

Kdokoliv však srovnává uprchlíky před komunismem z východní Evropy se současnými migranty, je lhář a špatný člověk, vlastně nekorektně HAJZL!

Díky rakouské vládě a jejím představitelům hlavně ze strany Svobodných (FPÖ), že se přidali k V4 a začínají také stavět hráz proti islamizaci střední Evropy!

P.S. Dneska slavím 39 let a jsem rád, že doma v ČR! Bez Islámu i s tím, že EU se hroutí, pomalu, ale jistě, tak jako každá říše Zla!

Autor: TGM, Praha, ČR, 5.9.2018