21. bře, 2019

HRDÝ ČECHÁČEK: Jaro je tady 2019

My musíme jít proti lidem...

Měl jsem rád Ludvíka Vaculíka. Jeho jarní fejetony, i ostatní články, texty, knížky. Ovšem, rozešel jsem se s ním. Od chvíle, kdy se začal projevovat nadřazeně, jako pomatený intelektuál, co nenávidí obyčejné lidi. Podtrhuje to jedna jeho věta, ze setkání s pravdoláskovou klakou u Václava Havla, kde jasně ve videozáznamu říká: "My musíme jít proti lidem!"
 
Od té doby, pro mě jeho svět skončil. Ať to zní třebas hloupě, je to prostě tak. Nehodlám si tím zatěžovat vlastní myšlení. Proč bych totiž měl ? Mám dostatek sebereflexe i reflexe vůči tomu tzv. "prostému lidu", jak jej rádi intelektuálové označují. Někteří mají ještě jiná označení, například slovo "lůza", to posledních 5 let používají pravdoláskový intelektuálové neustále. 
 
Nikdy jsem nebyl a nepovažoval se za "intelektuála", dnes se však považuji za bytostného "antiintelektuála." Svět, který stvořili je světem marnosti. Peskování, urážky, výhružky, to je dnes svět, který oni žijí, propagují a preferují. 
 
Mám tedy prostě blíže k té "lůze." Ta totiž umí prožívat svůj život pestřeji, oslavovat jaro tak, jak je přirozené a nemá potřebu někoho urážet jen proto, že má jiný názor. Svět ještě není  "suitou bezvýznamných intelektuálů" zcela zničen. Je to poznat každé jaro. 
 
Jaro je tady a je to tak dobře, bo tak je to správné, bo tak to má být...
 
Autor: TGM, Praha, ČR, 21.3.2019