11. čvn, 2019

HRDÝ ČECHÁČEK: Kterak si Svobodný Realistický Apač nasadil Trikolóru

Včerejší tisková konference vzniku nového hnutí na české politické scéně byla další z řady pokusů o vybudování české pravicové konzervativní strany. Očekávání jsou velká. Jméno lídra Václava Klause mladšího odkazuje na dobu svobodných 90 let a jeho otce...

Svobodní před 10 lety

Pamatuju se tiskovku Svobodných v únoru 2009. Nebyla tak pompézní, jako ta včerejší, ale byla stejně plná nadšení, očekávání a radosti. Po deseti letech můžeme konstatovat, že se projekt Svobodných prostě nepovedl.

Alternativa pro ČR před třemi lety

U tohoto projektu jsem byl osobně a byl jedním z jeho strůjců. Projekt se nepovedl, dílem všech možných aspektů, každopádně ten pokus považuji za prospěšný. Nicméně jsem rád, že dnes již neexistuje a jeho falešná a prázdná oživování nemají smysl.

Realisté před dvěma lety

Tento projekt zhasl dříve,  než začal. Stihl paradoxně kandidovat ve volbách sněmovních, komunálních, senátních, prezidentských. Výsledek nula.

Trikolóra letos

Projekt právě začal. Očekávání jsou opět velká, dnes ještě více podpořená tím, že jej vede syn Václava Klause.

Teď konkrétně:

1) přípravný výbor je složen z lidí, kteří nejsou povětšinou nějak známí. Těžko tedy znát jejich názory. 

2) Stejně tak je to s krajskými koordinátory. Tam bych viděl jako plus, skupinu z Brna Roberta Kotziana a jeho strany Brno plus. To jsou podle mě lidé na svém místě, schopní, pracovití, uvěřitelní. A i s výsledky. Loni v Brně udělali v komunále na cca 7 místních radnic. 

3) Za pozitivní považuji mladé lidi, kterých tam bylo k mému překvapení hodně. Z nich jmenuji Tomáše Grygara, bývalého člena Svobodných, na kterém je vidět, že se konečně může realizovat v prostoru, který je mu šitý na míru a čekám od něj v budoucnosti hodně. Má na to kapitál a pracuje na sobě. 

4) Souhlasím s názorem Petra Hampla, ale jak píše, vše může být časem úplně jinak. 

Post zde: https://www.facebook.com/sociologpetrhampl/posts/2262823180646659

5) Pokud se do hnutí následně dostanou lidé, kteří mají jasné, vyhraněné názory na věc, bude to ku prospěchu věci.

Celkově kvituji to, že se tím politická scéna "nakopne"...to je jasné a nesporné...další ukáže až čas...

Autor: TGM, Praha, ČR, 11.6.2019